Skocz do zawartości

Przyczepa rolnicza SAM 1500kg- problem w rejestracji.


katerpi

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, katerpi napisał:

bo z kwitów wynika, że mamy do czynienia ze zwykłą przyczepą ciężarową

Z jakich dokumentów to wynika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, michal_k napisał:

Z jakich dokumentów to wynika?

Z dowodu rejestracyjnego. Brak wpisu rolnicza- oznacza, że to zwykła ciężarowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasach kiedy to było rejestrowane wszystko było tworzone lokalnie w gminie, nie było centralnego rejestru i obecnej klasyfikacji  pojazdów. Wszystko było twórczością urzędnika. Dlatego powstawały takie twory jak: Simson Duo zarejestrowany jako wózek inwalidzki, czy 4 kołowy motorower. Moim zdaniem składać wniosek o czasową rejestrację w celu dojazdu na badanie, ustalenie danych i okresowe. Co innego rozmawiać z interesantem i go zbyć, a co innego wydać decyzję odmowną. Pewnie w drodze "wyjątku" uda się to załatwić pozytywnie, o ile diagnosta potwierdzi to co nam tu napisałeś, że jest to przyczepa rolnicza. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, katerpi napisał:

Brak wpisu rolnicza- oznacza, że to zwykła ciężarowa.

Niekoniecznie tak musi być. Różnie to było praktykowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2024 o 14:38, Mecher napisał:

skoro z DR nie wynika iż rolnicza. 

Ale nie wynika nawet że ciężarowa

420910328_293703646968645_4146215110709262290_n.jpg

 

Problemem może być brak jej w CEP - nie znaleziona po nr dowodu; nr rej + marka; nr rej + data pierwszej rej;

A "jedynki" vel "daszki" to bardziej X ale podobny do 🎗️, jedynki widoczne w polu "dop. ładowność"

Jeden plusik - wg UFG ma aktualne OC.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
W dniu 16.02.2024 o 07:16, katerpi napisał:

Z dowodu rejestracyjnego. Brak wpisu rolnicza- oznacza, że to zwykła ciężarowa.

D45 której przywrócenie do CEP gdzieś opisywałem też nie miała wpisu "rolnicza" a wpis "przyczepa zwykła ciągnikowa" (ale czy do siodłowego czy rolniczego to nie wiadomo).
Dlatego w umowie warto napisać że przyczepa rolnicza i po PC do WK i tam urzędnik może się pochyli i wpisze że to jednak rolnicza (bo ze starego DR nic nie wynika ale z umowy czyli jakiegoś papieru już coś wynika).  Jak kumaty i widzi że SAM do 1,5tony a dalej z górki bo trochę danych trzeba ustalić/wyprostować.

To że coś nie ma wpisu że rolnicza to nie znaczy że ciężarowa - trzeba to sprawdzić tym bardziej że pojazd z poprzedniej epoki i klasyfikacji pojazdów. 

Edytowane przez Nikita_Bennet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2024 o 21:11, katerpi napisał:

Rada kierownika: Sprzedać i nie zawrcać sobie tym du*y! 

Jak taki cwańcysz  z kierownika to było mu zaproponować aby sam ją odkupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Nikita_Bennet napisał:

D45 której przywrócenie do CEP gdzieś opisywałem

Takie porównywanie przyczepy firmowej do SAMa, jest co najmniej nie na miejscu. 

Wymieniona przez ciebie przyczepa wychodziła jako taka i taka. Jeśli masz taką samą pewność, w stosunku to tej tematycznej, to pełen szacun. Co w innym wypadku, to sam wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam ochotę pokopać się troszkę z WK i nie odpuszczę tak łatwo całej sprawy. Dziękuje za wszystkie podpowiedzi i nakreślenie co robić. Dla mnie jest oczywiste, że  dla WK najlepiej mnie pogonić i mieć z głowy.  Macie ogromną wiedzę i proszę podpowiedzcie w co jeszcze doposażyć tę przyczepkę żeby przeszła przegląd i żeby diagnosta nie miał problemu ze stwierdzeniem, że to faktycznie rolnicza? 

Ma trójkąt z tyłu, działające oświetlenie, zaczep typowo pod ciągnik( nie jakiś tam pod auto osobowe). Wiem, że muszę jeszcze doczepić łańcuch lub linkę do zaczepu.
Co jeszcze oprócz tego?  Odblaski dookoła? 

421094629_834362161828353_5292168898376671009_n.jpg

421220792_1230865421204011_7117641217250686525_n.jpg

421238226_2370175896504852_6006200790657826596_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Są braki w oświetleniu:

1. Z przodu brak świateł pozycyjnych i odblaskowych,

2. Z tyłu brak świateł odblaskowych trójkątnych, brak światła przeciwmgielnego ale jak zostanie uznana za rolnicza to nie musi go posiadać.

3. Z boku brak świateł odblaskowych,

4. Brak tablicy rejestracyjnej i brak jej oświetlenia.

Edytowane przez danielg539
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlapacze też by się przydały, a jednopiórowy resor to chyba z tym śniegiem na pace to już na bałwanku usiadł.

A opony przy takim DMC to z indeksem nośności powyżej 100 by pasowały. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Jacdiag napisał:

Chlapacze też by się przydały, a jednopiórowy resor to chyba z tym śniegiem na pace to już na bałwanku usiadł.

A opony przy takim DMC to z indeksem nośności powyżej 100 by pasowały. 

Są tam wzmacniane opony z busa. Jutro zobaczę indeksy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2024 o 17:31, danielg539 napisał:

Są braki w oświetleniu:

1. Z przodu brak świateł pozycyjnych i odblaskowych,

2. Z tyłu brak świateł odblaskowych trójkątnych, brak światła przeciwmgielnego ale jak zostanie uznana za rolnicza to nie musi go posiadać.

3. Z boku brak świateł odblaskowych,

4. Brak tablicy rejestracyjnej i brak jej oświetlenia.

dołoży światełka i będzie jeszcze trudniej zrobić z niej rolniczą ;)

W dniu 18.02.2024 o 21:19, Jacdiag napisał:

Chlapacze też by się przydały, a jednopiórowy resor to chyba z tym śniegiem na pace to już na bałwanku usiadł.

A opony przy takim DMC to z indeksem nośności powyżej 100 by pasowały. 

im słabsza opona tym łatwiej o rolniczą, im o wyższych indexach to pójdzie w ciężarową ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale minimum to udźwignięcie DMC i nie ważne - rolnicza czy inna.

Indeks "100" to tylko 800 kg. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pewnie jak w większości tego typu. Jutro zainteresowany będzie latał po SKP szukał przyjaznego diagnosty, żeby  na święta sprawę zamknąć. Kilka dni przed świętami najwięcej jest takich spraw jak zmiany konstr., zabytki, okresowe przed 1 rej. bo w święta trzeba się pochwalić przed rodziną nabyciem wypierdziałego przez Niemca auta itd.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2024 o 08:55, wojteczek napisał:

Pewnie jak w większości tego typu. Jutro zainteresowany będzie latał po SKP szukał przyjaznego diagnosty, żeby  na święta sprawę zamknąć. Kilka dni przed świętami najwięcej jest takich spraw jak zmiany konstr., zabytki, okresowe przed 1 rej. bo w święta trzeba się pochwalić przed rodziną nabyciem wypierdziałego przez Niemca auta itd.

Masz rację kolego....Nie wiem skąd masz szklaną kulę i umiesz przepowiadać przyszłość. Że też niektórzy muszą swoje żale w necie wylewać i czują chęć wypłakania  się publicznie.....

 

 

W dniu 27.03.2024 o 21:55, bisko_04519 napisał:

Na czym stanęła sprawa z tą dwukółką?

Sprawa zakończyła się tak, że znalazłem dobrego kupca. Opchnąłem temat i jeszcze na nim zarobiłem. 


Wszystkim za dobre rady i podpowiedzi baaaaardzo dziękuję!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2024 o 09:01, katerpi napisał:

Panowie mam ochotę pokopać się troszkę z WK i nie odpuszczę tak łatwo całej sprawy.

A co z zapowiedzią ochoty kopania i łatwego nie odpuszczania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2024 o 19:57, Mecher napisał:

A co z zapowiedzią ochoty kopania i łatwego nie odpuszczania ?

Chciałem być idealistą, ale życie...Ładnie zarobiłem na tej przyczepie, i żonka powiedziała, że jak jej nie sprzedam to będzie draka! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.