Skocz do zawartości

Renault trafic 2021+ przstosowanie do przewozu dla osób .


Masselo

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.02.2024 o 12:28, Masselo napisał:

Nie jest jednak wymaganym, aby wspomniane dodatkowe urządzenia przytrzymujące znajdowały się w pojeździe w momencie, gdy pojazdem nie jest przewożona osoba na wózku.

dla bezpieczeństwa osoby przewożonej na wózku raczej byłoby wskazne posiadać niezbędne wyposażenie kompletne, tak jak w przypadku haka na badaniu okresowym, jakaś specyfikacja z opisem prawidłowego montażu, myśląc w ten sposób możemy sprawdzać pojazd z LPG z przygotowanym pod zbiornik miejscem i uchwytem, chciałbym to zobaczyć jak zamocowane są pasy, jak wygląda ochrona głowy (zagłówek) - kompletne wyposażenie jest w mojej ocenie niezbędne na badaniu celem eliminowania cwaniaków - ale głównie dla bezpieczeństwa osób niepełnosprawnych. Brak kanapy, fotela ze zintegrowanymi pasami też można tak tłumaczyć...  

 

W dniu 9.02.2024 o 12:28, Masselo napisał:

przy wykorzystaniu dodatkowych urządzeń przytrzymujących w postaci dodatkowych pasów mocujących.

to jest warunek konieczny dla tego systemu i stanowisko tej firmy jest śmieszne, wbrew bezpieczeństwu osób niepełnosprawnych i wbrew logice 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Ja posiadam takiego Trafica tylko zarejestrowany jest na 8 osób, mam dwójkę dzieci niepełnosprawnych, chorują na zanik mięśni.

Dwa wózki aktywne podróżują w przestrzeni bagażowej, a dzieci razem z nami na fotelach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 godzin temu, nesiasps napisał:

dla bezpieczeństwa osoby przewożonej na wózku raczej byłoby wskazne posiadać niezbędne wyposażenie kompletne, tak jak w przypadku haka na badaniu okresowym, jakaś specyfikacja z opisem prawidłowego montażu, myśląc w ten sposób możemy sprawdzać pojazd z LPG z przygotowanym pod zbiornik miejscem i uchwytem, chciałbym to zobaczyć jak zamocowane są pasy, jak wygląda ochrona głowy (zagłówek) - kompletne wyposażenie jest w mojej ocenie niezbędne na badaniu celem eliminowania cwaniaków - ale głównie dla bezpieczeństwa osób niepełnosprawnych. Brak kanapy, fotela ze zintegrowanymi pasami też można tak tłumaczyć...  

 

to jest warunek konieczny dla tego systemu i stanowisko tej firmy jest śmieszne, wbrew bezpieczeństwu osób niepełnosprawnych i wbrew logice 

Mysle ze jest to blizniaczy system. (sadzac po szynach jakie widziałem)  pewnie  woreczek  z pasami jest dołaczany do auta  przy odbiorze, a że auto jedzie pracowac na budowe ....  .
Nawet  pasami czy bez  nawet nie jestesmy wstanie ocenić na ile jest kompletny system.   


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem podobny film - tam dodatkowo zamontowany był zagłówek.. tak czy inaczej skoro firma takie systemy sprzedaje to jaki problem dołączyć instrukcje - zamiast wypisywać pouczające elaboraty w stylu "a jaki przepis wymaga kompletnego osprzętu"  nie znam się na tym i sprawdzając chcę mieć pewność, że ten konkretny pojazd jest faktycznie dostosowany do przewozu osób z niepełnosprawnością /w jakim zakresie i w jaki sposób jest to realizowane/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do fachowości Carpolu, to ten film pokazuje, że jest tak po naszymu. Niby super hiper rozwiązania, ale nawet prawidłowo oznakować pojazdu nie potrafią...

Cytat

§ 43. 1. Na pojeździe przeznaczonym konstrukcyjnie do przewozu osób niepełnosprawnych umieszcza się tablicę, o której mowa w art. 58 ust. 1 ustawy, z przodu i z tyłu pojazdu, możliwie blisko lewej płaszczyzny obrysu, na wysokości od 60 cm do 180 cm od powierzchni jezdni.

 

17 godzin temu, marcino2023 napisał:

Dwa wózki aktywne podróżują w przestrzeni bagażowej, a dzieci razem z nami na fotelach.

Przewóz osób niepełnosprawnych wcale nie musi odbywać się na wózkach. Jest wiele niepełnosprawności, które nie wymagają wózka, a mimo to pojazd może mieć odpowiednie przeznaczenie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

No dobra było i u mnie :D

I teraz pytanie. Czy to oznakowanie pojazdu do przewozu osób niepełnosprawnych ma określone jakieś wymiary itd ??

Klient miał takie małe tabliczki, dużo mniejsze niż ta na załączonym wyżej filmiku... dodatkowo były one magnetyczne... a mianowicie przyjechał bez a po chwili już były :D Czy coś takiego jest zgodne z wymaganiami ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2024 o 19:15, Logen napisał:

Czy to oznakowanie pojazdu do przewozu osób niepełnosprawnych ma określone jakieś wymiary itd ??

Ma. Pkt 10 załącznika nr 15 rozporządzenia w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów.

W dniu 30.04.2024 o 19:15, Logen napisał:

dodatkowo były one magnetyczne... a mianowicie przyjechał bez a po chwili już były :D Czy coś takiego jest zgodne z wymaganiami ?? 

Jak nie odpadają przy lekkim podmuchu, to bym nie kruszył kopii o ich zamocowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aboz napisał:

Ma. Pkt 10 załącznika nr 15 rozporządzenia w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów.

Rozumiem, że te naklejki mają być rozmiarów 30cm/30cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Logen napisał:

Rozumiem, że te naklejki mają być rozmiarów 30cm/30cm

Ta jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.