Skocz do zawartości

Zmiana 2 siedzeń na 3 siedzenia w ciężarówce DMC 12T lub 18T


juszczyk0168

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem przed zakupem ciężarówki DMC 12T lub 18T i ze względu na to, że większość na rynku wtórnym ma tylko 2 miejsca a ja potrzebuje 3 to pojawił się pomysł dorobienia siedzenia. Czy jest to możliwe? Jak się do tego zabrać? Gdzie szukać firmy która się tego podejmie? Jak na razie to znalazłem tylko firmy dokładające siedzenie w busach do 3,5t. Proszę o pomoc i dziękuje z góry za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł musisz zweryfikować z możliwościami jakie producent pojazdu przewidział w tym konkretnym pojeździe - czy są punkty fabryczne  do mocowania tego dodatkowego miejsca - czasy samowolki dawno minęły 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam jakąś większą lawetę, żeby po załadowaniu auta nie zostawiać pasażerów z rozbitka na krawężniku. Spotkałem się z podobnym pomysłami. Żaden nie został zrealizowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często w takich ciężarówkach fotel pojedynczy i podwójny mocowane są w tych samych punktach, z tym, że fotel środkowego pasażera posiada zintegrowany pas bezpieczeństwa, więc w przypadku wymiany literalnie wchodzi w grę tylko nowy fotel a to generuje koszty nie do przejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2024 o 08:57, Paprock napisał:

Obstawiam jakąś większą lawetę, żeby po załadowaniu auta nie zostawiać pasażerów z rozbitka na krawężniku. Spotkałem się z podobnym pomysłami. Żaden nie został zrealizowany.

Pudło, żadna laweta. Kamper z izotermy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Pod jaki punkt 9 podchodzi taki ciężarowy 12T ? Mam goscia z zaświadczeniem od Daimler Truck Polska że jego mercedes ma kod kabiny dla konfiguracji 1 , 2 lub 3 miejsca .

Gosc chce zmiany z 2 na 3 miejsca .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nesiasps napisał:

pod żaden z 9tych punktów - zmiana na "starych" zasadach

Jak obowiązywały te stare zasady to ja nie miałem jeszcze uprawnien 😀 spróbuje sie dowiedziec co tzn stare zasady .

Mój tok rozumowania : gosciu musi zamontowac nowy fotel i nowy pas bezpieczenstwa  . Czy może sam zamontowac czy warsztat ? Czy musi miec paragon/fakture na nowe czesci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma zmiany rodzaju to nie musi mieć faktury - sam oceniasz zgodnie ze sztuką czy to hebel czy nie, jeżeli producent to przewidział to ma tak być jak to wymyślił

Edytowane przez nesiasps
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, nesiasps napisał:

nie ma zmiany rodzaju to nie musi mieć faktury

A  jakby była zmiana rodzaju, to fakturę by musiał mieć ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Dawid_J napisał:

musi zamontowac nowy fotel i nowy pas bezpieczenstwa

Już widzę jak weryfikujesz ten stan rzeczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2024 o 20:05, Mecher napisał:

to fakturę by musiał mieć ?

nie koniecznie, starczy oświadczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2024 o 12:50, nesiasps napisał:

..że sam tego nie wstawiał,

A jaki przepis tego zabrania?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, nesiasps napisał:

jeśli masz odpowiednie PKD

Do zmiany liczby miejsc, bez zmiany rodzaju nie potrzeba odpowiedniego PKD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2024 o 14:25, nesiasps napisał:

nie ma zmiany rodzaju to nie musi mieć faktury - sam oceniasz zgodnie ze sztuką czy to hebel czy nie, jeżeli producent to przewidział to ma tak być jak to wymyślił

 

17 minut temu, aboz napisał:

Do zmiany liczby miejsc, bez zmiany rodzaju nie potrzeba odpowiedniego PKD.

no tak, tyle że pytanie dotyczyło

 

W dniu 26.03.2024 o 20:05, Mecher napisał:

A  jakby była zmiana rodzaju, to fakturę by musiał mieć ?

 

 

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.