Skocz do zawartości

Badanie powypadkowe - anulowanie


mattskp96

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! 

Chciałbym się poradzić, ponieważ pierwszy raz mam taką sytuację. Sprawa wygląda następująco. Przyjechał do mnie klient na badanie powypadkowe, ponieważ pracownik WK w umowie kupna/ sprzedaży dostrzegł zapis o rzekomym uszkodzeniu pojazdu. Kilka dni wcześniej kolega z naszej SKP robił mu przegląd okresowy przed pierwszą rejestracją i wszystko przebiegło bez problemu. Klient twierdzi, że kupił auto prosto od właściciela za granicą i nie było tam mowy o uszkodzeniu. WK wysłał go więc do nas ponownie, badanie zrobione i zaświadczenie wystawione a następnego dnia widzimy się ponownie i klient chce to badanie anulować.  Stwierdził, że rozmawiał z byłym właścicielem i w umowie zaszła pomyłka i zostanie ona skorygowana. Co Waszym zdaniem mam zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic. Klient twierdził, że wpisu o uszkodzeniu pojazdu nie ma, a jednak był. Teraz to już jest jego problem. Mógł nie przyjeżdżać na badanie powypadkowe, tylko wyjaśnić ze sprzedającym problem i złożyć poprawione dokumenty do WK. SKP to nie koncert życzeń.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic, klient zlecił, skp wykonało i cześć. 

Jak opiszesz to anulowanie badania? "klient chciał"?

Edytowane przez Ciech_98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo w cepiku będzie zapis o powypadku,a skp to nie koncert życzeń jak to mówią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie do pojazdu z którego dokumentów potrzebnych do rejestracji wynika że był uszkodzony

Czesto to widze 

I często jest brana opinia rzeczoznawcy co pisze sobie np. Że auto ma wycieki ze blacharsko że mechanicznie 

A jeszcze tego samego dnia auto udaje się na badanie i wszystko jest cacy 

Paranoja 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mattskp96 napisał:

Przyjechał do mnie klient na badanie powypadkowe

Przyjechał, zawnioskował o takie badanie, które zostało wykonane i na tym koniec, czasu się nie cofnie. Może mieć żal do siebie i do osoby, która mu auto sprzedała ale na pewno nie ma prawa chcieć, żeby badanie zostało anulowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie - mam ZDR i pojazd - faktura mnie nie interesuje co tam wpisali - od rozstrzygania takich spraw jest WK które jak coś wystawia skierowanie i po ptakach - jest podkładka na DBT 6.9 b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mattskp96 napisał:

Chciałbym się poradzić, ponieważ pierwszy raz mam taką sytuację.

A sprawdź jeszcze w historiipojazdu.pl, tak dla siebie z ciekawości, co mówią raporty z Carfaxu, autoDNA, carVerical na temat tego pojazdu.

13 minut temu, IVVO napisał:

jest podkładka na DBT 6.9 b

Podkładka, podkładką ale nie bazujemy na tabeli opłat, tylko na zakresie, który mówi:

4) skierowanego przez starostę albo na wniosek posiadacza pojazdu, jeżeli z dokumentów wymaganych do jego rejestracji
wynika, że uczestniczył on w wypadku drogowym lub narusza wymagania ochrony środowiska – obejmuje sprawdzenie
i ocenę spełnienia warunków technicznych dotyczących zespołów i układów, w sposób określony w pkt 0–10
działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia i w dziale I załącznika nr 2 do rozporządzenia; w przypadku pojazdów,
w których stwierdzono wyłącznie naruszenie wymagań ochrony środowiska, przeprowadza się tylko czynności określone
w pkt 8 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Paprock napisał:

tylko na zakresie, który mówi

Jak najbardziej ale wtedy mam pozycję OBT +DBT - właściciel wypadek - czyli sam wnioskuje ale z tym jest problem gdyż 99% pierwszych jest bez TR i z planów właściciela załatwienia wszystkiego przy jednej wizycie na SKP są niteczki i w takim wypadku przeglądam dopiero dokumenty a jeśli ich nie ma przy sobie to dopisuję w uwagach iż wykonano na oświadczenie klienta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.