Skocz do zawartości

Zapis w dowodzie na ostatniej stronie


kurant2000

Rekomendowane odpowiedzi

Jak podejść do tego tematu zapisu w dowodzie rejestracyjnym? 

Zaznaczam , że to wojskowy pojazd marki Jelcz

IMG_1789.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodziło mi o to czy robić dodatkowe badanie, czy tylko sprawdzić, że odpowiada zgodnie z dowodem. Do tej pory nie było takich wpisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby sprawdzić czy odpowiada zgodnie z dowodem dla własnego RWD należy wykonać badanie dodatkowe. Gdyby wpisu nie było wtedy ty nie wiesz czy będą przewozić ludzi czy nie, kierowca odpowiada za spełnienie warunków i nie wykonanie badania dodatkowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ja bym zrobił tylko okresowe, ale sprawdzam też zapis w DR, więc i sprawdzam czy spełnia i te wymagania.

Oczywiście opłata jak za okresowe+48 zgodnie z pkt.4 objaśnień do cennika

Cytat

Opłata obowiązuje również przy okresowym badaniu technicznym

Jeśli jednak, klient życzyłby by sobie osobne zaświadczenie, to wtedy robiłbym dwa badania, okresowe+dodatkowe. Opłata oczywiście ta sama co wyżej

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Andrzej65 napisał:

plus dodatkowe do przewozu osób.

Z jakiej podstawy prawnej to dodatkowe badanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, michal_k napisał:

Z jakiej podstawy prawnej....

A "widzi mi się" :wink: Jest okazja dzióbnąć troszkę więcej, grzechem by było nie skorzystać. :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cezary napisał:

A "widzi mi się"

Ale jaki rodzaj badania dodatkowego? Jaka podstawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, uszczegółowię swój tryb postępowania w tym przypadku i w/g mnie podobnym - nie będzie to badanie dodatkowe bo dla takiego czegoś ono nie występuje. Podwyższam opłatę podczas OBT z punktu 7.3 tabeli opłat (analogicznie jak w podobnym przypadku tzn. dodatkowo do OBT z punktu 7.2 tabeli opłat).

Samego DBT nie zrobię bo o takim zakresie nie istnieje. 

Czasami skrót myślowy prowadzi do rozległej wypowiedzi. Całkiem niepotrzebnie. :faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, cezary napisał:

nie będzie to badanie dodatkowe bo dla takiego czegoś ono nie występuje.

O to właśnie chodziło. Ciekawe jakie badanie chcą tutaj Koledzy wykonywać - nawet na osobnym zaświadczeniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam tą przyjemność  świadczyć usługi dla wojska.  W autach które tu spotkałem nie było wpisu w dowodzie rej. O osobach  po mimo nawet tego że ławki były 

Kurant  przerabiasz badania aut z wojska? bo mam kilka pytań

 

Edytowane przez diagnosta2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, diagnosta2017 napisał:

W autach które tu spotkałem nie było wpisu w dowodzie rej. O osobach  po mimo nawet tego że ławki były 

ja też nie widziałem takiego zapisu, ale wyszły nowe jelcze i panie wydając dowód wpisują taką adnotację

 

3 godziny temu, diagnosta2017 napisał:

bo mam kilka pytań

napisz na poczcie co cię boli albo podaj nr tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, michal_k napisał:

Z jakiej podstawy prawnej to dodatkowe badanie?

Może źle się wyraziłem nie osobne badanie dodatkowe tylko sprawdzenie dodatkowych wymagań i wpis w zaświadczenie czy spełnia czy nie. Opłaty oni nie pobierają bo i tak to SKP MON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Andrzej65 napisał:

tylko sprawdzenie dodatkowych wymagań i wpis w zaświadczenie czy spełnia czy nie. Opłaty oni nie pobierają bo i tak to SKP MON

tak jak mówisz, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kurant2000 napisał:

panie wydając dowód wpisują taką adnotację

"Tam" się pojawiają różne dziwne adnotacje i nie brałbym ich dosłownie. Rób normalne badanie i nie wnikaj w fantazję urzędników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, adam1501 napisał:

Rób normalne badanie

no dobrze, ale jak się pojawia zapis np. uprzywilejowany a on nie spełnia tych wymogów to mnie szlag trafia., bo urzędnik nie wie jak wygląda ten samochód i czy spełnia kryteria czy nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wacek napisał:

no dobrze, ale jak się pojawia zapis np. uprzywilejowany a on nie spełnia tych wymogów to mnie szlag trafia., bo urzędnik nie wie jak wygląda ten samochód i czy spełnia kryteria czy nie. 

Ma wpis więc sprawdzasz czy spełnia czy nie jak nie to N i wpis do wykreślenia

 

19 godzin temu, adam1501 napisał:

"Tam" się pojawiają różne dziwne adnotacje i nie brałbym ich dosłownie. Rób normalne badanie i nie wnikaj w fantazję urzędników.

Nie do końca praktycznie każdy samochód ciężarowy może być używany do celów specjalnych (np. przewóz osób) i jeżeli jest wpis a ty nie sprawdzisz czy jest przystosowany a będzie wypadek jak będzie przewoził ludzi a samochód nie spełnia wymagań to jest wtedy twoja wina. I możesz się tłumaczyć przed prokuratorem tak więc lepiej sprawdzić te warunki, dokonać wpisu i mieć czyste sumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2024 o 08:31, Andrzej65 napisał:

Nie do końca

Do końca. Nie ma obowiązku sprawdzania głupot urzędniczych.

W dniu 22.03.2024 o 08:31, Andrzej65 napisał:

przystosowany a będzie wypadek jak będzie przewoził ludzi a samochód nie spełnia wymagań to jest wtedy twoja wina

To wina kierowcy, że przewozi ludzi pojazdem do tego nie przystosowanym.

W dniu 22.03.2024 o 06:54, Wacek napisał:

no dobrze, ale jak się pojawia zapis np. uprzywilejowany a on nie spełnia tych wymogów to mnie szlag trafia

Mnie tam nigdy nie trafiało - ten zapis jest wydumką urzędniczą i nie ma żadnej mocy sprawczej. A jak przyjedzie uprzywilejowany bez takiej adnotacji, to też Cię trafia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adam1501 napisał:

Mnie tam nigdy nie trafiało

Może nie robiłeś pojazdów służb, one mają takie zapisy, same sobie wydają DR, więc jest jak jest. Choć trafiło się czasem i w straży pożarnej.

 

W dniu 20.03.2024 o 17:21, michal_k napisał:

Ciekawe jakie badanie chcą tutaj Koledzy wykonywać

Masz rację, trochę się zagalopowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2024 o 11:50, Mecher napisał:

Może nie robiłeś pojazdów służb

Kilka lat tam spędziłem i tępiłem te wszystkie głupoty na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.