Skocz do zawartości

Wynagrodzenie


edek12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak macie płacone za soboty ? Mój Boss wymyślił sobie że płacić nie może niby i dzień wolny w tygodniu jest niby taki przepis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie pracuje na skp ale w mojej obecnej pracy dostaję wolne w tygodniu za przepracowaną sobotę więc może tak być.

Wysłane z mojego XQ-DC54 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, edek12 napisał:

Mój Boss wymyślił sobie że płacić nie może niby i dzień wolny w tygodniu jest niby taki przepis

EksDi (XD)... Strażnicy prawa, stróże BRD i stanu technicznego pojazdów, a nie znają podstaw Kodeksu Pracy. Polecam lekturę! 

W skrócie jest tak, że albo dostajesz 1,5 podstawowej kwoty wynagrodzenia za każdą przepracowaną godzinę w czasie przekraczającym standardowe 40h, albo odbierasz jako ekwiwalent urlopu. Oczywiście b0lzki janusz zawsze kombinuje tak, żeby swojego pracownika jak najbardziej zrobić w bambuko, więc w ich mniemaniu wszystkie chwyty dozwolone, byleby tylko kasa została w ich kieszeni...

Edytowane przez Czolgista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Czolgista napisał:

EksDi (XD)... Strażnicy prawa, stróże BRD i stanu technicznego pojazdów, a nie znają podstaw Kodeksu Pracy. Polecam lekturę! 

 

Dziękuję bardzo za odp tylko po co ta uszczypliwość odrazu normalnie się nie da ?

  • Polub 1
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Czolgista napisał:

Oczywiście b0lzki janusz zawsze kombinuje tak, żeby swojego pracownika jak najbardziej zrobić w bambuko, więc w ich mniemaniu wszystkie chwyty dozwolone, byleby tylko kasa została w ich kieszeni...

Twojej typowej narracji ciąg dalszy. Jak to się ma do tego co napisałeś zdanie wcześniej?

 

19 godzin temu, Czolgista napisał:

albo dostajesz 1,5 podstawowej kwoty wynagrodzenia za każdą przepracowaną godzinę w czasie przekraczającym standardowe 40h, albo odbierasz jako ekwiwalent urlopu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego jak miesięczny harmonogram czasu pracy. W skrócie grafik. Ja rozpisuję na każdy miesiąc dla całej stacji. Jest nas czterech, średnio wychodzi dwie soboty na głowę na miesiąc. Oczywiście w grafiku i w rzeczywistości ilość godzin przepracowanych przez każdego pracownika odpowiada wymiarowi czasu pracy na dany miesiąc. W takim przypadku nadgodziny się nie należą bo ich po prostu nie ma. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W myśl ustawodawcy, ilość godzin pracy w tygodniu to 40h, może być sobota, jeśli odbierzesz dzień wolny w tygodniu lub tak będzie grafik ustalony. Ustawodawca wpadł na wspaniały pomysł, aby pracownik nie mógł być zmuszony do pracy ponad te 40h, pomijam nadgodziny. Dla niego 40h jest świętsze niż ewentualny dodatkowy zarobek z nadgodzin. Czasem tak jest, że nie każdy chce pracować ponad 40h i wtedy jest prawnie chroniony. Niestety zamyka to drogę do dodatkowych $ za pracę w sobotę, chyba że jest to praca ponad 40h/tydzień i 168h/miesiac. Tak to sobie niestety wymyślili...Zakładając, że zarabia się wystarczająco dużo, to nikt nie pchałby się do pracy w 6 dzień w tygodniu. Życie często niestety piszę inne scenariusze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aboz to co na jakiś temat mówi kodeks pracy to jedno, a to co jest w rzeczywistości to drugie.

W mojej obecnej pracy (a nie jest to jakaś skp zatrudniajaca 3 osoby od 1/25 minimum krajowego, tylko przedsiębiorstwo na ~400 osób) do tej pory jest walenie w kulki. Np. nadgodziny nie liczą jako nadgodziny per se, tylko jako "premia uznaniowa II", dlaczego? Bo mogą bardziej robić ludzi w konia. Mi na ten przykład raz policzyli nadgodziny 1:1 zamiast 1:1,5, bo wylądowałem na L4... A jeszcze parę lat temu było tak, że jak wylądowałeś na L4, to musiałeś Januszowi "odpracować" wynagrodzenie chorobowe w takiej formie, że przez x miesięcy nie widziałeś "premii uznaniowej I"...

Rozumiem, że takie praktyki z Twojego punktu widzenia są ok i nie mają nic wspólnego z wyzyskiem jak w XIX wiecznym kapitalizmie?

 

18 godzin temu, edek12 napisał:

tylko po co ta uszczypliwość odrazu normalnie się nie da ?

Bo jako diagnosta powinieneś umieć korzystać z ISAPu.

Potem się dziwić, że diagności powtarzają jakieś podwórkowe legendy i farmazony zamiast sprawdzić jak jakaś sprawa stoi w przepisach.

Edytowane przez Czolgista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już taki filozof jesteś to czytamy ze zrozumieniem pytałem jak wam płacą : nadgodziny, umowa zlecenie czy taka forma jak u mnie czy może inna forma  to że to jest prawnie wszystko ok  to wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, edek12 napisał:

jesteś to czytamy ze zrozumieniem pytałem jak wam płacą

Myślę, że bardziej niż ja nad czytaniem Ty powinieneś skupić się nad pisaniem tego co masz na myśli. Gdyż z:

W dniu 7.04.2024 o 00:47, edek12 napisał:

Witam jak macie płacone za soboty ? Mój Boss wymyślił sobie że płacić nie może niby i dzień wolny w tygodniu jest niby taki...

W żaden sposób nie wynika, że pytasz o rodzaj umowy...

Ode mnie koniec OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Czolgista napisał:

 

W żaden sposób nie wynika, że pytasz o rodzaj umowy...

Witam jak macie płacone za soboty ? Faktycznie nie wynika inteligent powinni się domyśleć a nie odrazu atakować innych!!! Lepiej współpracować niż kopać się po piętach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co się "żrecie" od poniedziałku ? 

W Polsce obowiązuje przeciętnie pięciodniowy tydzień pracy i nie więcej niż 40h w tygodniu

ps. wystarczyło wpisać w google "praca w sobotę" i odpowiedź jest w 5 min.

ps2. powyższe obowiązuje wyłącznie przy umowie o prace, przy innych umowach powyższe nie obowiązuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dominik_z napisał:

ps. wystarczyło wpisać w google "praca w sobotę" i odpowiedź jest w 5 min.

Ale po co ?  Zadał pytanie nie czytając nawet regulaminu, i nagle wielka obraza, bo mu się przecież należy odpowiedż

 

11 godzin temu, edek12 napisał:

inteligent powinni się domyśleć

ciężko się domyślać nawet inteligentowi, skoro autor nie umie stosować znaków interpunkcyjnych.

przecinek1.jpg

Edytowane przez Mecher
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Naprawdę? Po to te forum stworzyli żebyśmy jeden na drugiego najeżdżali czy sobie pomagać ? Czepiacie się pisowni co to jest matura ?

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, edek12 napisał:

Czepiacie się pisowni co to jest matura ?

Nie, nie jest to matura, ale poprawna pisownia to szacunek dla wszystkich czytających, a na tym Ci chyba zależy, nieprawdaż ?:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, cezary napisał:

poprawna pisownia to

to jedna z zasad  regulaminu forum 

Cytat

12. Pisz poprawnie

Na Forum możesz pisać dowolnym stylem, jednak pamiętaj, aby treść była czytelna dla innych użytkowników.

Nie stosowanie znaków interpunkcyjnych, wielkich liter oraz wyraźnego podziału na akapity również znacząco zmniejsza czytelność wypowiedzi. W najgorszym wypadku Twoja wypowiedź może się wogóle nie doczekać odpowiedzi. Oczekujesz pomocy? Pozwól więc innym sobie pomóc i pisz tak, aby mogli się skupić na istocie problemu, a nie na deszyfrowaniu treści.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.