Skocz do zawartości

Auto z USA z krótkim vinem w formie naklejki.


daro777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakupiłem auto w USA, auto prawdopodobnie  jest po kradzieży lub przestępstwie posiada numer identyfikacyjny w formie naklejki ( zaczyna się na litery IA i jeszcze 6 cyfr) na lewym słupku, nadany przez tamtejszy urząd (ASSIGNED IDENTYFICATION NUMBER IOWA DEPARTMENT OF TRANSPORTATION) brak tabliczki znamionowej zastępczej (przynajmniej ja nie znalazłem) . Pierwotne numery na lewym słupku i na podszybiu zostawione nie przekreślone.  Czy można takie auto zarejestrować? WK najpierw twierdził że krótki vin i trzeba pisać o odstępstwo potem że jest litera "I" w vin-ie i że ten numer to nie vin. Rzeczoznawca potwierdził autentyczność tej naklejki i w opinii napisał aby WK wydało decyzję na wykonanie tabliczki znamionowej w stacji diagnostycznej. Diagnosta twierdzi że nikt w Polsce nie nabije numerów z innego kraju. Z dokumentów posiadam : title, faktura zakupu. faktura za cło podatek, i zaświadczenie o opłaconej akcyzie, brak dokumentu potwierdzającego zmianę vinu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, daro777 napisał:

Diagnosta twierdzi że nikt w Polsce nie nabije numerów z innego kraju.

Ale chodzi o nabicie numeru na nadwoziu czy o wykonanie tabliczki zastępczej?

Ichniejszego numeru nikt nie nabije, ale brakującą tabliczkę można wykonać. Problem polega na tym, czy WK zechce uznać ten numer jako cechę identyfikacyjną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, danielg539 napisał:

Problem polega na tym, czy WK zechce uznać ten numer jako cechę identyfikacyjną?

Zasadniczo powinien, jeśli są do niej odpowiednie dokumenty, potwierdzające nadanie nowej cechy. Jest to nic innego jak cecha nadana na podstawie odrębnych przepisów, a że nie polskich, nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, daro777 napisał:

identyfikacyjny w formie naklejki

Wstaw zdjęcia nalepki, napisz dokładnie model, pokaż title żebyśmy wiedzieli o jakim samochodzie dokładnie mówisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jeśli nie było by mocnych papierów to  też bym tego się nie tykał. Raz to czy można uznać to w ogóle za numer identyfikacyjny, dwa brak tabliczki (wiem normalnie naklejka tez nie jest TZ w rozumieniu naszych przepisów, no ale zawsze coś) a trzy czy "nadane na podstawie innych przepisów" będzie rozpatrywane pozytywnie czy jednak decyzja o odstępstwo. Tu najwięcej zależy od urzędu, choć dla mnie temat mocno śliski. Decyzji o nadanie cechy identyfikacyjnej urząd może nie chcieć wydać, bo nie ma przesłanek aby taką cechę zrobić (przecież jakiś numer już jest)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aboz napisał:

Zasadniczo powinien,

Tak powinien ale weź w jakimś małym WK wytłumacz pani z okienka jak ona nigdy w życiu z tym styczności nie miała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.