Skocz do zawartości

Problem z rejestracją auta z zakupu komorniczego


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

Dokonałem zakupu samochodu osobowego z licytacji komorniczej. Zakup praktycznie w ciemno na podstawie oferty wystawionej przez Syndyka po firmie w upadłości. 

Wygrałem licytację, odebrałem auto i tutaj zaczynają się schody związane z rejestracją pojazdu w urzędzie. Faktura sprzedażowa została wystawiona przez firmę w upadłości a nie przez syndyka natomiast w dowodzie rejestracyjnym jako właściciel figuruje PKO leasing. W efekcie urzędniczka z wydziału komunikacji w urzędzie odmówiła rejestracji pojazdu ze względu na brak faktury wykupowej z leasingu. Syndyk nie poczuwa się do uzupełnienia dokumentów, sama firma jest już zamknięta i nie wiem gdzie szukać osoby która mogłaby mi przesłać brakujący dokument. Proszę o poradę gdzie szukać ewentualnej pomocy? Czy istnieje inna możliwość na zarejestrowanie auta? Czy spotkał się ktoś z taką sytuacją i ma jakąkolwiek wskazówkę na dalsze działanie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Koonrad09 napisał:

zakupu samochodu osobowego z licytacji komorniczej

jeżeli auto nie było spłacone to syndyk bezprawnie sprzedał auto, którego wlaścicielem nie była firma w upadłości - zwrot do syndyka lub zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i Sąd, jeżeli było wykupione i miał prawo - to syndyk musi dopełnić formalności i wymienić dowód rejestracyjny / zmiana właściciela lub zwrot z przyczyn błędów formalnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Koonrad09 napisał:

Proszę o poradę gdzie szukać ewentualnej pomocy?

Skontaktować się z PKO leasing i przedstawić sytuację. Być może został dokonany wykup, ale pojazd nie został przerejestrowany. Następnym razem żądać wszystkich dokumentów począwszy od właściciela widniejącego w dowodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Koonrad09 napisał:

Dokonałem zakupu samochodu osobowego z licytacji komorniczej.

Faktura sprzedażowa została wystawiona przez firmę w upadłości a nie przez syndyka

To kto otrzymał $$$ za ten zakup :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, nesiasps napisał:

jeżeli auto nie było spłacone to syndyk bezprawnie sprzedał auto, którego wlaścicielem nie była firma w upadłości - zwrot do syndyka lub zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i Sąd, jeżeli było wykupione i miał prawo - to syndyk musi dopełnić formalności i wymienić dowód rejestracyjny / zmiana właściciela lub zwrot z przyczyn błędów formalnych

Czy zwrot lub roszczenia przysługują nawet jeżeli na FV widnieje zapis o zrzekaniu się praw do rękojmi dla wad prawnych i fizycznych? 

Wystawca faktury jest firma w upadłości której dotyczyła licytacja komornicza 

Godzinę temu, Jacdiag napisał:

To kto otrzymał $$$ za ten zakup :?:

Wystawca faktury jest firma w upadłości której dotyczyła licytacja komornicza i to ona otrzymała pieniądze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Koonrad09 napisał:

Czy zwrot lub roszczenia przysługują nawet jeżeli na FV widnieje zapis o zrzekaniu się praw do rękojmi dla wad prawnych i fizycznych? 

podstawa to ustalenie sprzedającego właściciela pojazdu - firma czy leasing 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tu nikogo bezpodstawnie oskarżać jednak  coś mi mówi że ogłaszający upadłość mógł celowo nie przerejestrować czy nie udostępnić dokumentu licząc że pojazd nie zostanie zajęty. Z tego co mi wiadomo to syndyk w przypadku leasingu musi dogadać się bankiem, może rozwiązać umowę ale nie musi np: zostało bardzo mało do spłaty.  Proponuję zapytać banku, a jeżeli będą się zasłaniać tajemnicą to zaproponować upadającemu parę $ , może znajdą się te dokumenty,  to była częsta praktyka że pojazdy z licytacji nie posiadały np DR czy kluczyka, ale za 200zl dotychczasowy właściciel przez przypadek je znajdował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Koonrad09 napisał:

Czy zwrot lub roszczenia przysługują nawet jeżeli na FV widnieje zapis o zrzekaniu się praw do rękojmi dla wad prawnych i fizycznych? 

Jeżeli nabywcą jest konsument  to postanowienia takie są:   abuzywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.