Skocz do zawartości

Piaggio Mp3 nieprawidłowa kategoria pojazdu brak l5e


Kamciooo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pare dni temu zakupiłem piaggio mp3 2009 399cm3. Motocykl od 12 lat zarejestrowany w polsce, ale.... wtedy nie znali kat l5e i ktoś go zarejestrował jako pojazd samochodowy inny. Jest to wersja która spełnia wymogi L5e

W dowodzie rejestracyjnym pojemność i rok się zgadza ale moc już nie i ten wpis pojazd samochodowy inny :(

Chciałbym to wyprostować na legalne l5e, ktoś podpowie co i jak ? Ma ktoś z was wgląd do homologacji mojego sprzętu?

vin: zapm6420000005502

 

Pozdrawiam Kamil z Dąbrowy Górniczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Kamciooo napisał:

zarejestrowany

Na podstawie czego zarejestrował? Krajowy, sprowadzony? Rodzaj pojazdu da się wyprostować, ale kat. homo. stacja nie ustala. Wklej zdjęcie tabliczki znamionowej może coś się uda odszukać w katalogu its.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie jest on zarejestrowany jako motocykl  lecz samochodowy inny do 15kw więc na pewno to w obecnej chwili nie jest L5e - ktoś chyba za bardzo nie wiedział co z nim zrobić więc ścieli go do 15 - trzeba by dotrzeć do dokumentów źródłowych gdyż prawdopodobnie przeszedł zmiany konstrukcyjne - w oryginale ma 26kw - Piaggio MP3 400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam spisaną homologacje z tabliczki : e11*2002/24*0794

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L5e- motocykl trójkołowy po tym nr powinien być. Jak wyżej kolega napisał, żeby coś zadziałać to trzeba dotrzeć do dokumentów przedstawionych do 1 rejestracji w PL.  Rodzaj pojazdu to ewidentna bzdura i nie powinno być większych problemów z wyjaśnieniem, ale do zmiany mocy mogą być potrzebne  zmiany konstrukcyjne. Jak kolega wyżej napisał

W dniu 7.05.2024 o 12:47, IVVO napisał:

trzeba by dotrzeć do dokumentów źródłowych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jak do tego podejść, jestem po zakupie przed przerejestrowywaniem i nowym BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kamciooo napisał:

jak do tego podejść

Nie bardzo rozumiem  co masz na myśli. Chyba jak kupowałeś to jakieś założenia robiłeś jak to wyjaśnić. Czego od nas oczekujesz, mamy taksówkę zamówić i jeszcze za kurs zapłacić żeby Jaśnie Pana zawiozła?    Najlepiej podejść na nogach, jak chcesz na rękach wejść do urzędu czy wjechać na hulajnodze to pewnie wezwą ochronę, Zrób BT z wynikiem N  (niezgodny rodzaj pojazdu) żeby urząd miał wiarygodną informacje że rodzaj pojazdu się nie zgadza, do tego weź dokument na podstawie których stałeś się właścicielem+ DR i uderzasz do wydziału komunikacji, tam odnajdą akta  tego pojazdu. Wtedy  się wyjaśni  z czego ten motocykl stał się czterokołowcem. Może były zmiany konstr. może pracownik wydziału się pomylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Kamciooo napisał:

jestem po zakupie przed przerejestrowywaniem i nowym BT

oddaj za niezgodność i kup taki bez błędów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.