Skocz do zawartości

Badanie techniczne z wynikiem Negatywnym a możliwość poruszania się pojazdu.


krzysiekpskp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam odpowiedzi na nurtujące mnie zagadnienie które nie zostało wprost sprecyzowane ze strony ustawodawcy można jedynie domniemywać i interpretować na własny sposób, pytanie czy trafnie. Chciałbym uzyskać konkretną odpowiedz czy po stwierdzeniu usterek poważnych skutkujących negatywnym wynikiem BT wyznaczacie termin badania na 14dni? mam taką możliwość w programie SKPpro przy czym pojawia się adnotacja  Termin nbt pojazdu został określony na podstawie Dz.U.2024 poz.141 §6 ust.6 z późn.zm. Skoro Dowód rejestracyjny nie jest zatrzymany a w myśl przepisów jest to dokument dopuszczający pojazd do ruchu dobrze rozumiem? Ostatnio na szkoleniu słyszałem takie stanowisko, że możemy jedynie dopuścić jak policjant maksymalnie na 7 dni. ale wydaje mi się to nielogiczne bo w takim razie po cóż by było to rozgraniczenie usterek, moim zdaniem jest ono właśnie aby te 14 dni można było poruszać się pojazdem i stwierdzone usterki naprawić. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 dni to nie jest określenie wyznaczenia terminu badania. To termin ustawowy dla:

6. Badania technicznego pojazdu polegającego na ponownym sprawdzeniu zespołów i układów, w którym stwierdzono
usterki, dokonuje się w zakresie ich usunięcia, jeżeli w terminie nie dłuższym niż 14 dni od dnia badania sprawdzenia
dokonuje stacja, w której te usterki stwierdzono. Po wykonaniu badania polegającego na ponownym sprawdzeniu zespołów
i układów uprawniony diagnosta, po stwierdzeniu, że wszystkie usterki poważne oraz usterki niebezpieczne zostały usunięte,
wpisuje do dowodu rejestracyjnego kolejny termin okresowego badania technicznego. Termin ten jest liczony, począwszy
od daty przeprowadzenia badania, w którym stwierdzono te usterki.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyniku negatywnym nie wyznaczamy terminu badania na 14 dni. Termin następnego badania powinien być wykreskowany na zaświadczeniu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, krzysiekpskp napisał:

czy po stwierdzeniu usterek poważnych skutkujących negatywnym wynikiem BT wyznaczacie termin badania na 14dni?

Nie wyznaczamy.

Czym innym jest wyznaczenie terminu na 14 dni, przy wyniku negatywnym, a czym innym dopuszczenie do ruchu do 14 dni, przy takim wyniku OBT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - problemem nie są programy do obsługi SKP tylko diagności - Norcom nie zezwala na takie wpisy - ale długopisem już na wykreskowaniu widziałem wpis 14 dni na użytkowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, IVVO napisał:

ale długopisem już na wykreskowaniu widziałem wpis 14 dni na użytkowanie

Taaa... a rozporządzenie mówi:

"...W przypadku popełnienia oczywistej omyłki w:
1) wydanym zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu uprawniony diagnosta zatrudniony w stacji kontroli pojazdów, która przeprowadziła badanie techniczne pojazdu, prostuje ją w rejestrze, wprowadza dane do centralnej ewidencji pojazdów oraz wydaje nowe zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu; ..."

10 minut temu, IVVO napisał:

problemem nie są programy do obsługi SKP tylko diagności

Dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.