Skocz do zawartości

Akcja Tarpan


kowal

Rekomendowane odpowiedzi

Znowu nasi przełożeni dają nam robotę . Ostatnio było przednie zawieszenie w tym cudzie techniki. Teraz coś z tyłem, doszły do was już jakieś wytyczne to podzielcie się tematem .

Kiedy skończy się te dziwne podchody . Czytam w wielu artykułach o awariach wielu pojazdów

i wtedy serwisy ściągają pojazdy do siebie i usuwają usterki i są w temacie ,a u nas jak

zwykle mamy być diagnostami , serwisantami i rzeczoznawcami i szukać ,tylko nie wiadomo czego, bo jak w tej zabawie -głuchy telefon- informacja która spływa do nas nigdy nie jest

konkretna i jak ja to mówię gdy do mnie przyjeżdzają ,że jestem bratem Kaszpirowskiego -

ręce które leczą sprzęt ,bo wszystko nawet drobne pierdnięcie to na stację ,niewiem za co

niektórzy ludzie biorą pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek masz rację co do Honkerów. Jest to akcja aby komuś nabić kapsę przy pomocy diagnostów pracująych w wojskowych SKP. Dla mnie jest to niezrozumiałe, a te weryfikacje powinny robić serwisy w ramach gwarancji. 10 ddr :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale u nas jest tak ,że coś się stało w Tarpanie , nikt nie patrzy jaka partia jaki rocznik tylko

wszystkie na hura do stacji bo może akurat coś się znajdzie. Serwisy też nie chcą za bardzo babrać się w Tarpanach ,mówie tu na przykładzie znajdującego się w Elblągu - u nich te pojazdy nie są mile widziane ,nie wiem dlaczego ,a mówie to bo parokrotnie u nich bywałem.

i zawsze robili to z odrazą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem chodzi tutaj o pewne zabezpieczenie tyłka panom z Warszawy. Narazie nic nikomu się nie stało a koła się urywają. W przypadku ofiar ktoś później powie że wszystkie Honkery były sprawdzone na stacji i widocznie ktoś sprawdził źle. Kto winny? Oczywiście my bo to nasz podpis widnieje pod sprawnością sprzętu. A, że koła się urywają może to być przyczyną złej naprawy. Łożyska tylne jest trudno wymienić i często je nagrzewają czym oczywiście osłabiają półoś i taka może być przyczyna. Dla przełożonych wymiana łożyska to czynność prosta ale nie w Honkerze. U mnie jak są do wymiany łożyska jest kupowana cała nowa półoś z łożyskiem. Podobno tak jest taniej niż wyposażyć nasze warsztaty w specjalistyczne narzędzie do pojazdów które są na wyposażeniu armii. Zauważcie jezeli czytaliście telegram, że sprawa nie dotyczy nowych pojazdów, a tych z już odpowiednim przebiegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już było 5 pojazdów, Wszystkie opisałem bardzo dokładnie. W telegramie jest mowa o zawieszeniu, a tu jest duże pole do popisu i można wiele napisać. Wpis w rejestr, w uwadze telegram i oczywiście N. Problem pozostanie, a i tak będą jeździły. Przecież te samochody w JW są traktowane jako taksówki czyli do wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

 

Jakie one ładne, kolorowe.Chciałbym doczekać tych czasów i zobaczyć te pojazdy w wojsku i czy te rozwiązania techniczne wprowadzone do tych pojazdów sprawdzą sie w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, dzisiaj Minister pokazał nam nowoczesny sprzęt armii , pare Rosomaków , pare humerów i jest pięknie .Niech przyjedzie do nas i zobaczy sprzęt o średniej wieku 30-35 lat i

są tę z początku lat 60 - ale w telewizji jest pięknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, dzisiaj Minister pokazał nam nowoczesny sprzęt armii , pare Rosomaków , pare humerów i jest pięknie .Niech przyjedzie do nas i zobaczy sprzęt o średniej wieku 30-35 lat i

są tę z początku lat 60 - ale w telewizji jest pięknie

 

Nic dodać nic ująć "silni zwarci gotowi do boju"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.