Skocz do zawartości

Stowarzyszenie Diagnostów Polskich


krzycho

Rekomendowane odpowiedzi

Krzycho rozmów bnyło wiele na ten temat:

1-wypłaty z państwowej kieszeni

2-monitoring

3-itd.

przeczytaj dokładnie

Tak wiem, ale możę rozpocząć działania w tym kierunku z naszej strony diagnostów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • krzycho

    10

  • waldorff

    5

  • Norbert Jezierski

    4

  • S.K.P-POZNAŃ

    4

a co konkretnie proponujesz?

Pomysłów mam dużo. Najważniejszy jest taki żeby zjednoczyć to nasze środowisko, by być silną grupą. W tym celu poczyniłem pewne staranie, nie ukrywam, też że dzięki temu forum może uda się w jakiś sopsób skonsolidować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanko Krzycho to mam takie, jeżeli te twoje poczynania wypalą to czy to rzucisz na wiekszy obszar czy tez tylko u siebie, no i co to za pomysł może bedzie dobry i da go się wdrożyć wiekszości obszaru naszego kochanego kraju :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanko Krzycho to mam takie, jeżeli te twoje poczynania wypalą to czy to rzucisz na wiekszy obszar czy tez tylko u siebie, no i co to za pomysł może bedzie dobry i da go się wdrożyć wiekszości oszru naszego kochanego kraju

Wszystkich zainteresowanych zapraszam prywatnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich zainteresowanych zapraszam prywatnie

 

Dlaczego ?? jeżeli ma to być ogólno dostępne??

Jezeli potrafisz coś zmienić i masz wiele pomysłów a przekonasz mnie do tego to masz mój głos. hahahaha. Najpierw program kolego!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ?? jeżeli ma to być ogólno dostępne??

Jezeli potrafisz coś zmienić i masz wiele pomysłów a przekonasz mnie do tego to masz mój głos. hahahaha. Najpierw program kolego!!!

Bo pewne poczyniania już są. Wkrótce ogólno dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ja wiem, ale nie powiem", "ja powiem jak ty powiesz",

Może byłem mało konkretny.

Czy jesłi powstawała by organizacja zrzeszajaca diagnostów samochodwych - byli by chętni ją tworzyć i w niej uczestniczyć???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Pogrzebałem trochę i przeniosłem część postów do nowego działu. Tu możecie się wypowiadać co o tym sądzicie. Chciałem zaznaczyć tylko, że ten sam temat rzucił juz kiedyś Nasz Dostojnie Panujący Admin i też na pewno wypowie się w temacie. Myślę, że ma największe doświadczenie w tej dziedzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie skorzystam z doświadczenia.

Ja takie pseudo stowarszyszenie próbuję stworzyć narazie udało mi się to przy PISKP jako Sekcja diagnostów i jesłi mogę tutaj zachęcić. To chętnie wszystkich zapraszam do uczestnictwa w tej sekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest bardzo dobry pomysl i naprawde sa duze szanse zeby to wypalio .

Bylibysmy silna grupa . Mogliby z nami współpracować rzeczoznawcy , prawnicy.

W razie jakichs problemów stacji lub diagnosty moglibysmy pomagać sobie , oczywiscie trzeba by bylo patrzec na to chlodnym okiem.

Moj pomysl jest taki rzeby wyłonic przedstawicieli kazdego wojewodztwa ktorzy by zaczeli zrzeszac i przekonywac do siebie grono0 diagnostów. mozna zaczac najpierw od stacji sasiadujacych i leciec dalej. co wy na to?

Bierzemy sie za to czy skonczy sie znowu na gatce?

Jezeli tak to dzielimy nasza piekna polskę na regiony i podregiony i zaczynamy dzialac

 

[ Dodano: 28-07-2006, 07:35 ]

przepraszam Polskę. caps lock nie zadziałal :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a później w trakcie szukania pracy będziemy podpisywali papierek o bezpartyjności, bez przeynależenia do jakichkolwiek organizacji. Pracowawcy nie chcą mieć problemów. Chyba,że to oni będą brali w tym udfział a diagności będą przedstawicielami tych stacji. PiSKP byłem ostatnio na ich wykładach. Przekonywali do wstapienia do nich. nie diagnostów ale właściciela stacji. co im po pionkach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za a nawet przeciw.Może gdzieś zrobic sondaz ilu chetnych lub wstepne zapisy np. poprzez e-mail.

Już raz robiliśmy sondaże związane z imprezką integracyjną. Prawie połowa forumowiczów (lekko przesadzam) była za. Jak przyszło co do czego, to zgłosiło się kilka osób - oczywiście tych najbardziej zaufanych ...

Polak to dziwne stworzenie - lubi dużo, a nawet bardzo dużo mówić - a mało robić ...

Nie zauważyłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polak to dziwne stworzenie - lubi dużo, a nawet bardzo dużo mówić - a mało robić ...

Nie zauważyłeś ?

 

Ustawa „Prawo o stowarzyszeniach” z 1989 roku wyodrębnia dwa główne rodzaje stowarzyszeń – stowarzyszenia rejestrowe i stowarzyszenia zwykłe.

 

 

Stowarzyszenia rejestrowe

 

Stowarzyszenie rejestrowe posiada odrębność prawną, może zakładać terenowe jednostki organizacyjne, łączyć się w związki stowarzyszeń, przyjmować w poczet swych członków osoby prawne oraz korzystać z ofiarności publicznej i przyjmować dotacje od organów władzy państwowej i innych instytucji.

 

Kwestię zakładania tego typu stowarzyszeń reguluje rozdział 2 UPS „Tworzenie stowarzyszeń”. Zgodnie z art. 9 UPS do założenia stowarzyszenia niezbędne jest uchwalenie statutu i wybranie komitetu założycielskiego przez co najmniej 15 osób. UPS określa również elementy konstytutywne statutu stowarzyszenia (art. 10) i jego władze – walne zebranie członków, zarząd i organ kontroli wewnętrznej (art.11).

 

Do finalnego utworzenia stowarzyszenia ustawa Prawo Stowarzyszeń wymaga jego zarejestrowania w Krajowym Rejestrze Sądowym – i o ile kwestie KRS określone są w odrębnej ustawie, to procedura rejestracyjna jest przedmiotem regulacji UPS (art. 13-21).

No to koledzy do dzieła-poczytać, przeanalizować,i "chyba" bez prawnika ,albo osoby troche znajacej sie na prawie nie ruszymy-może się myle :?:

Jestem "prawie" pewny że cytat się sprawdzi :(

 

http://www.administracja.info/stowarzyszenia.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak fajnie by było ze stowarzyszeniem tylko co ono by wnosiło innego niż PiSKP? Fakt że PiSKP to głównie właściciele stacji kontroli a duża część z nich to też diagności-właściciele. Myślę, że starają się o swoje i nasze dobro. Jeżeli jest poważny plan działania itp to jestem za powstaniem stowarzyszenia. Daję nawet propozycję czym może to stoważyszenie zająć się na początek, czyli: wprowadzić brak możliwości zatrudniania diagnostów na zasadzie prowadzonej przez niego działalności gospodarczej!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he ale należy pamiętać i każdy diagnosta powinien wiedzieć, że konkurencją są szefowie, a wy diagności powinniście się dogadywać a niekiedy i browarka wypić. Nie znacie dnia i godziny jak będziecie razem pracować i co wtedy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, pomysł jest dobry. Proponuję narazie zapisywać się do sekcji diagnostów przy PISKP. Tam już sekcja działa. Planuję zorganizowanie konferencji tylko dla diagnostów i być może pomysł ten przyniesie skutki. Poczyniłem pewne poczynania dotyczące porozumienia z rzeczoznawcami. Wszystko jest na dobrej drodze. Pod koniec sierpnia będę wiedział więcej. Chętnych jeszcze raz zapraszam do uczestnictwa w sekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.