Skocz do zawartości

Jakie wykonać badanie?


PREZES

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pokwitowanie od Policjanta i muszę wykonać badanie techniczne. Powodem zatrzymania dowodu rejestracyjnego jest: ,,ostre elementy karoserii, zbity reflektor lewy przedni, zbite światło lewe przeciwmgłowe, popękana szyba czołowa"

Badanie pokolizyjne czy ponowne sprawdzenie mechanizmów po 20zł za element?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponowne sprawdzenie mechanizmów po 20zł za element?

NIe ponowne tylko:

..." dodatkowe badanie techniczne pojazdu skierowanego przez organ kontroli ruchu drogowego w razie uzasadnionego przypuszczenia, że zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego lub narusza wymagania ochrony środowiska..."

pozycja 4.1 w cenniku:

..."Określone warunki techniczne, warunki techniczne (osobno za każde określone warunki techniczne lub badany układ czy zespół pojazdu ) po 20.00

Pokolizyjne istnieje w tedy gdy w pokiwitowaniu policjant napisał pojazd uczestniczył w kolizji drogowej lub wypadku itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokolizyjne istnieje w tedy gdy w pokiwitowaniu policjant napisał pojazd uczestniczył w kolizji drogowej lub wypadku itd.

 

No wygląda na to ze to pies sąsiada tak go urządził, a może samookaleczenie????

 

IMHO - furtka "po 20 pln" dotyczy przypadków - brak swiatła, urwane lusterko, zurzyte opony itp.

 

natomiast to co kolega przedstawił ewidentnie dotyczy kolizji - czyli przypadku gdy tor ruchu przeciął się z innym torem ruchu albo "natknął" się na coś.

 

 

Stoję jednak na stanowisku ze to diagnosta zna się na samochodach a policjan o samochodach nie ma bladego pojecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wygląda na to ze to pies sąsiada tak go urządził, a może samookaleczenie????

 

natomiast to co kolega przedstawił ewidentnie dotyczy kolizji -

 

Nie wyciągaj pochopnie wniosków. Policjant napisał i koniec, on wie w jakich okolicznościach powstały uszkodzenia i on się pod tym podpisał. Równie dobrze mogła gościowi autko pokiereszować banda "karków" z bejsbolami i uszkodzenia będą takie same. Gościu zadzwonił na policję i policja przyjęła zgłoszenie i niestety zabrała DR, bo ma taki obowiązek w przypadku uszkodzenia auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bez przesady drogówka to nie jacyś przypadkowi nieznający się na rzeczy ludzie,oni mają pojęcie co napisać i za co zabrać DR.

Z tym bym się niezgodził.

Czasami jest tak że klient faktycznie miał małą stłuczkę zbity reflektor i kierunkowskaz a policjant pisze uszkodzenia pokolizyjne,albo w drugą stronę widzi tylko uszkodzenia zewnętrze a wystarczyło by otworzyć tylko maskę i widać że podłużnica jest uszkodzona a na pokwitowaniu jest wypisane że uszkodzona maska i zderzak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Pablo policjant nie może tak jak i ty na badaniu nie możesz przepuścić takiej drobnostki jak zbity reflektor i kierunkowskaz opojazd w tym momencie nie spełnia warunków artykułu 66 i koniecTobie i policjantowi nie wolno robić odstępstwa od warunków artykułu 66.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może dodam że jest to ciągnik samochodowy!! Moim zdaniem te uszkodzenia ewidentnie mówią o kolizji drogowej, lecz są wymienione tylko usterki. Jak sięgam pamięcią na kursie dla diagnostów mówili, że w takich sytuacjach można się dopytać klienta jak to wyglądało. W tym przypadku akurat to była kolizja drogowa, gdyż widziałem ten samochód przed naprawą. Dla mnie jest to badanie po kolizji drogowej. Ale jak powinno się prawnie podchodzić do tego tematu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma na pokwitowaniu od policjanta wzmianki o wypadku lub kolizji wtedy 20zł za usterki a jak jest np jak tu:

"Uszkodzenia pokolizyjne (zbity reflektor,uszkodzony zderzak,maska)".

kasuje po kolizji + okresowe.

 

[ Dodano: 02-08-2006, 11:37 ]

Jak nie ma na pokwitowaniu od policjanta wzmianki o wypadku lub kolizji wtedy 20zł za usterki a jak jest np jak tu:

"Uszkodzenia pokolizyjne (zbity reflektor,uszkodzony zderzak,maska)".

kasuje po kolizji + okresowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo przyjeżdża samochód z kwitkiem po kolizji i mamy dylemat co sprawdzać, gdzie był uderzony itp. Wówczas dopytujemy się klienta. Tutaj jest to samo, tylko że ja widziałem ten samochód i zgodnie z prawdą uczestniczył w kolizji drogowej. Faktem jest że wykonujemy badanie jak jest napisane na skierowaniu (pokwitowanie od Policjanta). Hmm ciekawe. Z auto casco będzie ściągane odszkodowanie jako by brał udział w kolizji drogowej gdyż tak napewno będzie wynikać z notatki Policjanta. Napisał w pokwitowaniu co napisał a teraz człowiek się zastanawia co ma napisać. Co innego jakbym ni widział pojazdu przed remontem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaka jest podstawa do wykonania badania pokolizyjnego?? i pobrania opłaty ??

Czy policjant napisał gdziekolwiek kolizja??Wypisał usterki i tyle.

 

Możecie mi wierzyć jeśli ktoś by mi kazał zapłacić inaczej niż za usterki oddał by pieniądze i przeprosił /brak podstaw prawnych a gdybanie i dociekanie to nie nasz profesja/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy policjant napisał gdziekolwiek kolizja??

A żeby dolać oliwy wspomne o jednym drobnym szczególe : uczestniczył w wypadku drogowym, w którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne nadwozia, podwozia lub ramy, z zastrzeżeniem pkt 4

(Dz.U.2005.108.908 - art. 81 ust. 8 pkt 1)

I co z tym?.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma na pokwitowaniu od policjanta wzmianki o wypadku lub kolizji wtedy 20zł za usterki a jak jest np jak tu:

Popieram i potrzymuję dalej teżkasuję po kolizji ( 94 ) + okresowe i inne dodatki jeśli są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie podstawą jest wpis policjanta.Jeśli wpisane są tylko usterki , to po 20 ,- za usterkę.Jeśli wpisano - pojazd uczestniczył w kolizji , uszkodzono: lusterko,błotnik , itp,to decyzja należy do mnie [ na podstawie oględzin ] , czy badać po 20 ,- , czy np 176,- + 94 ,-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.