Skocz do zawartości

Nasze tablice rejestracyjne ...


prezes100

Rekomendowane odpowiedzi

U nas w Polsce jest podobnie, większość z nas chce mieć "ładny" numer (np.: XXX X100, lub XXX X222, itp.). Problem pewnie rozwiązałby się sam, gdyby można raz wykupione tablice indywidualne "przenosić" do każdego kolejno kupionego samochodu. :D

 

-----------------------------------------------------------

Dopisek ADMINA

Post został wydzielony z innego tematu ...

-----------------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ciekaw jestem na ile diagności (i nie tylko - są tu przecież i przedstawiciele TDT, WK itp.) mają hopla na punkcie numerów rejestracyjnych swoich autek :D

 

Ja we wszystkich swoich - wcześniej nieświadomie, teraz i owszem - na tablicy rejestracyjnej mam dwie te same cyfry lub litery :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w numerze rej. 13 (celowo wybrana) , do tej pory odpukac jest szczesliwa. Powinienem teraz przerejestrowac, ale powiat ma teraz nieciekawe XX YYYYX, chyba poczekam az przybedzie jeszcze jedna litera zamiast cyfry, tyle ze to potrwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos :- zmieniając adres zamieszkania (nawet numer mieszkania) musiałem zmienić tablice i D.R ,ale kupując samochód od gościa(zmienia się adres i dane) możesz zostać przy tych samych tablicach zmieniając tylko DR -(ponad 170 zł w klapy)---chory przepis :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszyłem ten temat dlatego, że na punkcie "blach" mam hopla (od 3 lat ... U400).

Numery z trzema cyframi już dawno się skończyły i jest to jeden z powodów żeby nie zmieniać samochodu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Temat zamierajacy, ale cos mnie zaniepokoilo:

a propos :- zmieniając adres zamieszkania (nawet numer mieszkania) musiałem zmienić tablice i D.R ,ale kupując samochód od gościa(zmienia się adres i dane) możesz zostać przy tych samych tablicach zmieniając tylko DR -(ponad 170 zł w klapy)---chory przepis :cry:

 

Jakies dziwne zwyczaje z tym przerejestrowaniem? a moze blachy byly stare czarne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi o gwiazdki na tablicy rejestracyjnej ?

 

No właśnie jak z tym jest ? Mam zamiar sprzedać samochód siostrze - jakie otrzyma tablice ? Są białe, bez gwiazdek ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wymianie tablic decyduje właściwośc miejscowa - czyli jesli są to tablice wydane w tym samym uzędzie i nadal w nim pozostają, to sa tylko legalizowane, ale nr pozostaje bez zmina (nawet jesli jest bez gwiazdek, chyba, że życzysz sobie wyraźnie zmiany na swój koszt) - dotyczy to wszystkich operacji, a więc przerejestrowania czy zgłaszania wszelkich zmian. Jesli jednak mimo, iż nie zmienia sie urząd posiadacie stare, czarne tablice to rzeczywiście musicie sie liczyć z ich zmianą na 100% przy przerejestrowaniu, natomiast przy zgłaszaniu zmian typu zm.adresu dany wydział sam decyduje czy tablice Wam zmieni na białe czy nie, bo w tej akurat kwestii przepisy nieraz są róznie interpretowane w WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kraj to obyczaj....

Ale trzeba powiedziec, ze nie dzialaja niezgodnie z przepisami.... zgodnie z DZ.U. z 2003r. Nr 58,poz. 515 z z późn. zm. paragraf 5 punkt 1: W przypadku zgłoszenia przez właściciela zmian(...), ust. 4 legalizuje odpowiednio tablice rejestracyjne zgodnie z zasadami okreslonymi w rozporzadeniu o legalizacji tablic rejestracyjnych.

 

Poniewaz czarnych tablic nie da sie zalegalizowac, moze to narzucac na organ rejestrujacy obowiazek wymiany czarnych na zalegalizowane biale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Sisters. Ten stan rzeczy to pozostałość po dawnym zapisie w poprzednim rozporządzeniu, gdzie sprawa zmiany tablic czarnych na białe przy zmiane adresu była jasno określona. Przy kolejnej nowelizacji przepisów wpis ten pominieto zastępując go nowymi, nie dokońca jednoznacznymi, dlatego większośc WK postanowiła po prostu nie zmieniac procedur. Prawda jest taka, że zarówno na zmianę, jak i na pozostawienie dotychczasowej numeracji przy zmianie adresu pojazdów ze starymi blaszkami można znaleźć podstawy prawne, dlatego od decyzji organu zależy tryb postepowania i trudno o którymkolwiek z nich mówić, że jest lub nie jest prawidłowy w tym stanie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede sie sprzeczac, ale ten wpis jest aktualny w nowelizowanej w tym roku instrukcji w sprawie rejestracji. Przepisy juz nie obejmuja tablic czarnych, wszystkie zapisy dot. sa podawane pod tablice zalegalizowane.

Tak czy siak sa tak skastrulowane, ze duzo zalezy od wlasnej interpretacji Urzedu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapis dokladnie wyglada tak:

"W przypadku rejestracji pojazdu wskutek zmiany właściciela pojazdu niepowodujacej zmiany wlasciwosci miejscowej organu rejestrujacego, organ ten sprawdza, czy przedstawione tablice rejestracyjne posiadaja wyroznik wlasciwy dla tego powiatu okreslony w rosporzadzeniu o rejestracji pojazdow, i dokonuje ich legalizacji."

 

Wziete oczywiscie z instrukcji.

Wiec wszystko zalezy kto jak czyta i jak rozumie. U nas zostaja tablice z flaga, nie kazemy przerejestrowywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapis dokladnie wyglada tak:

"W przypadku rejestracji pojazdu wskutek zmiany właściciela pojazdu niepowodujacej zmiany wlasciwosci miejscowej organu rejestrujacego, organ ten sprawdza, czy przedstawione tablice rejestracyjne posiadaja wyroznik wlasciwy dla tego powiatu okreslony w rosporzadzeniu o rejestracji pojazdow, i dokonuje ich legalizacji."

 

Wziete oczywiscie z instrukcji.

Wiec wszystko zalezy kto jak czyta i jak rozumie. U nas zostaja tablice z flaga, nie kazemy przerejestrowywac.

 

to jest jedna strona "medalu" bo z drugiej strony jest

 

ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA INFRASTRUKTURY

z dnia 22 lipca 2002 r.

w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów

Dz.U.02.133.1123 ze zm

 

§ 7. 1. W przypadku gdy pojazd posiada tablice rejestracyjne zgodne z wzorem określonym rozporządzeniem i wyróżnikiem powiatu właściwym dla organu dokonującego rejestracji oraz jest oznaczony nalepką kontrolną odpowiednią do posiadanych tablic, organ rejestrujący dokonuje jedynie legalizacji tych tablic.

 

i z tego zapisu WK "korzysta" przy wymianie nawet białych tablic z flagą, gdyż wzór określony w rozporządzeniu to ten z flagą :(

 

WESOŁYCH ŚWIĄT ::claus::claus::claus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak masz racje, ale z drugiej strony to rozporzadzenie nie uniewaznia tablic z flaga. Szukalam dzis tego rozporzadzenia, ktore wprowadzalo nowe tablice i sposob postepowania w razie dorabiania wtornikow, byl tam ciekawy zapis, ale diabel ogonem nakryl.... Jeszcze poszukam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.