Skocz do zawartości

Ustalenie danych tech. potrzebnych do rejestracji.


fly

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Taka sytuacja:

przyjezdza klient z WK, przerejestrowywal auto i nie mial wpisanej D.M.C. przyczepy, i zeby oszczedzic czlowieka wpisuje mu na zwyklej karteczce dane, podbijam pieczatka i nic nie kasuje (ale uswiadamiam klienta ze jezeli nie przyjma tego w WK zaplaci 60zetek), zrobilem tak kilka razy do dnia wczorajszego gdzie jakas nowa urzedniczka zadzwonila mi dlaczego ja tak robie, wytlumaczylem ze dla dobra klienta zeby nie musial placic 60zł za taka blachostke, a pani mi na to ze byly o to spory miedzy dwiema konkurujacymi stacjami i jedna z tych stacji pobiera oplate 37zł (nie wiem skad bo w calym cenniku nawet nie ma takiej sumy) i dala mi bardzo do zrozumienia zebym rowniez tak robil, oczywiscie nie mam zamiaru.

Pytanie moje jak wy robicie w podobnych sytuacjach?? oczywiscie chodzi mi o oplate.

 

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Marek1

    11

  • Sebastian ZG

    8

  • michal_k

    6

  • berecik

    5

Więc po pierwsze mojej pieczątki nie znajdziesz nigdzie poza zaświadczeniem z BTP i kontroli okresowej przyrządów na skp - wychodze z założenia że żadnych karteczek z pieczątką.

Po drugie jak mam klienta na badaniu okresowym to dane techniczne wpisuje w zaświadczeniu i nie pobieram za to dodatkowej opłaty. Ale jak klient przyjeżdża tylko na ustalenie danych to płaci 60 zł (poz. cennik 6.9)

 

[ Dodano: 30-08-2006, 18:20 ]

wytlumaczylem ze dla dobra klienta

Oj ja już pare razy przejechałem się na "dobrze klienta" i teraz robie wszystko dla "dobra swojego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytlumaczylem ze dla dobra klienta

Oj ja już pare razy przejechałem się na "dobrze klienta" i teraz robie wszystko dla "dobra swojego"

 

racja !!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja traktuję to jako badanie dodatkowe pojazdu przystosowanego do ciągnięcia przyczepy . Wystawiam zaświadczenie że poj.może ciągnąć przyczepę z d.m.c....kg .Opłata za takie badanie wg cennika wynosi 35 zł

 

[ Dodano: 30-08-2006, 19:02 ]

Cennik poz 7.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawiam zaświadczenie że poj.może ciągnąć przyczepę z d.m.c....kg

Nawet jak klient nie ma haka :?:

U nas taka adnotacja wskazuje, że pojazd ma zamontowany hak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych karteczek. Jak robię okresowe ustalam za free, jak gościu był u mnie na badaniu jakiś czas temu, robię mu wydruk z tamtego badania (dobro klienta) z dopisanymi danymi za free, jak gościa pierwszy raz na oczy widzę buli 60 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych karteczek. Jak robię okresowe ustalam za free, jak gościu był u mnie na badaniu jakiś czas temu, robię mu wydruk z tamtego badania (dobro klienta) z dopisanymi danymi za free, jak gościa pierwszy raz na oczy widzę buli 60 pln

 

po rozmowie z szefem ( ojcem :mrgreen: ) dokladnie tak samo bedziemy robic, najlepsze wyjscie chyba z tej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kasuję każdego za ustalenie danych. Lecz widząc wasze wypowiedzi poważnie zastanawiam się czy z tego nie zrezygnować. Rozważam również czy nie robić za friko badań okresowych stałym klientom. Ostatecznie jedno i drugie jest w cenniku, ale skoro to kwestia uznaniowa diagnosty :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kasuję każdego za ustalenie danych

Ale przy badaniu okresowym też?

Zakres badnia: 1.1. Identyfikacja pojazdu.......lub ustalenie faktycznych danych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okresowym ustalenie danych - gratis . Jak klientowi brak miejsca na wpis w DR i trzeba ustalić nn dane - buli 60 zł .Jak jest skierowany przez WK w celu ustalenia danych jak to fachowo nazywają " niezbędnych do rejestracji pojazdu " - 60 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okresowym ustalenie danych - gratis . Jak klientowi brak miejsca na wpis w DR i trzeba ustalić nn dane - buli 60 zł .

Czegoś nie zrozumiałem-jeśli przyjedzie na okresowe a brakuje miejsca na wpis i wystawiasz zaswiadczenie w którym uzupełniłeś nn dane to kasujesz 60 zł czy dajesz gratis?

U nas przy wymianie dowodu uzupełnienie danych gratis , 60 zł tylko w przypadku skierownia z WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okresowym uzupełniam zapisy gratis a reszte tylko i wyłącznie wykonuje na skierowanie. Te 60 PLN jest wyraźnie w cenniku "pojazdu skierowanego" i to skierowanie podłączam do kopii zaświadczenia a i klient jest kryty jak by czasami jeszcze coś zabrakło. Poza tym podczas audytu zewnętzrnego musiałem pokazać wszystkie skierowania aby była podstawa prawna do pobrania takiej a nie innej opłaty :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym okresowym dla stałych klientów -gratis- to strzał w dzisiątkę,od razu mam lepszy humor-ale te karteczki to trochę-żenua z drugij strony kto pyta nie błądzi-ja również ciągle się uczę-pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okresowym na wymiane dowodu gratis ,a pozostałe tylko i wyłącznie na skierowanie z WUK za 60 zł, podczas kontroli SKP jest to dokładnie sprawdzane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym podczas audytu zewnętzrnego musiałem pokazać wszystkie skierowania aby była podstawa prawna do pobrania takiej a nie innej opłaty

 

Tylko ja na oczy jeszcze nie widziałem skierowania z WK na ustalenie danych wysyłają u nas na gębę. (i co mam skserować?)? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem skierowanie chyba tylko raz, reszta przeważnie zawsze na "gębę". Nasz WK twierdzi że byli na szkoleniu i pytali czy każdorazowo maja wystawiać skierowanie i otrzymali odpowiedź że wystarczy na tzw. "gębę " ?

Sory za odbieganie od tematu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dziwne bo ja bez skierowania nie przyjmuje ponieważ nawet z US nie będziesz mógł się rozliczyć. Starostwo w Poznaniu i filie zawsze wydają skierowanie. Tak powinno być a na "gębe" to można "bajki opowiadać" !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przyjmiemy, że 90 % stacji jest prywatnych to ich nikt nie będzie ścigał, ale ja jestem w tych 10% "państwowych" i musze szczegółowo rozliczyć się z każdej złotówki! Mam kontrole wewnętrzną codziennie, 2 razy w roku audyt zewnętrzny, starostwo, plus US. Najgorsze jest to, że za to że pracuje zgodnie z przepisami jestem "kopany" tzn. trace klientów bo niestety ja im nic dodatkowo nie moge zaoferować :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.