Skocz do zawartości

Wszystko o SAM`ach


Arizona

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem dowód rejestracyjny orginalnej przyczepy, liczba osi wpisana była 2

(rozstaw osi był 0,750m) nacisk miała 2000 kg ( a tabliczce wybita byla jedna oś 1-2000 kg). :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • boden

    13

  • bohdang

    10

  • Nowicjusz

    6

  • Jacdiag

    5

Miałem dowód rejestracyjny orginalnej przyczepy, liczba osi wpisana była 2

(rozstaw osi był 0,750m) nacisk miała 2000 kg ( a tabliczce wybita byla jedna oś 1-2000 kg). :razz:

I na tabliczce masz odpowiedź . 1 oś

Gdyby było wpisane liczba osi - 2 , nacisk osi 2000 , [ błąd w DR - 2 osie ], bo z nacisków osi wychodzi 4000 kg [ 2x2000 ], co jest nieprawdą.

W DIP-ie piszę liczba osi 1 , rozstaw osi -0,75 m, co wyjaśnia wszystko- mianowicie , że osie te są zaliczane do osi pojedynczej, a nacisk osi 2000 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinno być wpisane - " oś składowa" a nie liczba osi 1.

Kolego TOSPOL uważam że oś składowa to napewno nie jest, bo odległość ich mędzy sobą poniżej 1m.

I na tabliczce masz odpowiedź . 1 oś

nacisk na oś - suma nacisków, jaką na drogę wywierają koła znajdujące się na jednej osi.

A w tym przypadku suma 2 osi (także ile osi ???? ). Także muśle że powinno się pisać 2 osie a nacisk (jest to suma...) jak na 1 oś ponieważ poniżej 1m.

I jeszcze takie pytanie, mamy przepis że suma nacisków na oś składową (przy potrójnej osi naczepy) nie moze przekroczyć 24 tony, i tu OK.

Dlaczego w całej europie wszyscy piszą nacisk 24 tony 3 osie, a u nas 24 dzielimy na 3 i wychodzi 8 ton na oś.

A niemoże być na 1 oś 9 ton na 2 oś 8 ton i 3 oś 7 ton suma i tak 24 tony. Jak oczywiście konstrukcyjnie pojazd jest przystosoway do nacisku na oś 9 ton. Administracyjnie nigdzie nie jest napisane że nacisk na oś max. 8 ton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nacisk na oś - suma nacisków, jaką na drogę wywierają koła znajdujące się na jednej osi.

A w tym przypadku suma 2 osi (także ile osi ???? ). Także muśle że powinno się pisać 2 osie a nacisk (jest to suma...) jak na 1 oś ponieważ poniżej 1m.

Kolego Nowicjusz...

Dz. U. z 2003r. Nr 32, poz. 262 z pózn. zm.

§ 4.1. Przez oś pojedynczą rozumie sie oś oddalona od osi sasiedniej o wiecej niż 1,8 m

lub dwie sasiednie osie oddalone od siebie o mniej niż 1 m, a przez oś wielokrotną - zespół

złożony z dwóch lub wiecej osi, zwanych "osiami składowymi", w którym odległość miedzy

sasiednimi osiami składowymi jest nie mniejsza niż 1 m i nie wieksza niż 1,8 m.

Z której strony by nie czytać, to jeżeli rozstaw osi jest mniejszy niź 1m jest to oś pojedyncza. W dokumencie, w pozycji ilość osi należy wpisać - 1. Daj się przekonać i niech już Ci się nie wydaje ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z której strony by nie czytać

ja czytam z tej strony

Przez oś pojedynczą rozumie sie (...) dwie sasiednie osie oddalone od siebie o mniej niż 1 m

czyli liczba osi 2,3,4 ... ale rozumiemy że nacisk usatalamy jakby była 1

tak samo konstrukcja opony i rzeźba bieżnika jak dla osi pojedyńczej

 

[ Dodano: 20-11-2007, 14:26 ]

we wcześniejszych Dz U początek zdania był:

-§ 4.1. Za oś pojedynczą uważa się ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez oś pojedynczą rozumie sie (...) dwie sasiednie osie oddalone od siebie o mniej niż 1 m

czyli liczba osi 2,3,4 ... ale rozumiemy że nacisk usatalamy jakby była 1

Rozumując twoim tokiem myślenia, mamy poniższy przykład w DR

Miałem dowód rejestracyjny orginalnej przyczepy, liczba osi wpisana była 2

(rozstaw osi był 0,750m) nacisk miała 2000 kg ( a tabliczce wybita byla jedna oś 1-2000 kg). :razz:

Z takiego zapisu w DR przeciętny użytkownik odczytuje - mam dwie osie , nacisk osi mam 2000 kg , wobec tego 2x2000 = 4000 [ taki mogę mieć nacisk ]. Ale na tabliczce mam 1 oś i 2000 kg .

Co jest bliższe prawdy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinno być wpisane - " oś składowa" a nie liczba osi 1.

Ale w DIP-e nia ma takiej pozycji, jest tylko ilość osi

ja piszę w uwagach i przechdzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient chce zarejestrować lawetę jako SAM i nic w tym dziwnego,ale laweta jest kupiona od producenta bez nabitych numerów i jakichkolwiek dokumentów.

Mówię klientowi że rama musi być wykonana we własnym zakresie a on mi wkręca że kupił wszystkie elemnty od producenta i sam ją sobie zmontował.

Jak podjeść do takiego tematu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli klient mówi, że sam zmontował przyczepę z części wyprodukowanych przez jakiegoś "producenta", to będzie to "składak". Składaków rejestrować nie można, więc - wypad ze stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary chwy przyczepa jest na pewno sprowadzona z zagranicy bez dokumentów do mnie przyjeżdżali też tylko ciężarowe lawety jeszcze nie miałem trudny temat jedni dopuszczają inni nie decyzja należy do diagnosty przecież klient oświadcza w wk że części są jego i zwiadomego mu pochodzenia można by jeszcze rzeczoznawce powołać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czytam z tej strony

Przez oś pojedynczą rozumie sie (...) dwie sasiednie osie oddalone od siebie o mniej niż 1 m

czyli liczba osi 2,3,4 ... ale rozumiemy że nacisk usatalamy jakby była 1

tak samo konstrukcja opony i rzeźba bieżnika jak dla osi pojedyńczej

 

Jacdiag - w dalszym ciągu wydaje mi się że czytasz ze złej strony...

By Cię przekonać poprosiłem jednego z producentów przyczep o udostępnienie mi wyciągu ze świadectwa homologacji takiej przyczepy.

 

...Chciałbym prosić /o ile jest to możliwe/ o przesłanie na mój adres mailowy skanu wyciągu z homologacji tego typu przyczepy. Na stronie państwa firmy widzę tylko pierwsze strony homologacji. Jaka jest odległość między osiami przyczepy? Jak w homologacji określana jest ilość osi?

 

A oto odpowiedź którą orzymałem.

 

Panie Pawle wyciągi ze świadectwa homologacji wystawia się dla

konkretnych wersji przyczep. Dlatego zawierają różne wpisy. Odnośnie

interesujących Pana przyczep rozstaw osi uzależniony jest od rozmiaru

zastosowanych kół, ale nie przekracza 100 cm w związku z tym przyczepy

te klasyfikowane są jako jednoosiowe...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciągu z homologacji tego typu przyczepy.
rozstaw osi uzależniony jest od rozmiaru

zastosowanych kół, ale nie przekracza 100 cm w związku z tym przyczepy

te klasyfikowane są jako jednoosiowe...

Myślę , że jest to całkowite potwierdzenie moich wcześniejszych wypowiedzi .

Ilość osi -1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wracając do naszegi tematu o liczbie osi widziałem orginalną homologację przyczepy 2 osiowej Niewiadów typ A 2001 i sam się zdziwiłem a pisało tak:

Liczba osi (administracyjna) - 1

Liczba osi (konstrukcyjna) - 2

Też dobre rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli taki zapis można by umieścić w DIP , to by było całkiem dobre rozwiązanie .

Też tak myśle (może jeśli narazie niema takiej pozycji w DIP to w uwagach)

Tylko co z wpisem w DR ?

Właśnie nie widziałem dowodu rejestracyjnego :( (ale ile osi wpisać niech teraz urząd się martwi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to napisze jeszcze raz :lol:

Liczba osi (administracyjna) - 1

Liczba osi (konstrukcyjna) - 2

To jest dobre wyjście, zaczne tak pisać (w uwagach) zobaczymy jak wyjdzie w praktyce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.