Skocz do zawartości

brak wpisu instalacja gazowa w DR


madaj

Rekomendowane odpowiedzi

Jest taka sprawa

klient zgłosił się do nas z takim problemem, kupił samochód z instalacją gazową założoną przed 2002 a mianowicie zaraz po kupnie nowego samochodu w marcu 2000r. Prawdopodobnie poprzedni właściel po założeniu instalacji gazowej nie pojechał do skp celem wbicia jej do DR. Aktualny właściciel kupił samochód bez wpisu w DR ale z:

- świadectwem montażu instalacji przystosowującej pojazd do zasilania gazem z wykazem homologacji

- aktualnym zaświadczeniem o przprowadzonym aktualnym dodatkowym badaniu technicznym pojazdu przystosowanego do zasilania gazem

- homologacją zbiornika gazu

- fakturą za montaż LPG z 2000 roku

Samochód został przerejestrowany ale bez wpisu o LPG. Jak się aktualny właściel zorientował to poszedł do WK a tam rozłożyli ręce i powiedzieli że najlepiej to zdemnotwać instalację i zamontwać ją na nowo dostarczyć fakturę z aktualną data i wyciąg z homologacji

co z takim klientem zrobić sytacja jest moim zdaniem skomplikowana i jeszcze fakt że poprzednie badania potwierdzały nieprawdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura totalna WK ma obowiązek na podstawie wymienionych dokumentów wpisać w dowodzie GAZ w nowym dowodzie, jeżeli jest dokładnie tak jak przytoczyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FV z 2000 r., poprzednie badania poświadczające nieprawdę - i WK bez mrugnięcia okiem ma wbić gaz w DR ? Pytanie jeszcze - jaka to jest instalacja ? Może nie spełnia odpowiednich warunków technicznych ?

Sorki, ale coś mi się nie wydaje, żeby to było takie proste, jak mówisz, kontroler2 ... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FV z 2000 r., poprzednie badania poświadczające nieprawdę - i WK bez mrugnięcia okiem ma wbić gaz w DR ? Pytanie jeszcze - jaka to jest instalacja ? Może nie spełnia odpowiednich warunków technicznych ?

Sorki, ale coś mi się nie wydaje, żeby to było takie proste, jak mówisz, kontroler2 ... :mrgreen:

Nie ma badań poświadczających nieprawdę , gdyż jest zaświadczenie ze stacji k.p o dodatkowym badaniu na gaz . Właśnie tutaj wychodzi brak wiedzy, na temat terminu ważności zaświadczenia z badania technicznego pojazdu . Temat który został zamknięty, długo jeszcze będzie pokutował w tego typu rozważaniach.

Powiem tylko jedno że WK mógł mieć rację i odmówić wpisu ale pod jednym warunkiem ??? Właśnie dlatego zadałem pytanie czy WK wpisuje instalacje na N2O jeżeli jest homologacja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tutaj wychodzi brak wiedzy, na temat terminu ważności zaświadczenia z badania technicznego pojazdu

No żesz ....urwa, oświeć nas o drogi praktyku bo ja już się poddaje. Chłopie nie baw się w ciuciubabke tylko NAUCZ nas prosimy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura totalna WK ma obowiązek na podstawie wymienionych dokumentów wpisać w dowodzie GAZ

 

Jest tylko problem taki, że w pewnym momencie zmienił się wzór świadectwa homolodacji i na starych świadectwach nie chcą robic wpisów.

 

FV z 2000 r., poprzednie badania poświadczające nieprawdę

 

Dokładnie, gdzie to auto przechodziło badania??? Powinno dostać negatywa za brak wpisu i uzyskać ten wpis zaraza na pierwszym badaniu tech po montażu gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko jedno że WK mógł mieć rację i odmówić wpisu ale pod jednym warunkiem ???

Z niecierpliwością czekam na wyjaśnienie problemu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

zaświadczenie o przeprowadzonym dodatkowym badaniu technicznym pojazdu przstosowanego do zasilania gazem ważne jest od 2006-02-25 do 2007-02-25

data pierwszego przeglądu to prawdopodobnie 2000-02-25

instalacja była założona dokładnie 2000-03-28 czyli miesiąc po kupnie auta i wydaje mi się że wtedy to poprzedni właściciel powienien dokonać dodatkowego badania i dokonać wpisu w dowodzie w ciągu 14 dni od daty montażu.

Następne badanie powinno być po trzech latach czyli 2003-02-25 i wtedy ten który robił badanie miał prawo dać negatywa ale tego nie zrobił i podbił dowód i dał zaświadczenie na gaz jw

następne badani musiało być 2005-02-25 i było prawdopodobnie tak samo

no i następne musiało być 2006-02-25 czyli wtedy gdzy zostało wydane aktualne zaświadczenie na gaz

nie można teraz tego sprawdzić bo stary dowód jest w urzędzie ale w nowym dowodzie jest data następnego badania 2007-02-25 .

Co o tym myślycie jak z tego najproście wybrnąć sprawa ciekawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następne badanie powinno być po trzech latach czyli 2003-02-25

 

Następne badanie powninno być przed upływem roku .samochody na "gaz"-badania co rok.

Nie jestem pewien od któreego roku urzedy wbijaja gaz,aleprzeciez to diagnosta kiedys wbijał w DR pieczatke "GAZ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualny właściciel kupił samochód bez wpisu w DR ale z:

- świadectwem montażu instalacji przystosowującej pojazd do zasilania gazem z wykazem homologacji

- aktualnym zaświadczeniem o przprowadzonym aktualnym dodatkowym badaniu technicznym pojazdu przystosowanego do zasilania gazem

- homologacją zbiornika gazu

- fakturą za montaż LPG z 2000 roku

Takie przypadki bywają, a dokumenty są do daty montażu instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno dostać negatywa za brak wpisu i uzyskać ten wpis zaraza na pierwszym badaniu tech po montażu gazu.

Jedyna słuszna racja

 

Przyjechał z pokwitowaniem i zatrzymany DR , brak aktualnych badań technicznych i to wszystko co policjant napisał. Pojazd posiadał instalacje gazową i skąd ty wiesz, czy on ma wpis „GAZ” w DR czy też nie. To jest autentyczny przypadek też nie miał wpisanego GAZU w DR. Panowie powoli na jakiej podstawie negatyw , proszę powołać się na przepisy . Może brak zgodności zapisów z DR – jak nie masz dowodu. Gdyby był z DR bez wpisu to też masz święty obowiązek wykonać badanie techniczne i nie widzę podstaw aby zrobić negatyw.

Koledzy diagności interpretacja stwierdzenia zgodności zapisów z DR moim skromnym zdaniem źle została przedstawiona na tym forum. Stąd te zawiłości z badaniem na innych stacjach nie okręgowych pojazdów z zapisem VAT i powoływanie się na ten zapis

Przy czasie nieco więcej i nikt nie musi mnie prosić czy też błagać . Akurat w tym temacie jak powinien postąpić urzędnik to nie kłopot diagnosty ale warto znać rozwiązanie tego problemu. Ważne, żeby diagnosta zrobił poprawnie co do niego należy i na pewno nie negatyw .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę troszkę niegrzeczny i spytam się tylko - jak ma się to do tematu i rozwiązywanego przez nas problemu ?

Bo coś mi się wydaje, że nijak ... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby był z DR bez wpisu to też masz święty obowiązek wykonać badanie techniczne i nie widzę podstaw aby zrobić negatyw.

Badanie przeprowadza sie na życzenie klienta -i moim świętym obowiązkiem jest zrobić badanie dać NEGAT -za niegodność stanu faktycznego z zapisami w DR.

Przyjechał z pokwitowaniem i zatrzymany DR , brak aktualnych badań technicznych i to wszystko co policjant napisał. Pojazd posiadał instalacje gazową i skąd ty wiesz, czy on ma wpis „GAZ” w DR czy też nie.

Robie badanie samochodu zasilanego gazem wpisuje w adnotacjach "samochód przystosowany do zasilania gaem" .klient jedzie po odbiór DR do WK i jak myślę ma problem(jego broszka).

Za "dawnych" czasów by nie było problemu bo adnotacje w DR "gaz" czy "hak" robiły SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę troszkę niegrzeczny i spytam się tylko - jak ma się to do tematu i rozwiązywanego przez nas problemu ?

Bo coś mi się wydaje, że nijak ... :mrgreen:

Nic tu nie widzę niegrzecznego . To wszystko co napisałem ma ścisły związek z tym tematem .

Według mojej oceny urzędnik powinien postąpić następująco .

W przypadku ważnych dokumentów związanych z wpisem GAZ do DR, od daty faktury poświadczającej montaż w okresie 30 dni wprowadza ten zapis bez problemu. Do takiego zapisu użytkownik nie przedstawia żadnych dokumentów wydawanych przez diagnostów.

Jeżeli użytkownik przekroczy ten termin, formalista - urzędnik organu rejestrowego taki wpis może dokonać na podstawie aktualnego dodatkowego badania na gaz z wynikiem pozytywnym,( w terminie 30 dni) wystawionego przez diagnostę. ( do 2003 r. wpisu dokonywali diagności)

Badania takie są wykonywane na zlecenie użytkownika. Nie spotkałem się by w tej sprawie było specjalne skierowanie z urzędu rejestrowego .

W takim przypadku diagnosta wykonuje badanie i jak spełnia warunki to wynik pozytywny, zaświadczenie i po wpis do DR a nie NEGATYW .

 

Jak powinien postąpić diagnosta .

1. Przyjeżdża z ważnym badaniem okresowym bez wpisu GAZ w DR.

Badanie i jak spełnia warunki wynik pozytywny i zaświadczenie .

2. Przyjeżdża z nieważnym badaniem okresowym, bez wpisu GAZ w DR. Badanie i jak spełnia warunki wynik pozytywny, zaświadczenie i po wpis do DR przez wydział rejestrowy i następnie wpis w DR przez diagnostę .

3. Przyjeżdża z nieważnym badaniem okresowym, skierowany przez policję i w tej sytuacji nie znamy zapisów zawartych w DR. Badanie i jak spełnia warunki wynik pozytywny, zaświadczenie i po DR do organu rejestrowego.

 

W żadnym z tych przypadków nie wystawiamy NEGATYWA z uwagi na brak zapisów w DR „GAZ”

 

§ 13. 1. W przypadku gdy pierwsze badanie techniczne dotyczy pojazdu przystosowanego do zasilania gazem, uprawniony diagnosta po wykonaniu badania technicznego zamieszcza w zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym wpis o spełnieniu przez pojazd dodatkowych warunków technicznych oraz dokonuje adnotacji o treści “GAZ" w prowadzonym rejestrze.

Proszę zwrócić uwagę, że zapis ten nie został wycofany z rozporządzenia (mimo zasadniczych zmian związanych z tym badaniem )bo właśnie dotyczy takich przypadków.

 

Pozwolę sobie przypomnieć co należy do diagnosty .

§ 2. Przed przystąpieniem do właściwego sprawdzenia należy skontrolować: 1) ważność protokołu i decyzji wydanej przez Transportowy Dozór Techniczny (TDT) dotyczącej sprawności zbiornika (butli) do gazu;

2) czy elementy instalacji zasilania gazem płynnym są zaopatrzone w oznakowanie homologacyjne (cecha “E" w kółku); dotyczy to instalacji dopuszczanej po raz pierwszy do ruchu po dniu 30 maja 1999 r., a dla gazu ziemnego po dniu 31 grudnia 2003 r.; przed tymi dniami dopuszcza się inne oznakowanie bezpieczeństwa.

 

4. Brak ważnego w dniu badania protokołu i decyzji TDT lub oznakowania TDT butli albo zbiorników gazowych.

Pomysł z NEGATYWEM to kwadratura koła.

 

Interpretacja zgodności zapisów z DR.

Sprawdza się np. numer rejestracyjny, numer nadwozia – podwozia , liczba miejsc , określenia dotyczące mas i do niedawna numer silnika .

Sprawdza się czy zapisy zawarte w DR są zgodne ze stanem faktycznym pojazdu.

 

Dowód rejestracyjny –zawiera specjalną rubrykę aktualnie nazywa się „ adnotacje urzędowe „ .

Zakres badania okresowego pojazdu obejmuje sprawdzenia haka i gazu i jeżeli nie ma takiego wpisu w DR to na podstawie poprawnie wystawionego zaświadczenia z wynikiem pozytywnym, właściciel ma obowiązek zgłosić się do urzędnika po odpowiedni wpis. Jak będzie źle wystawione zaświadczenie to może sobie jeździć do następnego przeglądu.

Brak wpisów w DR , HAK czy też GAZ stanowi nie dopełnienie wymogów formalnych i nie stanowi żadnego zagrożenia, jest traktowane jak oczywiste niezgodności , pomyłki wynikłe ze sprawdzenia DR.

 

Tu się kończy rola diagnosty w poświadczaniu prawdy ze stanem faktycznym pojazdu .

 

W „adnotacjach urzędowych” są też zapisy związane np. : z zastawem na pojeździe przez bank , komorników , związanych z współwłasnością , odliczeniami podatkowymi (VAT).

To jednak dotyczy użytkownika i odpowiednich organów a nie diagnosty.

Nie słyszałem by rozsądny diagnosta sprawdzał np. czy zapisany współwłaściciel żyje , komornik zdjął zastaw na pojeździe albo właściciel nadal odlicza sobie VAT .

Także policjant może sobie tylko podumać na temat zapisu VAT i na tym się kończy jego rola . Niespójność przepisów w tym zakresie zdejmuje obowiązek takiej kontroli przez funkcjonariusza.

 

Koledzy uważam że zostaliście wprowadzeni w błąd. Właściciel , urzędnik , funkcjonariusz i diagnosta, każdy powinien robić swoje i nie próbować wyręczać drugiego.

 

Jeżeli temat zamknięty zostanie udostępniony, to bardzo chętnie udzielę odpowiedzi, jak należy poprawnie wypełnić to zaświadczenie i na pewno będziecie zaskoczeni . Bez wybierania zdań z kontekstu o co byłem posądzany, powołam się na wypowiedzi z forum i przeprowadzę dowód mojego uzasadnienia .

 

Życzę wszystkim spokojnych i przyjemnych rozważań .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masło maślane

1. Przyjeżdża z ważnym badaniem okresowym bez wpisu GAZ w DR.

Badanie i jak spełnia warunki wynik pozytywny i zaświadczenie .

I negatywny wynik niezgodność zapisów w DR ze stanem faktycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli użytkownik przekroczy ten termin, formalista - urzędnik organu rejestrowego taki wpis może dokonać na podstawie aktualnego dodatkowego badania na gaz z wynikiem pozytywnym,( w terminie 30 dni) wystawionego przez diagnostę. ( do 2003 r. wpisu dokonywali diagności)

 

Niestety rozczaruję Cię kochany praktyku.

 

Moja żona jest tym "formalistą" i z pierwszej ręki Ci odpowiem, że WK wpisze gaz do pojazdu zarejestrowanegotylko na podstawie dokumentów (homologacja, faktura, poświadczenie wykonania zbiornika) a nie badania diagnosty, bo ono ich nie interesuje. Jeśli nie ma adnotacji gaz, diagnosta nie ma prawa dopuścić pojazdu do ruchu. Wyjątkiem jest badanie zza granicy, gdzie do wpisu adnotacji wystarczy zaświadczenie diagnosty i poświadczenie TDT na butlę.

 

Cytat:

§ 13. 1. W przypadku gdy pierwsze badanie techniczne dotyczy pojazdu przystosowanego do zasilania gazem, uprawniony diagnosta po wykonaniu badania technicznego zamieszcza w zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym wpis o spełnieniu przez pojazd dodatkowych warunków technicznych oraz dokonuje adnotacji o treści “GAZ" w prowadzonym rejestrze.

 

Ale my nie robimy pierwszego tylko okresowe i o tym jest dyskusja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co w przypadku gdy te trzy dokumenty (faktura, homologacja na zbiornik, świadectwo montażu LPG) są tylko z 2000 r a w DR brak wpisu LPG a no i aktualne badanie tehcniczne +LPG o czym wczesniej pisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety rozczaruję Cię kochany praktyku.

"kochany praktyku."

Twojej miłości nie potrzebuję i nic mi nie sugeruj. Panie Administratorze nie życzę sobie takich czułości.

Moja żona jest tym "formalistą" i z pierwszej ręki Ci odpowiem, że WK wpisze gaz do pojazdu zarejestrowanegotylko na podstawie dokumentów (homologacja, faktura, poświadczenie wykonania zbiornika) a nie badania diagnosty, bo ono ich nie interesuje. Jeśli nie ma adnotacji gaz, diagnosta nie ma prawa dopuścić pojazdu do ruchu. Wyjątkiem jest badanie zza granicy, gdzie do wpisu adnotacji wystarczy zaświadczenie diagnosty i poświadczenie TDT na butlę.

Nie mieszaj żony do twojego kiepskiego uzasadnienia i podbudowania swojego autorytetu.

Tak napisałem.

W przypadku ważnych dokumentów związanych z wpisem GAZ do DR, od daty faktury poświadczającej montaż w okresie 30 dni wprowadza ten zapis bez problemu. Do takiego zapisu użytkownik nie przedstawia żadnych dokumentów wydawanych przez diagnostów.

Przykro mi bardzo ale tylko osoba nie kontaktowa nie wie chyba co zawiera ten cytat .

Czytając ze zrozumieniem, każdy się zorientuje o jakie dokumenty chodzi.

 

Cytat:

§ 13. 1. W przypadku gdy pierwsze badanie techniczne dotyczy pojazdu przystosowanego do zasilania gazem, uprawniony diagnosta po wykonaniu badania technicznego zamieszcza w zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym wpis o spełnieniu przez pojazd dodatkowych warunków technicznych oraz dokonuje adnotacji o treści “GAZ" w prowadzonym rejestrze.

Ale my nie robimy pierwszego tylko okresowe i o tym jest dyskusja.

 

Dawno , dawno temu a było to około 3 lat temu , możesz więc nie pamiętać albo wtedy jeszcze sprzątałeś gdzieś na warsztacie . Obowiązywał ten zapis § 13. 1.w całości . Dotyczył on pierwszego badania pojazdu zasilanego gazem przez diagnostę po raz pierwszy zamontowanego w pojeździe samochodowym. Nie jest to niestety tak jak ty sądzisz że jest to pierwsze badanie pojazdu z zainstalowanym gazem.

 

Po raz kolejny, kompletnie się skompromitowałeś poziomem swojej wiedzy i nie kompetencją . Nie życzę sobie dyskusji i wymiany poglądów, która ma prowadzić do tego typu sporów z tobą na tym forum . Twoje odczucia mnie nie interesują w sprawach istotne są przepisy.Żeby kogoś pouczać to trzeba mieć stosowne wykształcenie , praktykę i doświadczenie. Teraz wiesz o czym jest dyskusja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi praktyku.

 

Nie mieszaj żony do twojego kiepskiego uzasadnienia

 

Nie mieszam żony, tylko mówię, żę żona jest przedstawicielem WK i przedstawiłem ich (WK) pogląd na sprawę.

 

Czytając ze zrozumieniem, każdy się zorientuje o jakie dokumenty chodzi.

 

Oczywiście, przeczytałem również fragment Twojej wypowiedzi zaraz po zacytowanym przez Ciebie, gdzie piszesz:

 

Jeżeli użytkownik przekroczy ten termin, formalista - urzędnik organu rejestrowego taki wpis może dokonać na podstawie aktualnego dodatkowego badania na gaz z wynikiem pozytywnym,( w terminie 30 dni) wystawionego przez diagnostę. ( do 2003 r. wpisu dokonywali diagności)

 

i śmiem sie z Tobą drogi praktyku nie zgodzić, gdyż żaden WK nie wpisze gazu tylko na podstawie zaświadczenia diagnosty (wyjątkiem jest autko sprowadzone zza granicy). A więc mniemam, że Twoje spostrzeżenia są:

 

Według mojej oceny

 

i nie są poparte żadną argumentacją.

 

Dawno , dawno temu a było to około 3 lat temu

 

Dobrze to określiłeś, dawno i to dawniej niż 3 lata.

Teraz pierwsze badanie pojazdu zasilanego gazem dotyczy pojazdów rejestrowanych w kraju po raz pierwszy.

 

Twoje odczucia mnie nie interesują

 

moje odczucia nie maja nic do rzeczy. Nie pracuje na podstawie odczuć tylko aktualnych przepisów.

 

Pozdrawiam. Psuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszam żony, tylko mówię, żę żona jest przedstawicielem WK i przedstawiłem ich (WK) pogląd na sprawę.

Przedstaw to na pismie a nie kombinuj !

Psuj napisał

i śmiem sie z Tobą drogi praktyku nie zgodzić, gdyż żaden WK nie wpisze gazu tylko na podstawie zaświadczenia diagnosty (wyjątkiem jest autko sprowadzone zza granicy). A więc mniemam, że Twoje spostrzeżenia są:

O sprawach oczywistych się nie pisze, przypuszczam że każdy diagnosta wie z jakimi dokumentami rejestruje się gaz w urzędzie.

Psuj napisał

Teraz pierwsze badanie pojazdu zasilanego gazem dotyczy pojazdów rejestrowanych w kraju po raz pierwszy.

Ale trzeba wiedzieć na podstawie jakich przepisów a to nie dotyczy tego tematu .

Po raz kolejny nie wiesz o czym piszesz i co chcesz napisać, pomyliły Ci się przepisy.

To jest moja ostatnia odpowiedź, chcesz koniecznie czymś zaimponować, nie ma to jednak logicznego powiązania z prowadzonym tematem.Ty dasz NEGATYW bo użytkownik spłacił kredyt a nie dokonał zmian w DR – powodzenia .

Psujesz tylko dyskusje nie wnosząc nic pozytywnego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokumenty wymagane przez WK a potrzebne do uzyskania wpisu w DR "gaz":

1.faktura montażu

2.wyciąg ze świadectwa homologacji

 

jest to wymagane rygorystycznie ,aby ta "instalacja nie znalazła się" w innym samochodzie.,

dlatego na fakturze montażu WK wpisuje nr rej.pojazdu i date montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za pismo? Wygląda na jakieś rozporządzenie wewnętrzne WK.

Tak sobie dumam nad meandrami LPG konta WK i dochodzę do wniosku ze jest jak w komunie: w sposób bohaterski rozwiązujemy problemy które w normalnych krajach nie występują !!!

 

Gdyby tak wziąść na logike to gdzie jest problem ? A no w tym, że wykonano kilka kolejnych przegladów pomimo braku wpisu LPG w DR - czyli pod wzgledem technicznym a nawet prawnym (instalacja ma homologację) jest O.K. a problem leży po stronie proceduralnej.

 

Odpowiedzmy na pytanie

 

Co jest bardzie rozsądne i uczciwe

 

A. Zalegalizować obecny stan "tak jak jest" ?

 

B. Spreparować fikcyjne dokumenty w celu legalizacji ?

 

Nie jest prawdą jakoby homologacja i faktura uraciły ważność ponieważ w stosunku do tych dokumentów nie istnieje pojecie data ważności !!!!!

 

IMHO - WK ma pełne prawo a śmiem twierdzić iż również obowiązek dokonać wpisu LPG do DR.

Załozmy iż w 2000 roku własciciel zainstalował LPG dostał wszystkie dokumenty i... postawił samochód "na kołki" nie zgłaszjąc do WK. Jak wiemy nie ma sankcji za nie przestrzeganie 30 dniowego terminu zgłaszania do WK zmian w DR, nie ma też sankcji za nie wykonanie przegladu okresowego. Dlaczego WK miałoby nie wpisać LPG do DR? Na jakiej podstawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.