Skocz do zawartości

Homologacja i faktura montażowa - niezgodności?


Zawisza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o ocenę takiej sytuacji:

Zakład montażowy lpg DEBLOK AUTO GAZ wystawia fakture na instalacje lpg na dzien 21.10.2006 r.

W wykazie ITS http://www.its.home.pl/nsite/uploaded_general/Wykaz_instGaz.pdf firma ta jest wykreslona z dniem 2.10.2006 r. i w jej miejsce pojawia sie MARKET POL (s.17, wers 1) - rozumiem to jako zmianę nazwy firmy.

Pierwsze pytanie - czy faktura wystawona przez DEBLOK jest w tym momencie honorowana przez WK.

 

Świadectwo homologacji do tej instalacji i faktury jest firmowane przez AGS POLSKA Sp.j. z Wrocławia i przez nią w nagłówku opieczętowane [jako pieczęć instalatora]. W dolnej części świadectwa homologacji [jako pieczęć montażysty] widnieje pieczęć DEBLOK AUTO GAZ i podpis pracownika.

Drugie pytanie - czy taka homologacja jest ważna i honorowana przez WK.

 

Czy może DEBLOK jest oddziałem AGS? AGS wg spisu treści obejmuje strony its od 60-72, wpisy DEBLOK/DOEBLOK (ale ten sam adres) występują na ss. 17, 59, 67, 78, 134, 161, 185, 209, 223, 264, 305 i 340.

 

Bardzo proszę o szybką odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że to co jest napisane jest wiarygodne.

 

Jesteś bardzo wnikliwy, gdyż do wpisu w dowodzie rejestracyjnym GAZ-u wystarczy faktura montażu instalacji i homologacja. Z reguły jest to formalność i nikt nie ma czasu na sprawdzanie czy dana firma jest w wykazie czy nie. Jeśli właściciel pojazdu trafił na urzędnika który jest na bieżąco z firmami uprawnionymi to ma pecha.

 

Jeśli ja posiadałbym wiedzę, iż opisywana firma DEBLOK AUTO GAZ straciła uprawnienia z dniem 02.10.2006r. a wystawiła wymaganą fakturę 21.10.2006r. to natychamiast zawiadomiłbym policję, gdyż jest to przestępstwo.

 

Niekoniecznie jest to zmiana nazwy firmy i pomyłka w pieczęci, gdyż dla nas jest to inny podmiot o innym oznaczeniu. Kto wie czy nie o innym nr EDG i NIP.

 

Jeśli chodzi o homologacje to te przepisy dopuszczają firmy pajączki dzialające na zasadzie wzajemnych upoważnień. W homologacji istotne jest przede wszystkim kto ją firmuje czyli pieczęć nagłówkowa firmy AGS Polska S. J.

 

Nie jest to sprawa dla diagnosty, gdyż rozstrzyga to organ rejestrujący wg miejsca zamieszkania właściciela pojazdu.

 

Doradzam z kompletem dokumentów odesłać właściciela do kierownika rejestracji pojazdów, by doradził właścicielowi pojazdu co ma zrobić.

 

W tym wszystkim najmniej winny jest właściciel pojazdu, gdyż był przekonany że cały proceder jest legalny. W końcu chciał tylko zamontować instalację gazową.

 

Pytanie z serii: czy stacja kontroli pojazdów, która została wykreślona z rejestru działalności regulowanej z dniem 2.10.2006r. mogła wykonać badanie w dniu 21.10.2006r.?

 

Niekiedy trafi się na naciągaczy choć w tym przypadku mogła faktycznie zaistnieć pomyłka przystawionej pieczęci i zmiana nazwy firmy i wystarczy postawić nową pieczęć i po krzyku. A może być tak że firma ta nie działa już samodzielnie a jest czyimś pełnomocnikiem posiadającymn uprawnienia do montażu instalacji gazowych.

 

Takie sprawy rozstrzyga organ rejestracji pojazdów po zapoznaniu się z kompletem dokumentów.

 

W razie gdyby jednak była to próba naciągnięcia klienta zwrotu kosztów należy dochodzić na drodze cywilno-prawnej. W przeciwieństwie do spółek prawnych osoby fizyczne odpowiadają swoim majątkiem, no chyba że splajtował to trzeba jechać do innej firmy montującej GAZ i zacząć od zera.

 

Czasu nie jest dużo, gdyż brak wpisu w dowodzie GAZ stanowi przesłankę do zatrzymania dowodu rejestracyjnego i wówczas pojazd zostaje unieruchomiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję

Czy jeśli klient nie miał pecha (trafił na nieobeznanego urzędnika w WK) i uzyskał wpis do DR, to czy sprawa taka jest zamknięta, czy też może się liczyć z jakąś kontrolą dokumentacji w WK i nieprzyjemnościami w przyszłości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodeks postępowania administracyjnego przewiduje bez ograniczeń czasowych wznowienie postępowania np. ws dokonanego wpisu i z urzędu się go wykreśla. Działa to nawet po kilku latach i także wówczas, gdy pojazd zostanie sprzedany do innego miasta. Działa CEPIK i szybko namierza się taki pojazd. Procedura ta jest uruchamiana, gdy policja bądź sąd powiadomi, któryś z organów o danym wydarzeniu. Może także zostać uruchomiona z urzędu, gdy np. w urzędzie dokonującym wpisu podjęte zostanie uzasadnione podejrzenie, że wpis dokonano z naruszeniem prawa. Cierpi z reguły ten właściciel, który w danym momencie posiada samochód.

 

Odpowiadając na drugą część pytania jeśli wpis jest już dokonany to urzędnicy naprawdę mają co robić a nie ponownie coś sprawdzać skoro przy wpisie już sprawdzono. Myślę, że na 99% sprawa jest zamknięta, ale zawsze ten 1% niepewności pozostanie.

 

PS. Dzięki za punkcik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Oj widzę że powszechne czepialstwo się ludzi w stosunku do urzędników nawet diagnostów dotyka. :lol:

Szanowni Panowie kiedyś sprawdzałem każdą firmę czy jest w aktualnym wykazie itd itp....

Aktualnie mam to głęboko..... jedyny plus był taki że miałem problemy i byłem tym złym urzędasem.

A tak naprawdę to gdzie znajdziecie mi panowie zapis że ja mam to sprawdzać ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.