Skocz do zawartości

GDZIE REJESTROWAĆ samochód, jeżeli....


black_betty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich uzytkowników forum..

szukam odpowiedzi na pytanie o rejestrację samochodu, a dokładniej chodzi mi tu o miejsce rejestracji.

Jeżeli na umowie kupna-sprzedaży jest dwóch właścicieli pojazdu ( z tym, że 1 mieszka w wlkp i jest tam zameldowany, a 2 mieszka w wlkp., ale zameldowany jest w innym województwie-podkarpacie).

Czy w tym wypadku rejestracji można dokonać w wlkp.?

Jeśli tak/nie, to gdzie i z jakimi dokumentami należy się zgłosić.

Licze na rozwiązanie mojego problemu... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • black_betty

    14

  • blakop

    8

  • martgirl

    7

  • Psuj

    4

Nie ma określenia: "dwóch właścicieli". Jest: "właściciel" i "współwłaściciel" (lub inna forma współużytkowania). Pojazd zostaje zarejestrowany z uwzględnieniem miejsca zamieszkania "właściciela".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na umowie są dwa nazwiska to obie osoby są "WSPÓWŁAŚCICIELAMI" czyli właścicielami 1/2. Skąd więc wiadomo która to ten gorszy właściciel? Niestety dowiem się o tym wkrótce bo mam podobna sytuację :):).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd więc wiadomo która to ten gorszy właściciel?

Jak zostanie tu zapisany .

14) "Adnotacje urzędowe" - wpisuje się następujące skróty odpowiadające treści adnotacji:

a) "Współwłaściciel ..." - podając dane współwłaściciela zgodnie z zakresem danych określonym w § 3 rozporządzenia - dotyczy pojazdów stanowiących współwłasność dwóch osób,

b) "Współwłasność" - jeżeli pojazd stanowi współwłasność większej niż określona w lit. a liczby osób,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jedna osoba mieszka w mieście Poznań a druga w Zakopanem to na umowie kupna sprzedaży nie jest istotne który jest pierwszy. Jak to zauważono, każdy wpisany dowodzie rejestracyjnym jest współwłaścicielem. Właściciel jest jeśli jest 1 osoba. Współwłaścicielem są przynajmniej 2 osoby. 3 osoby są również współwłaścicielami jednak od tego momentu widniał będzie zapis współwłasność, która jest widoczna szczegółowo w karcie pojazdu i aktach pojazdu.

 

Tak więc to współwłaściciele decydują w którym organie rejestrującym rejestrowany będzie pojazd czy w Poznaniu czy w Zakopanem.

 

Jedyne utrudnienie to to, że do wszelkich czynności administracyjnych potrzebni będą oboje, chyba, że jeden z nich będzie posiadał pełnomocnictwo.

 

Wzór załączam tu:BIP TU NACIŚNIJ

na czerwono.

 

W zależności od urzędu doradzam posiadać 2 dowody osobiste, chociaż powinien wystarczyć osoby upoważnionej. Do tego znaczki skarbowe za 15zł.

Dobra wiadomość nie długo mają ponoć zlikwidować opłatę skarbową od podań.

 

Krótko mówiąc jak adresy zameldowań są w dwóch różnych miastach to współwłaściciele decydują, w którym mieście rejestrują pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa ciekawa opisana przez black_betty jeśli chodzi o właściciela i mnie interesuje ten temat dalej jeśli chodzi o ubezpieczenie. Czyli generalnie jeden zniżki ma drugi nie, jeden jest uczestnikiem kolizji i co dalej z ubezpieczeniem, jakie ulgi , jak lepiej to rejestrować !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o niektore firmy to potracaja sobie za wiek tego wlasciciela bez zniżek, ale w większości jest normalnie.

 

jeśli doszłoby do kolizji, to wtedy odchodzą znizki za bezszkodowość - le ?? obojętnie który właściciel miał kolizje - bo jest 1 polisa OC ???

 

inna strona tej rejestracji jaka mnie interesuje to: jeżeli wlasciciel na ktorego zarejestruje samochód nie posiada zniżek, nie ma nawet prawa jazdy, to polise OC wypisuję się na którego?? :?:

 

u jednego ubezpieczyciela za OC w przypadku gdy auto byłoby wyłacznie moja wlasnoscia, wyniosło około 1200zł. w przypadku gdy jest 2 właścicieli a 1 ma zniżki, kwota ta spada do ok 500zł 8)

 

[ Dodano: 02-11-2006, 17:26 ]

no i nikt nie pomaga,

ojj coś zaniedbujecie jedyną kobiete na forum :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interesuje mnie tylko OC, i nie wiem jak umowe spiasac żeby mnie najtaniej wyszło. jeśłi na umowie jest dwóch właścicieli to polisa jest na obu??

w samopomocy jakbym chciala wylacznie na siebie wziasc to obliczyli mi na 1200zł okolo

ja mam 23 lata, prawko od 4 lat, auto 2.0 '88

a druga osoba 53 lata, prawko od 76(ale na B1)

więc nie wiem na kogo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz do TU zadzwonić i po prostu i zapytać ?

Najlepiej do jakiegoś brokera - on doradzi co i jak, mając do dyspozycji kilka ofert różnych firm ubezpieczeniowych. Takich sytuacji mają na pęczki zapewne ...

 

To pewniejsze niż posiłkowanie się opiniami z forum. My jesteśmy w większości diagnostami ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

wracając po dłuższej przerwie, nadszedł czas aby w końcu zarejestrować mój samochód.

 

Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw. umowe spisałam na siebie i mame (tansze OC) no i obydiwe mamy ten sam adres zameldowania, ale...

 

teraz pytanie - pierwsza wizyta w WK pojdziemy obydwie, od razu zostaną mi wydane tablice tymczasowe ?

 

Jedyne utrudnienie to to, że do wszelkich czynności administracyjnych potrzebni będą oboje, chyba, że jeden z nich będzie posiadał pełnomocnictwo
W zależności od urzędu doradzam posiadać 2 dowody osobiste, chociaż powinien wystarczyć osoby upoważnionej.

 

- czy jeśli napisze zwykłe upoważnienie dla mojej mamy, aby wszystkie pozostałe formalności załatwiła sama, to czy WK takie pisemko zaakceptuje???

 

- i pytanie może i śmieszne, (ale sie nie znam), te nalkejke z nr rejestracyjnym z szyby, też musze oddać wraz z tablicami???

 

Bardzo prsze o pomoc.

SPRAWA PILNA!!!

 

:!::!::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naklejki nie musisz oddawać (jest to technicznie bardzo trudna operacja, mama na myśli odklejenie od szyby).

Z tym zwykłym upoważnieniem to jest różnie, generalnie WK nie akceptują takich upoważnień, żądają potwierdzenia przez notariusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upoważnienie takie powinno stanowić “zwykłe” pełnomocnictwo.

mam nadzieje ze WK na podkarpaciu nie bedzie robił problemów z tym upoważnieniem, gdyż zamierzam napisać to "zwykłe"...

 

a ktoś z Was spotkał się z takim przypadkiem ?>>? i jak to wygladało ? :arrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś z Was spotkał się z takim przypadkiem

 

U nas wymagali potwierdzonego przez urzędnika gminy (do siedziby starostwa mamy 40 km) lub notarialnego. Telefon to cudowny wynalazek, nie zgaduj tylko do nich zadzwoń i się zapytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie sprawy powinien zalatwiac wlasciciel osobiscie....

o to chodzi że4 właścicieli jest dwóch, a jedna czyli ja nie może czekać miesiąc aż mi wydadzą już gotowe tablice rej. ani po nie nie moge przyjechać. Jedyna opcja to to upoważnienie dla mamy, żeby odebrała je

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.