Skocz do zawartości

Dlaczego nie może przejść przeglądu?


Młody8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Koledzy byłem teraz na szkoleniu i pokazywali nam zdjęcia sprzętu, który nie powinien przejść przeglądu i tak np:

-zdjęcie 1 bo nie ma sprzęgu

-zdjęcie 2 może ktoś podpowie bo nie chciałbym popełniać błędu

5ae1a2f928eda_zdjcie1.jpg.6444af295cf98abe13e9613e40a9e0e1.jpg

5ae1a2f9337d4_zdjcie2.jpg.31ba7c5c9cbdb659feaa83cf2ab81dce.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie nie "kumam". To pierwsze zdjecie to pojazd (tak mi sie wydaje) wolnobieżny.

Natomiast zdjęcie nr. dwa to powinna być o.K. Może więcej danych o tym dziwnym sprzęcie? Ja jestem PORTOWCEM i u nas są np.SISU. (ciągnik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opierając się na stronie http://www.mhs.com.pl/php/ofpg.php?idg=1 to wedle mnie przyczepa samosterująca do drewna długiego też przejdzie przegląd. Tak na dobrą sprawę jest to nic innego jak tz. wózek samojezdny. Spełnia wymogi i na pewno jest przystosowana do ruchu drogowego. Posiada tabliczkę znamionową a resztę można pomierzyć. DIP i zaświadczenie można wystawić do rejestracji. Nie wiem w czym problem.

od_99.jpg.fad55f526b3f05df664dd708ee664617.jpg

fd_7.thumb.jpg.9af80f61d6a4b4ed370ae26b70d008ae.jpg

fd_10.thumb.jpg.9c55d78fc0ffb624ed1478e52c970fa0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

I jak w takim zestawie przeprowadzić badanie? Kierowca był mocno ździwiony że ja jako pierwszy diagnosta od paru lat chcę to sprawdzać :?

105-0506_IMG.thumb.JPG.d8c34e3a03da7f8acde7b5507c670b15.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie się czasami jeszcze dziwią że muszą w ogóle wjeżdżać na badanie techniczne a Ty się czepiasz takiego stwora.

 

To nie żaden stwór, kierowca poprostu chyba nie wie, że pojazd wolnobieżny powinien przewozić na samochodzie(tam gdzie jego miejsce) a nie ciągnąc go za sobą. Raz dostałby mandat za taką jazdę to by się nauczył, gdyby go przewoził zgodnie z przepisami to i z przeglądem nie byłoby problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju dokładnie tak jak piszesz. Osobiście zadziwiają mnie "starzy, doświadczeni" kierowcy którzy nie mają pojęcia o przepisach i dziwią się, że nasz kolega chce dobrze wykonać swoją pracę. A do tej pory to jak takiego zwierzaka badał-telepatycznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie diagności a jak sprawdzicie hamulce w tej przyczepie skoro nie ma ona dyszla ?Połączenie ciągnika sam.z przyczepą w praktyce wystepuje za pomocą nacisku dłużycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozp.o warunkach technicznych

 

5. Przyczepa powinna być wyposażona w następujące rodzaje hamulców:

 

1) hamulec roboczy:

 

a) spełniający wymagania określone w ust. 1 pkt 1,

 

b) uruchamiany z miejsca kierowcy jednym ruchem łącznie z hamulcem roboczym pojazdu ciągnącego, z zastrzeżeniem przepisu ust. 7,

 

c) zapewniający samoczynne zatrzymanie przyczepy w razie zerwania podczas jazdy połączenia z pojazdem ciągnącym;

 

2) hamulec postojowy:

 

a) działający również, gdy przyczepa jest odłączona od pojazdu ciągnącego,

 

b) uruchamiany z zewnątrz, a w odniesieniu do przyczepy przystosowanej do przewozu osób - uruchamiany również z wnętrza przyczepy; przez uruchamianie rozumie się również zwalnianie hamulca.

6. Przepisu ust. 5 nie stosuje się do:

 

1) przyczepy lekkiej, pod warunkiem że niezależnie od urządzenia łączącego przyczepa ta ma dodatkowe połączenie (łańcuch, linka), które w razie zerwania głównego urządzenia łączącego będzie zapobiegało dotykaniu jezdni przez dyszel i zapewniało niezbędną kierowalność przyczepy; jeżeli jednak dopuszczalna masa całkowita takiej przyczepy jest większa niż połowa masy własnej pojazdu ciągnącego, powinna ona spełniać wymagania określone w ust. 7;

 

2) jednoosiowej przyczepy dłużycowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że fiedorowicz pokazał wszystko , dlaczego nie może przejść przeglądu.
popieram opinię, to że ktoś stworzył takie dzieło nie oznacza, że ma to homologację, a może to jest pojazd typu SAM?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądze ,że tak jak kolega Andrzej3,jak zwykle technika wyprzedza nasze przepisy - patrz

dodatkowe światło stop , boczne światła pozycyjne itp. , pojazd wjeżdzające do polski mają

wiele nowości o których nasze przepisy obudzą się po jakimś czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazdy takie produkowane są do określonych celów , np:wywóz drewna z lasów czy rozmieszczanie różnych towarów po placu manewrowym . Nie oznacza to wcale że może ten pojazd uczestniczyć w ruchu drogowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zwrócić Waszą uwagę na to, że na prospekcie te cudo ma tablice rejestracyjne więc chyba ktoś to zarejestrował na podstawie czegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie diagności a jak sprawdzicie hamulce w tej przyczepie skoro nie ma ona dyszla ?

 

Pojazd z przyczepą załadowane dłużycą i nie ma żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.