Skocz do zawartości

STOP NIEUCZCIWYM DIAGNOSTOM.


Darek :-)

Na jakiej pensji jesteś ?  

55 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

czy takie coś wogóle można nazwać autobusem , a może jak twierdzi PISKP na spotkaniach

,że w obiegu jest jakaś ilość lewych pieczątek i się okaże czy w tym przypadku jest wina diagnosty - bo jeżeli tak to trzeba być samobójcą lub nie mieć wszystkiego pod kopułą - tacy ludzie wyrabiają opinie o wszystkich i powinni się zastanowić czy kolega ,bo może tak być zrobił mnie w balona i teraz wszystko obróci się przeciwko diagnoście ,bo kierowca się nie zna ,on tylko jeżdzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • rurek777

    10

  • fox

    9

  • jaka

    9

  • Norbert Jezierski

    8

Święta racja skoro panowie inspektorzy widzieli takową pieczątke to dlaczego nie skierowali i pojechali na tą SKP od razu przecież mozna się dowiedzieć jaka to stacja i "udupic" diagnostę! A moze to była "fałszywka" . Nie oceniajmy zbyt szybko :-?

 

[ Dodano: 09-10-2007, 14:51 ]

A tak na marginesie do mnie(nas) wpadli zieloni tylko dlatego że kolega nie sprawdził ważnosci gaśnicy w taxi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jak juz złapali gościa gdzieś na postoju to chcieli sprawdzic pojazd. Był z nimi policjant. I strażnik miejski. Pojazd był sprawny. Chodziło im tylko o to że nie sprawdziliśmy ważności gaśnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło im tylko o to że nie sprawdziliśmy ważności gaśnicy.
diagnosta ma obowiązek sprawdzić czy w aucie jest gasnica a nie sprawdzać date ważności [czy diagnosta ma uprawnienia p-poż ? z tego co czytam wychodzi ze policjant posiada uprawnienia p-poż ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe, ale jeżeli w pojezdzie jest urządzanie podlegające przeglądom to takowy przegląd muszę sprawdzić np. taksometr, tachograf, dozory. Tu mieli racje gaśnica w pojeżdzie musi mieć bad. tech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sprawdziliśmy ważności gaśnicy

a może kierowca na badaniu miał sprawną - pożyczoną np od następnego klienta ::D

diagnosta może cały dzień oglądać jedną gaśnicę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.wprawdzie nie jestem diagnosta ale zajmuje sie z ojcem importem i sprzedaza aut z zagranicy prawie od 20 lat takze mam duzo stycznosci z róznymi stacjami kontroli,chciałem z wami podzielic sie moim spostrzezeniem na dany temat.wydaje mi sie ze w wiekszosci problem lezy po stronie prywatnych włascicieli stacji a nie po waszej.rozmawiajac z wieloma diagnostami to prawie kazdy jest na prowizji od wykonanych badan takze zostajecie w pewnym stopniu zmuszani do przymykania oka na wiele spraw bo kazdy z was chce napewno w miare godziwie zyc i jakać ta pensje miec,takze wasze władze powinni pomyslec o zmianach w tym kierunku a porządek zrobi sie wtedy sam na stacjach.działacie z ramienia Starosty tak samo jak ludzie w wydziałach komunikacje takze pensja panstwowa wam sie nalezy.

Druga sprawa to jest konkurencja,w naszym regionie otwiera sie coraz to wiecej nowych stacji - kto daje na to zezwolenia i dlaczego ??? powstaje walka o klijenta a co za tym idzie to ciche obnizanie cen za badania np. pierwsze badanie w kraju 150 zł , chodzi własciciel stacji po giełdzie i werbuje handlarzy,jest to smutna rzecz panowie ale prawdziwa i mysle ze w wielu regionach kraju jest tak samo. walczcie o swoje a nie dajcie tylko psów na sobie wieszac ... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawie kazdy jest na prowizji od wykonanych badan takze zostajecie w pewnym stopniu zmuszani do przymykania oka na wiele spraw

 

A to od negatywów nie mają prowizji??

 

W poprzedniej firmie też byłem na prowizji i nie przeszkadzało mi to trzaskać prawie 20 % negatywów, bo za negatyw się płaci - to jest błędem wielu że nie pobierają opłaty zgodnie z prawem tylko odsyłają klientów z jakimiś chorymi karteczkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z tym co napisał rafi1979. Dobrze ,że nie napisał tego diagnosta, a osoba korzystająca z jego usług zainteresowana pozytywnym wynikiem badania.

 

Układ, w którym diagnosta pracuje na prowizji uważam za wyjątkowo korupcjogenny i niezdrowy.

Piszesz Psuj ,że za negatywy się płaci. Owszem, sam to odczułeś na swojej skórze. Nie pracujesz już w tej firmie prawda? No właśnie. Szacunek dla Ciebie za uczciwe podejście do pracy ale nam wszystkim, którzy tak postępują nie jest łatwo. Nie będę się rozpisywał. Sam wiesz jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt nie powie mi że że to prowizja jest tym złem które powoduje, że jakość badań jest niska.

 

Nie jedyną ale jedną z nich moim zdaniem na pewno.

Napisz proszę czy Twój były pracodawca był zadowolony z faktu, że wpadało mu parę groszy za badanie dodatkowe po usunięciu usterki? Czy też kręcił nosem kiedy klient po dostaniu negatywa następnego roku nie zjawił się u Ciebie? Zapewne następne badanie wykonał na bardziej tolerancyjnej stacji gdzie diagnosta bardziej skupiał się na równym przybiciu pieczątki niż rzeczowej ocenie stanu techniczengo samochodu.

 

Moim zdanie diagnosta pracujący na prowizji dostaje jasny sygnał od pracodawcy. Będziesz miał płacone tyle ile wyrobisz. Jak to zrobić by twe zarobki były przyzwoite? Niewiele. Wystarczy by właściciel auta był zadowolony i następnym razem też wybrał Ciebie. Szczególnie jeśli chodzi o klientów instytucjonalnych takich jak autohandel.

Jak wprawić go w owe zadowolenie? Wystarczy przymykać oko na usterki i nie czepiać się takich pierdół jak niesprawne hamulce, stan zawieszenia, nieprawne oświetlenie i szereg innych czynników ,za które powinien bez ceregieli dostać negatywa. Jeśli takowe stwierdzisz to wystarczy, że nieśmiało powiesz mu o tym i uwierzysz w jego zapewnienia, iż jeszcze tego samego dnia je usunie.

 

A diagnosta jak ma wziąść to choćby zarabiał 8 tysięcy to i tak weźmie, bo to jest w naturze pewnych osób.

Owszem, ale aspekty moralne w konfrontacji z twardymi regułami wolnego rynku stoją na przegranej pozycji. Jeśli postępujesz zgodnie z prawem ( czytaj:jesteś upierdliwy) to Twoje akcje stoją znacznie niżej od tego kto za wyznacznik traktuje ilość kasy w kieszeni.

 

The end

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz proszę czy Twój były pracodawca był zadowolony z faktu, że wpadało mu parę groszy za badanie dodatkowe po usunięciu usterki?

 

Nie bo klient pojechał na "zaprzyjaźnioną SKP" i wrocił ze stempelkiem mówiąć jesteś "kawal ... bo w x mi bez niczego wbili a jeszcze za pół ceny zrobili".

 

Ja nie mam nacisków pracodawcy, ale za uczciwość obrywam od klientów którzy mnie g... za to iż pare kilometrów dalej jest wszystko załatwiane od reki !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba do moderatora: uprzejmie proszę o poprawienie błędu w tytule wątku. Nie "DIAGNOSTĄ", a "DIAGNOSTOM". Przykro jest patrzeć dłużej na ten ewidentny przejaw lekceważenia polskiej pisowni :shock: . Ja wiem, że nie jest to forum polonistów (sam się również za takiego nie uważam), ale co za dużo, to ............... ::hey Tym bardziej, że temat jest poważny a nawet bolesny dla naszego środowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm Na początku,kiedy ruszało forum, przyjęliśmy zasadę, że nie poprawiamy błędów ortograficznych. Ale faktycznie, skoro temat tak się rozrósł to tym razem warto to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie wiem czym miałbyś nas zaskoczyć - jak w każdym środowisku są ludzie i "ludziska"

nikt z tego forum nie próbuje niczego " zamiatać pod dywan "więc myślę, że możesz sobie odpuścić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.