Skocz do zawartości

STOP NIEUCZCIWYM DIAGNOSTOM.


Darek :-)

Na jakiej pensji jesteś ?  

55 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

System badań nie jest zły -najsłabszym ogniwem w tym systemie jest c z ł o w i e k

 

Jeśli stworzy się warunki ograniczające możliwość nacisku na diagnostę , to nie będzie on zainteresowany w ilości badań , lecz w jego dokładności.

 

Nie zwalajmy wszystko na człowieka , lecz żądajmy poprawienia działania systemu.

 

Jestem na stałej(małej),bez nacisków :D

mam prosbę do adm.-a może małą ankietę-kto na stałej ,a kto na prowizji,a kto na mieszanej-czyli premia od ilości bo stała cieniutka

Anonimową oczywiście :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • rurek777

    10

  • fox

    9

  • jaka

    9

  • Norbert Jezierski

    8

mam prosbę do adm.-a może małą ankietę-kto na stałej ,a kto na prowizji,a kto na mieszanej-czyli premia od ilości bo stała cieniutka

Anonimową oczywiście

Mówisz - masz :D

Oczywiście :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłany: 13-11-2006, 20:53

Przez czarne owce, rzutuje to na całe środowisko nie tylko diagnostów, ale i sposobu kontroli. Wierzcie mi, że wspomnianych doniesień nie długo będzie więcej. Ot takie przeczucie.

prorok jaki czy co :D

podaj pare numerów z totolotka może też się sprawdzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Szczecin > Dopuszczał do ruchu niesprawne samochody

 

(Policja) Policjanci ze Szczecina zatrzymali 33-letniego Mariusza K., który usłyszał 10 zarzutów: 5 za przyjęcie korzyści majątkowej i 5 za poświadczenie nieprawdy w dokumentach pojazdów.

 

Od dłuższego czasu szczecińscy policjanci otrzymywali informację o tym, że na jednej ze stacji diagnostycznych w Szczecinie w zamian za łapówkę można "załatwić" dopuszczenie do ruchu niesprawnych samochodów.

 

Zeznania świadków potwierdziły fakt, że kilkanaście razy dziennie samochody podjeżdżały pod stację a nie wjeżdżały na stanowisko diagnosty.

 

Przeszukano stację diagnostyczną i mieszkanie diagnosty. Mariusz K. usłyszał 10 zarzutów, w tym 5 dotyczących przyjęcia korzyści majątkowej i 5 zarzutów za poświadczenie nieprawdy w dokumentach pojazdów.

 

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów. Został aresztowany na dwa miesiące.

 

reklama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na każdego coś się znajdzie, kwestia czasu, każdy może coś przeoczyć - proszę nie mylić z brakiem pojazdu podczzas BT, tu już nie ma tłumaczenia.

Są jeszcze tacy, którzy uważają innaczej "nie zrobię ja - zrobi i zarobi ktoś inny".

Wprowadzenie monitoringu poprawiłoby ogólnie sytuację, a przynajmniej mniej zarzutów od prokuratora. :shoot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie połowa diagnostów robi wirtualne badania imają najwięcej klientów

 

Przyznaję że pracujesz w dość specyficznym rejonie. Współczuję .

U nas mało się słyszy o takich wirtuozach pieczęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie połowa diagnostów robi wirtualne badania imają najwięcej klientów

 

Myślę, że wszędzie jest podobnie. Jest cisza dopóki się "nie wyleje dziecka z kąpielą"

Oko WIELKIEGO BRATA w miejscu pracy dałoby nam, DIAGNOSTOM równe szanse na starcie.

Nie tylko dotyczy to sam. osobowych ale również BT ciągników i przyczep rolniczych, które dojeżdżają po 50 i więcej km do "zaprzyjaźnionej" SKP, choć jest stacja na miejscu.

Przypadków jest więcej i każdy zna je z własnego podwórka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż żal czytać te wypowiedzi :sad: Zadne zakazy czy nakazy kamery itp sprawy niczego nie zmienia. Prawo jest dobre tylko nalezy zmienic mentalność ludzką a to już jest "praca u podstaw". Zacznijmy od sprzatania swojego podwórka i później piszczie co zrobiliście w tej sprawie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśmy taśmami, a ktoś musi je jeszcze sprawdzać - bo na tym rzecz polega ...

Sądzicie, że ktoś będzie to robił ?

 

Zawsze też mogą zginąć kasety - co wtedy ?

Było włamanie, ktoś ukradł, proszę Pana, my niczego i nikogo nie widzieliśmy ...

I jeszcze 500 zł zginęło, i magnetowid ... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż żal czytać te wypowiedzi :sad: Zadne zakazy czy nakazy kamery itp sprawy niczego nie zmienia. Prawo jest dobre tylko nalezy zmienic mentalność ludzką a to już jest "praca u podstaw". Zacznijmy od sprzatania swojego podwórka i później piszczie co zrobiliście w tej sprawie ...

 

Zgadzam się, że wszystko zależy od ludzi. Ale ludzi można zmieniać lub eliminować poprzez dobre przepisy prawa.

To tak, jak w tym kawale:

Mama mówi do koleżanki o synu, który jest w więzieniu:

Heniek był w porządku, tylko ludzie są świnie ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśmy taśmami, a ktoś musi je jeszcze sprawdzać - bo na tym rzecz polega ...

Sądzicie, że ktoś będzie to robił ?

 

Zawsze też mogą zginąć kasety - co wtedy ?

Było włamanie, ktoś ukradł, proszę Pana, my niczego i nikogo nie widzieliśmy ...

I jeszcze 500 zł zginęło, i magnetowid ... :lol:

monitoringiem powinny się zajmować odrębne firmy na koszt właściciela stacji co do sprzątania co z tego że jedni sprzątają jak inni robią bałagan.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie - tak naprawdę wystarczy egzekwować tylko te przepisy, które w tej chwili istnieją.

 

Wszyscy dookoła wiedzą o tym, że diagnosta X na stacji Y robi wirtualne badania. I co z tego, że wszyscy wiedzą, skoro nikt nic nie robi ? Przecież to takie proste ...

 

Kto z Was słyszał o stacji kontroli pojazdów zamkniętej za coś takiego ?

Ilu diagnostów wyleciało z pracy na tej stacji, która największe - w Waszej okolicy - wałki kręci ?

Chętnie posłucham relacji ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nizależne badania pokazały z innych dziedzin życia , tam gdzie monitoring wprowadzono (szkoły, centrum maist itp.), przestępczość spadła lub wyniosła się na inne dziedziny życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moich okolicach ZERO.

 

[ Dodano: 16-12-2007, 13:03 ]

nie zamknięto żadnej skp nikogo nie ukarano choć wszyscy wiedzą gdzie najlepiej jechać po pieczątkę każdy przymyka na to oko. nie jednokrotnie widziałem zaświdczenia na których są takie głupoty napisane że strach i nic. jak doprowadzić do tego że te skp są najlepsze które wykonują solidne badania a nie te które mają tych badań najwięcej jeżeli nie monitoringiem kontrolami karami to czyn .

 

[ Dodano: 16-12-2007, 13:11 ]

nie tylko chodzi o ciągniki i rolnicze przyczepy przez rejestr przechodzą tiry naczepy sam z zagranicy i inne ale tylko przez rejestr a nie przez ścieżkę diagnostyczną biora kasę i tylko to się liczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejdźmy więc do działania, jeśli Norbert pomoże i będzie poparcie znacznej grupy (i wcale (nie liczę na większość), dysponuje czasem i chęcią, żeby się tym zająć. :)

 

[ Dodano: 17-12-2007, 11:20 ]

Oprócz tematu monitoringu również, a może przede wszystim, zmian w przepisach odnośnie badań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejdźmy więc do działania, jeśli Norbert pomoże i będzie poparcie znacznej grupy (i wcale (nie liczę na większość), dysponuje czasem i chęcią, żeby się tym zająć.

 

Ale co masz na myśli? Jakie działania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że należałoby zacząć od zebrania wszystkich propozycji od forumowiczów oczywiście dotyczących zmian w prawie. Uporządkować i skonsultować je z prawnikiem etc.. Następnie przesłałbym je pod szyldem NORCOM (czyt. zrzeszeni diag.) do PISK, TUV, WK itp. z prośbą o uwagi i poparcie. Oczywiście za zgodą i pomocą Norberta oraz kilku forumowiczów znających prawo, napewno lepiej niż ja.

Jak pisał wcześniej jeden z kolegów po fachu "w jedności siła"

Ludzie się zmieniają, to może prawo też się z czasem zmieni (oczywiście na lepsze).

Wiem, że nie zmienia się prawa z miesiąca na mieiąc, ale może w kolejnych aktualizacjach prawa, ktoś usłyszy nasz głos.

 

A może macie inne propozycję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśmy taśmami, a ktoś musi je jeszcze sprawdzać - bo na tym rzecz polega ...

Sądzicie, że ktoś będzie to robił ?

 

Zawsze też mogą zginąć kasety - co wtedy ?

Było włamanie, ktoś ukradł, proszę Pana, my niczego i nikogo nie widzieliśmy ...

I jeszcze 500 zł zginęło, i magnetowid ... :lol:

 

Jakoś w marketach nie giną. Zresztą niesłyszałem, aby gdzieś w biały dzień zginęły kamery, system monitorujący czy coś podobnego.

Zresztą szybciej złodziej ukradłby komputer niż kamerę czy system nagrywający.

Ponadto można (jeśli ktoś mieszka w rejonie wysokiej przestępczości) dołożyć jedną czy dwie kamerki i nagrywać pomieszczenie z systemem nagrywającym i wejście do niego i wtedy byłby dowód na wystąpienie czynnika zewnętrznego w postaci złodzieja.

Jeśli chodzi o kontrolę to robić to mogłoby nadal WK wraz z kontrolą OSKP i w przypadku braku nagrania zastosować odpowiednią karę.

W przypadku awarii systemu należałoby powiadomić niezwłocznie WK telefonicznie oraz w terminie 3 dni wysłać stosowne pismo.

Jeśli ktoś miałby zbyt dużo awarii to byłaby podstawa do szczegółowego sprawdzenia nagrań i SKP przez TDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.