Skocz do zawartości

Zawód DIAGNOSTA - klasyfikacja zawodu


Bogusław Maćkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż będąc dziś na kontroli naczelnik WK i przedstawiciel TDT stwierdzili, iż nie wymaga się już by na stacji zatrudnionych było dwóch diagnostów. Przyklepują pozytywnie odbiór jeśli zatrudniony jest tylko jeden.

Z tego wynika , że lobby biznesu ma długie ręce , bo potrafią sami narzucać swoją wizję tym , co powinni dbać o nasze prawo , w tym bezpieczeństwo .

Wychodzi na to , że prawo nie wszystkim jednakie.

Diagności wszyscy muszą znać przepisy i interpretować jednakowo w całym kraju , a już WK i nie tylko , mogą mieć odmienne poglądy.

Wobec tego , po co nas szkolą i egzaminują jednakowo , a potem mamy zderzenie z nielogiczną rzeczywistością .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznański TDT (i tylko ten - nigdzie indziej nie ma takich problemów) kwestionuje na przykład przydatność aktów prawnych (format PDF, w większości pobranych przez nas ze stron Sejmu RP) dostępnych w programie STACJA 2000.

Argumenty ? Żadne oczywiście ... :)

 

:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznański TDT (i tylko ten - nigdzie indziej nie ma takich problemów) kwestionuje na przykład przydatność aktów prawnych (format PDF, w większości pobranych przez nas ze stron Sejmu RP) dostępnych w programie STACJA 2000.

 

Hmm... odbierali mi stację... nie mieli zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znali Cię pewnie z forum i wiedzieli, że bystry chłopak jesteś :P

 

A tak serio - miałem co najmniej kilka takich sygnałów od Klientów, którzy na gwałt szukali wówczas papierowych dzienników ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz. U. z 2005r. Nr 108, poz. 908 z pózn. zm.) MATERIAŁ POMOCNICZY NIE STANOWI ZRÓDŁA PRAWA

Pobrano ze strony: www.norcom.pl - forum dyskusyjne dla SKP i Wydz. Kom. Opracował: B. Mackowski z materiałów: LEX www.lex.pl

mieli zastrzeżenia do tekstów jednolitych pobranych z forum za dopisek w kolorze czerwonym

musiałem odnaleść na dysku poszczególne DzU w pdf żeby miały wygląd strony jak DzU

 

dziennik ustaw nr .... -nr strony- poz. ....

 

 

w wykazie (udostępnionym przez TDT) brakuje DzU 155 poz 1303 z 2005

Akty prawne dla SKP 31.10.07 - wypis.doc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzienniki papierowe też mieliśmy wówczas w sprzedaży (i mamy nadal) - moje uwagi związane z TDT dotyczą w tym momencie tylko i wyłącznie sposobu podejścia do odbioru SKP ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Fakt i my na Forum doradzamy a nie mówimy że tak "ma być" zawsze trzeba się odnieść do Dz.U-papierowago. Chociaż dziwię że TDT tak się odniosło do tego tematu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Szukając pewnych informacji natknąłem się na książkę Prawo o ruchu drogowym wraz z komentarzem autorstwa Ryszarda A. Stefańskiego. Zaciekawiło mnie podejście do zawodu diagnosty jako osoby pełniącej funkcję publiczną :!: w kontekście przyjęcia, jak to się ładnie nazywa, korzyści majątkowej.

Źródło wklejonego tekstu na stronie 664 : http://books.google.pl/books?id=oPQI4Q8Mh0AC&pg=PA445&lpg=PA445&dq=wymagania+pojazd%C3%B3w+do+przewozu+os%C3%B3b+niepe%C5%82nosprawnych&source=bl&ots=tXqWZHKvBk&sig=AQ5GcsoXyN68AbhIm1QaTN4obvc&hl=pl&ei=6-wQTfKpNYHxsgbig4mCDQ&sa=X&oi=book_result&ct=result&resnum=4&ved=0CC4Q6AEwAzgU#v=onepage&q&f=false

Kim jest autor? http://pl.wikipedia.org/wiki/Ryszard_Stefa%C5%84ski

Nawiasem mówiąc bardzo ciekawa publikacja i szkoda, że stan prawny na dzień 10.04.2008r.

diagnosta.JPG.5c08a0d0d2e203a4899801b6a083b447.JPG

diagnosta1.JPG.70512850002f70d300bd4fa73c306fdb.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Panowie a kto kontroluje to .Bywa tak ,że diagnosta pracuje na innym stanowisku nie na stacji kontroli niekiedy nawet nie jest mechanikiem samochodowym .Mój szef powiedział ,że za siedzenie to nie będzie płacił dlatego wykonuję inne rzeczy oraz badania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a kto kontroluje to .Bywa tak ,że diagnosta pracuje na innym stanowisku nie na stacji kontroli niekiedy nawet nie jest mechanikiem samochodowym .Mój szef powiedział ,że za siedzenie to nie będzie płacił dlatego wykonuję inne rzeczy oraz badania .

Mam nadzieję ,że płaci Ci też za wykonywanie dwóch zawodów w swojej firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a kto kontroluje to .

To kontroluje rynek pracy ,,,

albo zgłaszasz i odchodzisz, albo robisz i cicho siedzisz ,,,też robiłem kiedyś za 800 brutto i jakoś wolałem to niż bezrobocie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a kto kontroluje to .Bywa tak ,że diagnosta pracuje na innym stanowisku nie na stacji kontroli niekiedy nawet nie jest mechanikiem samochodowym .Mój szef powiedział ,że za siedzenie to nie będzie płacił dlatego wykonuję inne rzeczy oraz badania .

 

Wrednego masz szefa -czyżby nowobogacki? Bo tym to ciągle mało :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.