Skocz do zawartości

zmiana nadwozia


T.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Proszę o radę.

 

Od kilku lat jestem posiadaczem starego pickupa (spadek po dziadku, od nowości w rodzinie, obiecałem że go nie oddam na złom).

Dbam ale niestety czas robi swoje i rdza niestety też.

 

W zeszłym roku zrobiłem kompletny remont i restaurację podwozia (piaskowanie ramy , konserwacje ramy, wymiana zawieszenia , wyremontowałem silnik ).

 

Niestety prace nad nadwoziem pojazdu zostawiłem na "później" a przy piaskowaniu okazało się że będzie ciężko wyprowadzić karoserię z rdzy. Wg blacharza nakład przekroczy kwotę tzw. rozsądną.

 

I z tego wynikają moje pytania:

 

 

Czy można wymienić i zarejestrować nadwozie w aucie na ramie ?

Jeżeli można to czy musi to być nadwozie tej samej marki?

( nie ma dostępnych na rynku)

 

Czy na ramę można "założyć" i zarejestrować nadwozie tego samego typu ale innej marki?

 

 

Z góry dziękuję za pomoc

 

 

pozdrawiam

 

T.

 

[ Dodano: 14-11-2006, 08:34 ]

znalazlem w internetowej auto gieldzie cos takiego:

 

SAM

 

 

więc będę próbował

uzyskać informacje u rzeczoznawców sam.

 

Szkoda że nikt z tego forum nie potrafił udzielić mi pomocy

 

 

pozdrawiam wszystkich

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee, trzeba poczekać troszeczkę - pewni znajdzie się ktoś kompetentny :D

Ja tam na siłach się nie czuję :(

 

Jeśli nie - proszę wysłać PW do Bogusława Maćkowskiego - na pewno odpowie rzetelnie i po sprawdzeniu wszystkiego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "T" - jeśli konstrukcja pojazdu oparta jest na ramie i numer identyfikacyjny wybity jest na tejże ramie to możesz wymienić nadwozie (ale podkreślam - bez numeru identyf.) na takie same. Zamontowanie jakiegokolwiek innego nadwozia to już "składak", a składaków rejestrować nie można. Natomiast "SAM" będzie wówczas "SAM - em" kiedy do jego budowy użyjesz (w twoim przypadku) nadwozia konstrukcji własnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

bohdang - nie do końca mozna się z tym zgodzić. Zgodzę się, że musi to byc nadwozie tej samej marki, ale nie musi byc juz tego samego modelu. Weźmy takiego Lublinka - na tą sama rame możesz zamontować rózne warianty nadwozia (modele) - np wymeinić kabinę krótką na przedłużaną z innego modelu. Miałem juz takie zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście "blakop" - masz rację: nadwozie od tej samej marki a nie "takie same". Przepraszam za nieścisłość wypowiedzi (jestem tylko diagnostą, nie politykiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Jakia marka jest tego auta , i od jakiej marki chcesz zamontować nadwozie

 

 

Witam

 

auto po dziadku

 

to

FSR Tarpan F237 pickup

a myslałem o nadwoziu z np Toyoty Hilux ( bo takie akurat było na sprzedaż )

 

 

pozdrawiam

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.