Skocz do zawartości

Prędkośc Pendrive/USB


Sebastian ZG

Rekomendowane odpowiedzi

No to mam pytanie. Wyświetla się komunikat jak na załączonym obrazku.

Szukałem coś w goglach, ale pomimo że ustawiłem język polski nic nie kumam :mrgreen: .

Więc prosiłbym WójkaDobraRada aby coś naświetlił mi w tym temacie, z uwzględnieniem faktu że w informatyce nie posiadam czarnego pasa (baaa nawet nie mam kimona :mrgreen: )

Czyli krótko mówiąc co z tym moim fantem zrobić aby pendrive działał szybko a nie jak ślimaczek

5ae1a2fa50ef9_usbhighspeed-.thumb.JPG.ee552156db5a195d3678f84770deb17f.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co robić kiedy system (ME/2000/XP) nie rozpoznaje pendrive’a ?

 

 

-sprawdzić czy port USB jest prawidłowo podłączony, zainstalowany i dostępny,ew Sebastian spróbuj podłączyć go do wyjścia USB z tyłu płyty a nie do frontpanela

-wgrać najnowsze poprawki do systemu Windows - http://windowsupdate.microsoft.com/

-wgrać najnowsze sterowniki do chipsetu płyty głównej – ze strony producenta płyty

-Sprawdzić czy w Menadżerze urządzeń (prawy przycisk na Mój komputer/Właściwości/--Sprzęt/Menadżer urządzeń) nie ma żadnych żółtych wykrzykników lub znaków zapytania przy urządzeniach USB (kategorie rozwijajmy klikając na znak +). Jeśli są należy zaktualizować sterownik z takim znakiem aż znak zniknie.

-Urządzenie powinno być widoczne jako Masowe urządzenie magazynujące USB (w Windows XP SP2 Masowe urządzenie magazynujące USB znajduje się pod Kontrolery Uniwersalnej magistrali szeregowej) należy sprawdzić czy urządzenie nie jest wyłączone – czerwony przekreślony krzyżyk – wtedy należy włączyć urządzenie.

Sterownik do pendrive’ów znajduje się: C:\WINDOWS\system32\drivers\usbstor.sys – wersję tego pliku w Windows XP możemy sprawdzić klikając prawy przycisk myszy na nim i wchodząc w zakładkę wersja.

-Często dostęp do pendrive’a blokują programy antywirusowe np. Norton Virus SW należy więc na moment instalacji wyłączyć program antywirusowy

-Pendrive’a należy instalować na użytkowniku posiadającym uprawnienia administracyjne

-Może pendrive jest widoczny przez Windows XP ale jego litera jest już zajęta (może się tak zdarzyć jeśli mamy dużo podmapowanych liter - czytnik kart, kilka napędów). Aby to sprawdzić po podłączeniu pendrive'a proszę wejść do: Panel sterowania/Narzędzia administracyjne/Zarządzanie komputerem/Zarządzanie dyskami proszę powiększyć na całe okno - znaleźć jeśli jest - dysk wymienny odpowiadający pojemności pendrive i zmienić mu literę na wolną. Innym sposobem jest odinstalowanie innych urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"]-wgrać najnowsze poprawki do systemu Windows

Tylko tu mam problem bo komputer na którym pendrive działa wolno nie ma dostępu do internetu :/

 

[ Dodano: 15-11-2006, 10:49 ]

Dobra znalazłem ServicePack SP2 ale on waży 260 MB, ale mimo to ściągam nagram na Pendriva i zainstaluje,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam kingstona "DataTraveler" i miałem podobny problem. Występuje on głownie na windowsach 98/me/2000 lecz na xp tez miałem taki przypadek.

 

Wejdź na strone producenta pendrive - a i zobacz czy są jakieś sterowniki.

lub tak jak napisał "08/15" potrzebny service pack do windowsa w wersji 1a lub w wersji 2.

on wprowadza sterowniki USB ver 2.0 - czyli prędkość standardową :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na strone producenta pendrive

Ale Sebastian kupił ten program na stadionie dziesięciolecia więc kontakt z producentem niejest wskazany :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
potrzebny service pack do windowsa w wersji 1a lub w wersji 2.

No i dobra po burzliwych długotrwałych problemach mam zainstalowanego SP2 i co???

A no po prostu zmienił się graficznie komunikat (inne okienko - takie nawet milsze ;) ) jednak komunikat już tak optymizmem nie powala. Dalej to samo.

Więc teraz czas na step 2 - sterowniki płyty......

Co się stanie za :mrgreen: melduje wkrótce (czytaj. za miesiąc) :lol:

P.S 08/15 i Lightning główkujcie główkujcie nad następnymi krokami (czasu macie sporo bo i ja zbyt ruchliwy nie jestem) a pamiętajcie że stawka jest wysoka: Odcisk betonowy mojego uśmiechu z nóżką umożliwiającą postawienie koło monitora; lub z uchwytem umożliwiającym powieszenie na ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy wiem ze płyta główna obsługuje USB 2.0 a faktycznie chodzi jak USB1.1 to wtedy sprawdzam poprawki do Windows a autopatcher.pol.pl , sprawdzam Sterowniki od płyty głównej (ze strony producenta lub z driveragent.com Sprawdzam ustawienia BIOS-u (Sebastian podaj dokładny model płyty - będzie łatwiej) , Sprawdził bym czy nie ma na płycie głównej jakiś dziwnych zworek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian podaj dokładny model płyty - będzie łatwiej

Hmmm....mam nadzieje że o to chodzi K7VZA

I teraz mam dodatkowe pytanie jak "podmienić" sterowniki. System tylko potrafi je szukać z netu albo z płyty - a ja mu te strwoniki przyniosłem na dyskietce :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.