Skocz do zawartości

Okresowe a VAT - jednak podstawowe ?


wiesław

Rekomendowane odpowiedzi

PORD Art. 83. 1. Badanie techniczne jest przeprowadzane na koszt właściciela lub posiadacza pojazdu, w:okręgowej stacji kontroli pojazdów – w zakresie :

 

okresowego badania technicznego wszystkich pojazdów,

dodatkowych badań technicznych w odniesieniu do pojazdów, o których mowa w lit. a.

 

1a. Badanie techniczne w zakresie badań co do zgodności z warunkami technicznymi autobusu, którego dopuszczalna prędkość na autostradzie i drodze ekspresowej wynosi 100 km/h, pojazdu przeznaczonego do przewozu towarów niebezpiecznych, pojazdu zabytkowego, pojazdu marki "SAM", pojazdu, w którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym oraz pojazdu, dla którego określono wymagania techniczne w przepisach ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych lub ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, a także dla którego określono dodatkowe wymagania w międzynarodowych porozumieniach dotyczących międzynarodowego transportu drogowego jest przeprowadzane wyłącznie w okręgowej stacji kontroli pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 136
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • biker100

    16

  • Grzegorz Łódź

    15

  • Marek1

    13

  • michal_k

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

biker100, do czego się odnosi twój post? DBT vat może robić tylko OSKP, okresowe po wpisie wszystkie SKP. Zapis, który przytoczyłeś dotyczy DBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aboz przecież zgodność z warunkami technicznymi sprawdzasz przy każdym OBT - taka też jest interpretacja mojego WK i VAT-y tylko na OSKP, dlatego oparłem się na podanym powyżej art83 PoRD. Nie mogę jakoś doszukać sie zapisu,że chodzi tutaj tylko i wyłącznie o DBT. Jeżeli się mylę popraw mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę jakoś doszukać sie zapisu,że chodzi tutaj tylko i wyłącznie o DBT. Jeżeli się mylę popraw mnie.

 

O tym, że chodzi o DBT, mówi art. 81 ust. 11:

 

11. Niezależnie od badań, o których mowa w ust. 3–5, dodatkowemu badaniu technicznemu podlega pojazd:

 

7)226) dla którego określono wymagania techniczne w przepisach o podatku od towarów i usług, w przepisach o podatku dochodowym od osób fizycznych lub w przepisach o podatku dochodowym od osób prawnych;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aboz przecież zgodność z warunkami technicznymi sprawdzasz przy każdym OBT

 

Ale tylko ściśle określonymi. Vat się do nich nie zalicza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę jakoś doszukać sie zapisu,że chodzi tutaj tylko i wyłącznie o DBT. Jeżeli się mylę popraw mnie.

 

O tym, że chodzi o DBT, mówi art. 81 ust. 11:

 

11. Niezależnie od badań, o których mowa w ust. 3–5, dodatkowemu badaniu technicznemu podlega pojazd:

 

7)226) dla którego określono wymagania techniczne w przepisach o podatku od towarów i usług, w przepisach o podatku dochodowym od osób fizycznych lub w przepisach o podatku dochodowym od osób prawnych;

 

Dokładnie, dziękuję. Czyli wykonujemy OBT+DBT? czy samo OBT?, a wykonać je może w tym przypadku (wpis w DR VAT-1...4) tylko OSKP? bo już mam mętlik w głowie. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A porównanie danych w DR ze stanem faktycznym?

 

Vat nie zalicza się raczej do danych pojazdu, a już na pewno nie do danych technicznych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vat nie zalicza się raczej do danych pojazdu, a już na pewno nie do danych technicznych :)

 

Do technicznych może i nie - ale do danych moim zdaniem się wlicza.

 

Czyli rozumiem, że jeśli bym przyjechał z wpisem VAT1, ale bez kratki - to podbijesz OBT? Zakładam, że data I rejestracji jest taka, że kratki mieć nie muszę.

 

[ Dodano: 01-03-2013, 23:00 ]

Czyli wykonujemy OBT+DBT? czy samo OBT?

 

Samo OBT. DBT nie jest potrzebne skoro wpis już jest w DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo OBT. DBT nie jest potrzebne skoro wpis już jest w DR.

OK sprawa jasna. Tylko OSKP czy PSKP również, jeżeli takowy wpis już widnieje w DR, może wykonać OBT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko OSKP czy PSKP również, jeżeli takowy wpis już widnieje w DR, może wykonać OBT?

 

Moim zdaniem - samo OBT to może również PSKP. Natomiast DBT - OSKP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vat nie zalicza się raczej do danych pojazdu, a już na pewno nie do danych technicznych :)

 

Do technicznych może i nie - ale do danych moim zdaniem się wlicza.

 

Czyli rozumiem, że jeśli bym przyjechał z wpisem VAT1, ale bez kratki - to podbijesz OBT? Zakładam, że data I rejestracji jest taka, że kratki mieć nie muszę.

 

W tym przypadku to już zmienia się rodzaj pojazdu.I nie można podbić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem - samo OBT to może również PSKP. Natomiast DBT - OSKP

 

Niby tak tylko niepokojące jest, że dla znacznej części pojazdów które podlegają DBT PSKP musi posiadać stosowne rozszerzenia, a w żadnym z rozszerzeń nie ma mowy o VAT. Stąd moje zdezorientowanie. Prawdę mówiąc odesłałem już 5 VAT-ów do OSKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez kratki nie jest ciężarowy tylko osobowy.

 

Dlaczego? Jeśli będzie odpowiednia data I rejestracji to ciężarowy nie musi mieć kratki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że data I rejestracji jest taka, że kratki mieć nie muszę.

W tym przypadku to już zmienia się rodzaj pojazdu.I nie można podbić.

 

Jeśli ze względu na datę I rej. nie musisz mieć kratki to przez jej brak, rodzaj pojazdu się nie zmienia.

Natomiast o braku kratki vat-owskiej to policja ma obowiazek informować, nam nic do tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku to już zmienia się rodzaj pojazdu.I nie można podbić.

 

Niby dlaczego się zmienia???

 

Przepraszam źle przeczytałem Twój post.W tym przypadku nic się nie zmienia.Tylko nie spełnia VATu

 

[ Dodano: 01-03-2013, 23:29 ]

Ale wy szybcy jesteście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że jeśli bym przyjechał z wpisem VAT1, ale bez kratki - to podbijesz OBT? Zakładam, że data I rejestracji jest taka, że kratki mieć nie muszę.

TAK :!:

tak samo podbiję OBT z wpisem współwłasność, zastaw bankowy, cło... , pobyt... , użytkownik... ,

bo co może diagnostę interesować sposób rozliczenia kosztów auta

 

Po dokonaniu zmian w pojeżdzie to na właścicielu pojazdu (zgodnie z ustawą o vat)spoczywa obowiązek powiadomienia Urzędu Skarbowego, Wydziału Komunikacji i automatycznie zaprzestanie odloczania podatku vat z paliwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeśli jej mieć nie musi :)

 

TAK :!:

 

Moim zdaniem powinno to skutkować odebraniem uprawnień - podbijając OBT poświadczacie zgodność danych (w tym VAT). Ale obym się mylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinno to skutkować odebraniem uprawnień - podbijając OBT poświadczacie zgodność danych (w tym VAT). Ale obym się mylił.

 

No i mylisz się bo OBT to nie jest przegląd VAT.

A przegląd VAT nie jest nigdzie wymieniony jako obligatoryjny z OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mylisz się bo OBT to nie jest przegląd VAT.

A przegląd VAT nie jest nigdzie wymieniony jako obligatoryjny z OBT.

 

§ 2. 1. Zakres okresowego badania technicznego pojazdu obejmuje:

1) identyfikację pojazdu, w tym:

a) sprawdzenie cech identyfikacyjnych oraz ustalenie i porównanie zgodności faktycznych danych pojazdu z danymi zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie,

 

Wpis VAT to dane o pojeździe - że spełnia pewne warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przegląd VAT nie jest nigdzie wymieniony jako obligatoryjny z OBT.
Podobnie jak wszystkie inne zakresy DBT (nie mówię o warunkach dodatkowych wymienionych w rozporządzeniu jako zakres OBT). Ale zaczynasz od sprawdzenia zgodności zapisów w dowodzie ze stanem faktycznym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zaczynasz od sprawdzenia zgodności zapisów w dowodzie ze stanem faktycznym.

Zatem, przy pojeździe z określonym VAT wykonujesz to DBT przy OBT i pobierasz stosowną 50 zł, za to opłatę?

To ciekawe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.