Skocz do zawartości

Okresowe a VAT - jednak podstawowe ?


wiesław

Rekomendowane odpowiedzi

To, że w słynnych odp. MI na 24 pytania po zmianach we wrześniu 2009 padła odp., że można nie znaczy wcale, że ktoś nie udowodni, że się jednak nie powinno.

Tym bardziej, że już mamy kolejną zmianę, tę od 8 października 2012 roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 136
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • biker100

    16

  • Grzegorz Łódź

    15

  • Marek1

    13

  • michal_k

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

jak zwykle bałagan - dla mnie podstawowa powinna robić wszystko do 3,5t (wiadomo że nie zrobi adr i autobusu do 100), samo badanie na VAT - dlaczego nie robią podstawowe???, a zmiany konstrukcyjne w samochodzie do 3,5t???? czasami wystarczy zdjąć kratę, samy???? przyczepka np. lekka???? dlaczego tych badań nie mogą robić PSKP???

 

najlepiej jest wszystko pogmatwać - podział powinien być jasny - 3,5t i tyle. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wiadomo, że nie zrobi BUS 100?? jeżeli ma rozszerzenie a to jak najbardziej, to samo dotyczy rozszerzenia f dla sam-ów oraz e dla zmian konstrukcyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wiadomo, że nie zrobi BUS 100?? jeżeli ma rozszerzenie a to jak najbardziej, to samo dotyczy rozszerzenia f dla sam-ów oraz e dla zmian konstrukcyjnych.

 

Nowe podstawówki nie mają rozszerzeń. W którym rozporządzeniu żyjesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadają jeszcze........... - ale to już końcówka, i PSKP oprócz w zasadzie obt to nic nie może zrobić, i jak mam klienta wysyłać na OSKP - to na obt też tam pojedzie i ludzi ubywa - niestety ktoś do końca nie pomyślał o małych stacjach - niestety przykre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadają jeszcze........... - ale to już końcówka, i PSKP oprócz w zasadzie obt to nic nie może zrobić, i jak mam klienta wysyłać na OSKP - to na obt też tam pojedzie i ludzi ubywa - niestety ktoś do końca nie pomyślał o małych stacjach - niestety przykre.

 

Absolutnie zgadzam się. Przykre ale prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ktoś do końca nie pomyślał o małych stacjach - niestety przykre

I tak jest dużo lepiej niz jeszcze kilka lat temu, kiedy to podstawowe nie mogły mieć żadnych rozszerzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak jest dużo lepiej niz jeszcze kilka lat temu, kiedy to podstawowe nie mogły mieć żadnych rozszerzeń.

czuję się pocieszony :razz:

 

..................i jestem ciekaw kto wymyślił co może PSKP??? i jakimi kryteriami się kierował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Nie rozstrzygam przy OBT tego czy spełnia czy nie spełnia warunków dla VAT.

 

Zgłasza sie na PSKP Fiat stilo vagon na obt.

W DR -CIEŻAROWY ,vat-2,S-4, kratka za drugim rzędem siedzeń 8)

Bez oględzin nie spełnia vat-2 :-P

-Wykonujemy bt i "P" ?

-nie wykonujemy(klient wykreśla wpis)"

-wykonujemy z wynikiem "N"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłasza sie na PSKP Fiat stilo vagon na obt.

W DR -CIEŻAROWY ,vat-2,S-4, kratka za drugim rzędem siedzeń 8)

Bez oględzin nie spełnia vat-2

Ale jakie badanie wykonujesz OBT czy VAT?

Dla zakresu OBT ten pojazd spełnia wymagania.

Zakres badania VAT nie wchodzi w zakres OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakres badania VAT nie wchodzi w zakres OBT.

Ale warunki dla VAT chyba musi spełniać.Moim zdaniem tak samo jak przyjedzie TAXI L na OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakres badania VAT nie wchodzi w zakres OBT.

 

A porównanie danych w DR ze stanem faktycznym?

Michal_k przerabialiśmy już to 2.03. br. - te same argumenty. Chociaż i wtedy nikt nie dał jednoznacznej odpowiedzi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale warunki dla VAT chyba musi spełniać.Moim zdaniem tak samo jak przyjedzie TAXI L na OBT.

Czyli, rozumiem, że przy OBT pojazdu z wpisanym VAT, sprawdzasz warunki VAT i kasujesz za OBT i za VAT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzasz warunki VAT i kasujesz za OBT i za VAT?

Według interpretacji ITS należałoby.Ale sam wiesz że co region to inaczej interpretuje się nasze przepisy.Ja nie pobieram opłaty bo tak się już przyjęło.

Tylko pytam z ciekawości-mamy na OBT auto z wpisem VAT i brak jest miejsca na wpis.Czy wpisujecie w zaświadczeniu że spełnia warunki dla VAT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzasz warunki VAT ?

 

W "moim" przypadku nawet nic nie musisz sprawdzać .Po wpisach w DR wnioskujesz że Vat-2 w tym samochodzie-to niemożliwe.

 

A jak byłby wpis w tym DR VAT-3 lub VAT-4 (np;ktoś sie pomylił przy wpisie :-P ),też obt -"P"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwieczna dyskusja...

Ale ma też szersze oblicze.

Przyjeżdżam na ustalenie danych do rejestracji - mam skierowanie z WK. Do ustalenia powiedzmy rocznik i nacisk na oś. To wszystko.

 

Pytanie - ustalacie TYLKO te dwa parametry i reszta Was nie interesuje - bo zakres badania nie przewiduje badania, kontroli, sprawdzania i weryfikacji reszty??

No literalnie tak... Prawda?

 

Czyli dla "anglika" bez problemu takie DBT zrobicie? :)

 

Przykład SKP Poznań jest bardzo ciekawy... Przyjeżdża na jakiekolwiek badanie pojazd z VAT-1, a Wy widzicie dwa rzędy siedzeń w aucie... Co z tym fantem? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - ustalacie TYLKO te dwa parametry i reszta Was nie interesuje - bo zakres badania nie przewiduje badania, kontroli, sprawdzania i weryfikacji reszty??

No literalnie tak... Prawda?

 

Według mnie nie do końca ponieważ identyfikacji pojazdu dokonuje się przy każdym badaniu technicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok. Identyfikacja pojazdu - sprawdzenie numerów itd. To nie problem. Anglik też ma nr rejestr. nr VIN itd. Prawda? Tu wynik nie będzie negatywny z tego powodu przecież. Nie tu leży problem o który mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - ustalacie TYLKO te dwa parametry i reszta Was nie interesuje - bo zakres badania nie przewiduje badania, kontroli, sprawdzania i weryfikacji reszty??

No literalnie tak... Prawda?

 

Czyli dla "anglika" bez problemu takie DBT zrobicie?

 

Tak, zwłaszcza, że podczas DBT nawet nie okreslamy wyniku badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok. Identyfikacja pojazdu - sprawdzenie numerów itd.

(nie tylko-porównanie zapisów w DR ze stanem faktycznym)

Ale wiem o co Koledze chodzi i uważam że powinniśmy reagować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiem o co Koledze chodzi i uważam że powinniśmy interweniować.

 

OK - pytanie jak? Wynik badań i tak będzie nieokreślony - prawda?

Poza tym - jeśli przyjąć, że trzeba interweniować, to w opisanym przypadku badania pojazdu z VAT tez należałoby interweniować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.