Skocz do zawartości

Okresowe a VAT - jednak podstawowe ?


wiesław

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozstrzygam przy OBT tego czy spełnia czy nie spełnia warunków dla VAT.

 

Zgłasza sie na PSKP Fiat stilo vagon na obt.

W DR -CIEŻAROWY ,vat-2,S-4, kratka za drugim rzędem siedzeń 8)

Bez oględzin nie spełnia vat-2 :-P

-Wykonujemy bt i "P" ?

-nie wykonujemy(klient wykreśla wpis)"

-wykonujemy z wynikiem "N"?

 

Według mnie druga lub trzecia możliwość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 136
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • biker100

    16

  • Grzegorz Łódź

    15

  • Marek1

    13

  • michal_k

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

-nie wykonujemy(klient wykreśla wpis)"

-wykonujemy z wynikiem "N"?

 

 

Według mnie druga lub trzecia możliwość

 

Grzegorz Łódź, na jakiej podstawie odmówisz wykonania BT?

Jakim cudem BT zakończy sie N skoro może zakończyć sie tylko wynikiem bez oceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem BT zakończy sie N skoro może zakończyć sie tylko wynikiem bez oceny?

Jeśli dobrze przeczytałem to mowa o okresowym BT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze przeczytałem to mowa o okresowym BT

 

W ostatnich postach jest mowa o badaniu dodatkowym:

 

Przyjeżdżam na ustalenie danych do rejestracji - mam skierowanie z WK. Do ustalenia powiedzmy rocznik i nacisk na oś. To wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Grzegorz - przy okresówce dasz N. Ale właśnie - przy dodatkowym co zrobisz? :)

Opisujesz problem w uwagach. Anglik podlega okresowemu przed I rej. Obecnie w uwagach możesz pisać co chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłasza sie na PSKP Fiat stilo vagon na obt.

W DR -CIEŻAROWY ,vat-2,S-4, kratka za drugim rzędem siedzeń 8)

Bez oględzin nie spełnia vat-2

Ale jakie badanie wykonujesz OBT czy VAT?

Dla zakresu OBT ten pojazd spełnia wymagania.

Zakres badania VAT nie wchodzi w zakres OBT.

 

Też uważam,że wpis Vat przy badaniu okresowym nas nie dotyczy.To właściciel pojazdu z takim wpisem powinien zadbac o to,żeby ten pojazd spełniał te wymagania(o ile oczywiście z tego korzysta bo w przeciwnym razie nawet jak nie spełnia wymagań to i tak nic się nie stanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłasza sie na PSKP Fiat stilo vagon na obt.

W DR -CIEŻAROWY ,vat-2,S-4, kratka za drugim rzędem siedzeń 8)

Bez oględzin nie spełnia vat-2 :-P

Być może chodzi tu o przypadek, o którym mówiliśmy już tutaj;

Są firmy, które wygrały swego czasu proces przed trybunałem i od aut takich odliczają vat do tej pory.

Przykład : Skanska S.A. gdzie Skoda Octavia z kratką za drugim rzędem siedzeń odlicza Vat-2,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skanska S.A. gdzie Skoda Octavia z kratką za drugim rzędem siedzeń odlicza Vat-2,,,

 

Czy on odlicza czy nie to mnie ...tylko mając DR w reku i czytając zapisy w nim:Fiat stilo VAT-2,S-4, to mysle ze ktoś sie pomylił wpisując takie bzdurne dane .

Nie odpowiedzieliście koledzy na pyt: jak byłby wpis w tym DR VAT-3 to dajemy "P" ? czy "N"

Wiem zdania będą podzielone :P;)

Jestem pod patronatem i chyba zasięgę opinii :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(o ile oczywiście z tego korzysta bo w przeciwnym razie nawet jak nie spełnia wymagań to i tak nic się nie stanie

 

Nic poza zatrzymaniem DR przez policjanta i zawiadomieniem dyrektora izby skarbowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie spełnia wymagań to i tak nic się nie stanie

 

 

Nic poza zatrzymaniem DR przez policjanta i zawiadomieniem dyrektora izby skarbowej.

 

Myślisz ,że policjant wie :P:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład : Skanska S.A. gdzie Skoda Octavia z kratką za drugim rzędem siedzeń odlicza Vat-2,,,

_________________

 

zły przykład - tamten wyrok dotyczył odpisu vat-u na podstawie homologacji ciężarowej a nie badania vat

Poza tym przepisy już dawno się pozmieniały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zły przykład - tamten wyrok dotyczył odpisu vat-u na podstawie homologacji ciężarowej

Próbuję tylko jakoś to usprawiedliwić, bo dziwne aby ktoś, aż tak się pomylił,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(o ile oczywiście z tego korzysta bo w przeciwnym razie nawet jak nie spełnia wymagań to i tak nic się nie stanie

 

Nic poza zatrzymaniem DR przez policjanta i zawiadomieniem dyrektora izby skarbowej.

 

no i własnie o to chodzi,że to właściciel,który chce korzystać z "Vat" powinien tego pilnować,aby pojazd te warunki spełniał

 

[ Dodano: 03-04-2013, 23:22 ]

tylko mając DR w reku i czytając zapisy w nim:Fiat stilo VAT-2,S-4, to mysle ze ktoś sie pomylił wpisując takie bzdurne dane .

 

S-4 oczywiscie sprawdzam w zakresie OBT,ale VAT-2 już nie

 

Nie odpowiedzieliście koledzy na pyt: jak byłby wpis w tym DR VAT-3 to dajemy "P" ? czy "N"

uważam,ze sam wpis VAT-3(czy inny) przy OBT nie ma znaczenia,a więc nie wpływa na wynik badania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam,ze sam wpis VAT-3(czy inny) przy OBT nie ma znaczenia,a więc nie wpływa na wynik badania

To ja prosiłbym o wytłumaczenie jak Koledzy postępują w przypadku jak kończy się DR (brak miejsca na wpisy) i wystawiają zaświadczenie.

1.Czy w pkt 2 wpisujecie że pojazd odpowiada dodatkowym warunkom technicznym przewidzianym dla VAT (i tu piszemy taki VAT jak w DR gdzie jest ewidentny błąd)-i powtórzy się ten błąd w nowym DR

2.Czy w pkt 2 nic nie wpisujecie (mimo że w dowodzie jest VAT-i tu akurat jest dobrze)-czy WK nie cofnie takiego zaświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pkt.2 :)

Nie miałem wycofania zaswiadczenia

I tu nasuwają mi się kolejne pytania

1.Czy WK przepisał VAT ze starego DR do nowego (i załóżmy jest błąd nadal)

2.Czy nic w nowym DR nie wpisywał -a klient jak chce mieć wpis musi wykonać powtórne dodatkowe badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK powinien przepisać wszystkie wpisy z dotychczasowego DR. Niby na jakiej podstawie miałby zmienić treść nowego dowodu??

Dlatego uważam żeby w nowym DR nie było błędów diagnosta powinien reagować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK powinien przepisać wszystkie wpisy z dotychczasowego DR. Niby na jakiej podstawie miałby zmienić treść nowego dowodu??

W praktyce często jest tak, że jak nie ma jakiegos wpisu w zaświadczeniu, to WK traktuje to tak jak by pojazd już nie spełniał warunków wpisanych do DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.Czy w pkt 2 nic nie wpisujecie (mimo że w dowodzie jest VAT-i tu akurat jest dobrze)-czy WK nie cofnie takiego zaświadczenia?

Nie przepisuję vat-u, raz miałem telefon z łódzkiego WK, wytłumaczyłem, że pracuję na podstawowej i stacja nie ma uprawnień do kontroli spełniania warunków na vat i na tym koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A haki, elki i wszystkie inne przepisujecie? A jak tak to kasujecie za to jako zakres badania? Czy tylko wpisujecie na zaświadczenie, ale de facto takiego zakresu nie robicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.