Skocz do zawartości

[Zakończony] Restartowanie nowego komputera


laick

Rekomendowane odpowiedzi

A jeśli komputer się restartuje, w podglądzie zdarzeń jest tylko ten błąd (Nie można uruchomić usługi General Purpose USB Driver (adildr.sys) z powodu następującego błędu:

Nie można uruchomić określonej usługi, ponieważ jest ona wyłączona lub ponieważ nie są włączone skojarzone z nią urządzenia.).

 

Ktoś wcześnej podał ten link: http://free.of.pl/l/labsta/solutions.htm, w którym napisano że występuje konflikt modemu (Sagem 800) ze sterownikami do grafiki. Link, który powinien prowadzić do rozwiązania problemu, jest nieczynny.

 

Moja konfiguracja (komp ma 2 tygodnie):

Core Duo2 E6300

Gigabyte 965 S3

GeForce 7600 GS Zalman

HDD Caviar 250GB

2x512 MB RAM Twinmos

Neostrada 512

 

Jak można rozwiąząć problem? Instalacja innych sterowników do grafiki może pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładniej kiedy i jak sie restartuje? ciągle, w jednym miejscu? sporadycznie?.

 

Myślę ze problem leży gdzie indziej. Czy nie zainstalowałeś ostatnio czegoś nowego? Może złapałeś jakiegoś złośliwego trojana który restartuje komputer? Sprawdź temperaturę pracy oraz sprawność pamięci RAM, (Polecam program MemTest)

 

Jest wiele przyczyn, podałeś za mało danych, proszę podaj więcej (antywirus??? router???) a ten zapis w dzienniku zdarzeń nie jest wyznacznikiem.

 

Spróbuj zainstalować nowe sterowniki, proponuje pobrać ze stron producentów, czyli od płyty głównej oraz dźwięku z www.gigabyte.com.tw , jeśli masz zintegrowaną kartę graficzną to również sterowniki znajdziesz na stronie Gigabyte, jeśli nie to na stronach http://ati.amd.com/ lub http://www.nvidia.com/content/drivers/drivers.asp

w zależności od posiadanej karty.

 

PAMIĘTAJ ABY ODINSTALOWAĆ POPRZEDNIE WERSJE STEROWNIKÓW ZANIM ZAINSTALUJESZ NOWE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Restartuje się kiedy chce. Czasami przez dwa dni działa i jest ok. Ale zawsze, kiedy gram w grę, to się wszystko zatrzymuje w miejscu. Pomaga twardy reset. Zauważyłem, że zawsze w momencie zawieszenia gasną lampki od Sagema (Neostrada).

 

2) Po zainstalowaniu XP Pro, od razu zainstalowałem najnowsze stery do chipsetu/audio. Przez 2 dni nie instalowałem do grafiki, i było ok, ale jednocześnie nie mogłem uruchomić gry, więc nie wiem jak by się zachowywał. Obecnie, mam wszystkie poprawki do systemu.

 

3) Temperatury są ok. Mem test-a używałem - zero problemów.

 

4) Używam Kasperskyego i wbudowanego firewalla z XP. Z neostradą łączę się przez Sagema f@st 800.

 

5) Grafika to (jak podałem wcześniej) GF 7600 GS Zalman.

 

Znalazłem nowsze (chyba) sterowniki do tego modemu, i spróbuję zainstalować je. Wogóle, postaram się odinstalować modem, i wtedy zagrać w grę aby wyeliminować to.

 

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

czy komputer sie resetuje podczas grania w jedną konkretną grę, czy ogólnie podaczs grania? Ja bym obstawiał na przegrzewanie sie jakiegoś elementu, np karty graficznej ale skoro ma chłodzenie zalmana to nie wiem. Ewentualnie na bład w grze (oryginalna? podaj tytuł). Mogą to też byc sterowniki. Sciągnij najnowsze ze strony Nvidi

 

Pozatym porównaj czy to sie dzieje podaczas gdy jesteś podłączony do internetu. Moim zdaniem usb nie ma tu wiele do gadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Uruchamiam tylko jedną grę (Homeworld 2 - oryginalna), ale zawieszenie następuje np przy wygaszaczu lub normalnej pracy (internet/Opera). Temp. karty graficznej oscyluje w granicach 34-37 st. Do tej pory miałem sterowniki najnowsze ze strony Nvidii - przed chwilą kolejny raz zawieszenie - choć zainstalowałem najnowsze sterowniki do Sagema (v 4_0_5a ze strony Sagema), a obecnie zainstalowałem starsze stery do grafiki (91,31).

 

Teraz sprawdzę jak się będzie zachowywał, a następnie odłączę internet lub wogóle odinstaluję modem do sprawdzenia stabilności.

 

W podglądzie zdarzeń, stale ten sam komunikat, przy zawieszeniu automatycznie wyłącza się modem, a w głośnikach słyszę jednostajny dźwięk.

 

Nie mam pojęcia, co to może być, ale nie poddaję się. Liczę na dalszą pomoc, za dotychczasową bardzo dziękując.

 

[ Dodano: 05-12-2006, 11:10 ]

Problem rozwiązany. Wystarczyło zmienić taktowanie ram-u z 800 na 665.

 

Dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.