Skocz do zawartości

Badanie+badanie


waldorff

Rekomendowane odpowiedzi

Uważam,że ciekawy przypadek wiec przytaczam.Przyjezdza na stacje taxi osobowe zatrzymany dowod po kolizji.Przy okazji klient wymienil silnik na benzynowy wiec tych badan sie na zbieralo malo tego szyba czolowa stluczona( brak nalepki z ta nalepka to wiem jak postepowac )dalej chyba tez ale dla pewnosci chcialbym sie utwierdzic czy prawidlowo.Badanie okresowe+dodatkowe specjalistyczne pokolizyjne+taxi+zmiany konstrukcyjne a moze nie ta kolejnosc :shock: chyba ,ze razem od razu nie mozna niech mnie ktos poprawi.Przy okazji czy u was w WK ządaja po zmianie silnika rzeczoznawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy u was w WK ządaja po zmianie silnika rzeczoznawcy?

 

nie

 

Badanie okresowe+dodatkowe specjalistyczne pokolizyjne+taxi+zmiany konstrukcyjne

 

w/g mnie jest ok ja też bym tak naliczył

 

Powypadkowe robimy razem z okresowym i zmiany też. Ale nie kasujemy dwa razy za okresowe tylko raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Badanie okresowe+dodatkowe specjalistyczne pokolizyjne+taxi+zmiany konstrukcyjne

wg mnie prawidłowo

czy u was w WK ządaja po zmianie silnika rzeczoznawcy?

nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejność wg cennika 1,2 + 1,13 + 4,2 + 6,7 + ewentualnie 6,8

troche się nazbierało pewnie się ucieszył z końcowej sumy 372 :D

silnik był D czy tylko zmiana pojemności :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik z diesla na benzynowy bo chce gaz zalozyc.Zastanawiam sie jeszcze czy mu nie dolozyc za badanie usterek po 20 pln. jak wynika z tematy zalozonego przeze mnie Badanie okresowe po zatrzymaniu dowodu :? trochę nizej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe uszczegółowienie:

Nie robimy jako okresowe i dodatkowe w tym konkretnym przypadku, gdyż w skład badań okresowych wchodzą już badania dodatkowe, taxi, tak jakoś wyszło że zmiany konstrukcyjne w zakresie silnika oraz dodatkowe pokolizyjne - kolejność nie gra roli.

 

Tak więc na zaświadczeniu w pozycji rodzaj badania może być napisane wyłącznie badanie okresowe.

 

Proste gdyż nie ma badań okresowo dodatkowych, tylko pierwsze, okresowe, dodatkowe i inna czynność. Dz. 227 określa co wchodzi w skład danego rodzaju badań.

 

Diagnosta ma prawo zażądać opinii rzeczoznwacy jeśli uzna to za stosowne. Jednak jeśli nie ma takiej konieczności to po co narażać na koszty.

 

Natomiast diagnosta napewno musi opisać zmiany w zakresie mocy i pojemności silnika.

 

PS. skoro już opisano w skierowaniu na pokolizyjne a nie usterki to nie pobieramy jak za usterki tylko pokolizyjne.

 

PS.2 oczywiście w tych badaniach pobieramy full serwis czyli okresowe, i za każde dodatkowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robimy jako okresowe i dodatkowe

 

hmm... A nie zaznaczamy

 

okresowe-taxi, dodatkowe-zmiany silnik, dodatkowe-pokolizyjne ???

 

Jeśli zaznaczymy tylko okresowe to program nie pozwoli nam na zrobienie dokumentu zmian i nie będzie nam grał zapis w rejestrze z kasą fiskalną (bo jak się ma okresowe do takiej kwoty)

 

Coś mi tu nieteges...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik z diesla na benzynowy

 

Wg mnie lepiej żeby była opinia rzeczoznawcy

Układ EOBD zamontowany :?:

nowe wydechy, katalizator :?:

Jak to taryfiarz najtanszym kosztem i przemyslem wlasnym a co do EOBD łapie sie przed 1995r. sondu lambdu niet więc spoko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi tu nieteges

No i mi też....

Ja bym dodatkowe też "zaznaczył"

 

[ Dodano: 05-12-2006, 16:57 ]

Proste gdyż nie ma badań okresowo dodatkowych

No ale są badania okresowe i dodatkowe (jakby dwa rózne badania na jednym zaświadczeniu) a chociażby pokolizyjne będzie oznaczone jako dodatkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to taryfiarz najtanszym kosztem i przemyslem wlasnym

To Go rozporządzeniem MI z dnia 28 września 2005 r. Dz. U. nr 201 poz. 1666

 

Załącznik do rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 28 września 2005 r. (poz. 1666)

WYKAZ PRZEDMIOTÓW WYPOSAŻENIA I CZĘŚCI WYMONTOWANYCH Z POJAZDÓW, KTÓRYCH PONOWNE UŻYCIE ZAGRAŻA BEZPIECZEŃSTWU RUCHU DROGOWEGO LUB NEGATYWNIE WPŁYWA NA ŚRODOWISKO

 

4 Tłumiki układu wydechowego

11 Przewody paliwowe :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowe - art 81 ust 8 pkt 1 [ zakres okresowe i dodatkowe po kolizji]

dodatkowe - zmiany konstrukcyjne - silnik

dodatkowe - dla taxi

w zaświadczeniu wpis - dodatkowe

gdyby było napisane - okresowe to dotyczące czego ?na stronie B zaświadczenia program napisze jakie były badania dodatkowe i czego dotyczyły [ powinno być teges]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowe - art 81 ust 8 pkt 1 [ zakres okresowe i dodatkowe po kolizji]

dodatkowe - zmiany konstrukcyjne - silnik

dodatkowe - dla taxi

w zaświadczeniu wpis - dodatkowe

gdyby było napisane - okresowe to dotyczące czego ?na stronie B zaświadczenia program napisze jakie były badania dodatkowe i czego dotyczyły [ powinno być teges]

 

Eeeeeeeeee...

 

nie teges

 

dodatkowe-zmiany-silnik

dodatkowe-art81 ust8 pkt1 + okresowe-taxi (zakres okresowe i dod. po kolizji, jak nie wpiszesz okresowego to rejestr nie pokryje Ci się z kasą fiskalną)

 

Teraz dopiero teges - w/g mnie.

Nie masz podstaw robić dodatkowego taxi, bo pojazd już jest taksówką.

 

Zakładamy oczywiście, że autko jest sprawne, bo jak ma stłuczoną szybę to N i poprawka w ciągu 14 dni.

 

[ Dodano: 12-12-2006, 17:01 ]

Ale ten cennik jest porypany :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...
brak nalepki z ta nalepka to wiem jak postepowac )

Właśnie, jak postępujecie w takich wypadkach, DR zatrzymany, nalepka identyfikacyjna zniszczona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłeś się do tematu z 2006 roku :D

 

nalepka identyfikacyjna zniszczona?

 

Jeśli jest nieczytelna to praktycznie jakby jej nie było...

0.1.f - UI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.