Skocz do zawartości

wirtualne napędy


fricman

Rekomendowane odpowiedzi

witam

W jaki sposób wykonać obraz płyty (FIFA 07 DVD). Próbowałem to zrobić za pomocą programu „ Alkohol 52%” bez powodzenia. Unikałem programów w j. angielskim i typu Shareware i Adware. Obraz chcę zrobić aby uniknąć wkładania za każdym razem płyty do napędu. Proszę o radę......... dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alkohol 52%. Człowieku w jakich Ty czsach żyjesz? Za moich czasów to był "szpierytus" 95% tzw. "młodzieżowy" :mrgreen:

Popróbuj CLONE CD. Bardzo dobry program do takich spraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej.

Na jakim etapie tworzenia obrazu pojawia sie problem?

Jaki masz system plików na partycji gdzie masz zamontowany napęd wirtualny? Fat32 czy NTFS?

Może wina leży w zbyt małej ilości procentów ;) ? Alcohol 52% to okrojona wersja Alcoholu 120% i nie obsługuje wszystkich zabezpieczeń.

Niemniej, jeśli się nie mylę to fifa zabezpieczona jest Securrom'em. Dlatego bez problemu powinieneś wykonać obraz płyty takim programem jak GameJack i odpalić go Daemon Tool'em.

Natomiast jeśli problemem jest wykrywanie przez grę wirtualnego napędu to mozesz go ukryć programem Safe disk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprubuję napisać coś więcej, pośadam system plików NTFS, program wykona obraz płyty zamontuję obraz w wirtualnym napędzie - jest zamontowany, uruchamiam grę i pojawia się komunikat "włóż prawidłową płytę do napędu DVD-ROM" i nic dalej nie mogę zrobić. Zrobiłem dla sprawdzenia obraz innej płytyCD(starszej gry) i działa dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne ta starsza gra , którą zamontowałeś nie jest zabezpieczona Securom'em lub innym Starforce'm. Dlatego działa. Nie pozostaje Ci nic innego jak ściągnąc jakiś pavulon ;) do zmiękczenia zabezpieczenia. Ale regulamin zabrania pisać tu o crack'ach lub innych No-dvd patch'ach wiec musisz sam poszukać.

Dla pewności ściągnąłbym na twoim miejscu Daemon tools'a. Lepiej radzi sobie z zabezpieczeniami, a jego obsługa jest banalnie prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wykonując tego typu kopie bezpieczeństwa używałem programu alcochol 120% oraz programu Protection ID w programie protection id identyfikowałem zabezpieczenie a w alcocholu po prostu kopiowałem, Alcochol 120 ma możliwość emulacji wirtualnego dysku wiec zaraz po procesie tworzenia obrazu można go zamontować i sprawdzić.

 

zajrzyj tu

 

pokazane krok po kroku, nie tylko w alcocholu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo wam dziękuję za pomoc, problemu jesze nie rozwiązałem ale po przeczytaniu postów powyżej dużo więcej wiem na ten temat. Prosił bym jeszcze o ocenę tych komentarzy jakich znalazłem w sieci odnosnie programu Daemon Tools 4.08

 

"NIE ŚCIĄGAJCIE TEGO CHOLERSTWA!!! PO ZAINSTALOWANIU BĘDZIECIE MIELI NA KOMPIE WIN32 WORMS!!! POPROSTU INSTALUJE SIĘ RAZEM Z NIM. I NIE PIER#OLCIE, ŻE ANTYWIR GO USUNIE. OWSZEM USUNIE ALE ŚLAD ZOSTAJE!

Ten program ma reklamiarza którego wykrywa mój program antywirusowy!Bardzo nieładnie!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten program ma reklamiarza którego wykrywa mój program antywirusowy!Bardzo nieładnie!"

Owszem. Program posiada adawre, lecz nie jest on niebezpieczny. Wystarczy,że podczas instalacji odhaczysz opcję jego ładowania. Jeśli tego nie zrobisz możesz go zawsze usunąć w panelu sterownia->dodaj usuń programy. No problemo. Chłopiec,który napisał tę opinię miast cieszyć sie z darmowego softu strzela z d...nosa, że jakiś baner mu się ukazuje. N/C.

 

lOl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.