Skocz do zawartości

Dymonierz DO 9500


wolf

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję instrukcję lub firmę, która potrafi zdjąć z dymomierza Radiotechniki DO9500 wyłączanie się po 6 miesiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem do czego ci to potrzebne ?

ale możesz zastosować myk ze zmianą daty (dymomierz się nie wyłączy tylko na wydrukach będzie ci wychodziła zmieniona data)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jeżeli nawet się nie zablokuje to nie możesz go używać na stacji bo masz nieważne świadectwo kalibracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dymomierz nie trzeba świadectwa kalibracji,

 

A jak postąpisz jak klient zakwestionuje wiarygodność twoich pomiarów?

Wszelkie usługi dla klienta związane z "jakimś "pomiarem (waga,ciśnienie,temp.)musza być wiarygodne.

Byłem niedawno z analizatorem ,dymomierzem,miernikiem dżwięku, w akredytowanym lab.pomiarowym -cena za wszystko niecałe 1000 zł i spoko.

Mam wieści (niesprawdzone) że warszawka szykuje sie do kontroli stacji benzynowych ,a konkretnie manometrów do pompowania kół (muszą mieć legalizacje) :D

Mamy wagę do mieszania lakierów -obowiązkowo musi mieć legalizacje .

Mając na przyrządy pomiarowe legalizacje ,kalibracje choćby producenta -unikamy wielu problemów i chronimy swoją "panią" ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKP Poznań masz rację odnośnie legalizacji, ale odnośnie kalibracji nie. Czy mniej ważny jest pomiar urządzeniem kalibrowanym co 6m-cy od kalibrowanego co np. 8 m-cy.

Myślę, że nie, a wszystko zależy od klasy urządzenia. A myślę, że dymomierz należy do tak wysokiej klasy urządzeń że wystarczy mu rzadsza kalibracja niż co 6 m-cy. Zresztą potwierdzają to przepisy, które nie regulują kwestii kalibracji dymomierza.

Tak na marginesie czy ktoś chciałby aby jego auto przestało jeździćę w chwili gdy trzeba mu zrobić serwis - myślę, że nikt. To samo jest z maszynami, jak chcę to zrobię kalibrację, jak nie chcę to nie, a nie zmuszanie klienta do płacenia następnego haraczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą potwierdzają to przepisy, które nie regulują kwestii kalibracji dymomierza.

 

Nie chodzi tu tylko o dymomierz ,ale wszystkie urzadzenia pomiarowe.To producent i odpowiednie przepisy określają kiedy zrobić kalibracje ,legalizacje ponowną itp.

Np. mam w papierach że nastepna kalibracja dymomierza 01.10.2007.w razie sporu z klientem pokazuje papier i ok.A miałem juz takie przypadki że klient podważał wyniki analizatora i hamulcomierza :D

Nie twierdzę że "trzeba " ,ale lepiej mieć "podkładkę" np. na MICROLINE 4600 robię co roku i mam "świadectwo kalibracji i przeglądu" urzadzenia.

"Zrobisz jak uważasz, ale uważaj jak robisz" :D::hey:piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.