Skocz do zawartości

Dzierżawa SKP


RAK

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar wydzierżawić Podstawową SKP działającą w oparciu o nowe "swobodne przepisy" z aktualnym odbiorem TDT i wpisaną do rejestru starosty. Czy ktoś się orientuje czy można zmienić wpis na inna firmę czy trzeba przechodzić odbiór tdt na nowo :?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przechodzić wszystko tak jak dla nowej SKP.

Sam doświadczyłem tego trzy razy w ciągu kilku miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak TDT podchodzi do tego tematu czy taką stację działającą wcześniej, ale w któej nastąpiła zmiana właściciela i nazwy firmy traktują jako stację wcześniej już działającą (i mówiąc w skrócie stosują przepisy przejściowe - z dopuszeczniami warunkowymi do 31.12.2010roku) czy może jako nowo powstałą SKP???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana właściciela jest jednoznaczna z otrzymaniem nowego poświadczenia dla podmoiotu który w tym przypadku sie zmienia wieć nowe badanie z TDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana właściciela jest jednoznaczna z otrzymaniem nowego poświadczenia dla podmoiotu który w tym przypadku sie zmienia wieć nowe badanie z TDT.

Mam wrażenie, że nie zawsze, nie zawsze ...

Duuuuuuużo zależy od starostwa ... ::D::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że nie zawsze, nie zawsze ...

Duuuuuuużo zależy od starostwa

 

Tylko głupi niczego się nie boi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

art.83 ust.3 Prawa o ruchu

drogowym, który stanowi, że „Stację kontroli pojazdów może prowadzić przedsiębiorca, który:

4) posiada wyposażenie kontrolno-pomiarowe oraz warunki lokalowe gwarantujące wykonywanie

odpowiedniego zakresu badań

technicznych pojazdów zgodnie ze szczegółowymi warunkami

przeprowadzania tych badań;

5) posiada poświadczenie zgodności wyposażenia i warunków lokalowych z wymaganiami

odpowiednio do zakresu przeprowadzanych badań wpisanego do rejestru przedsiębiorców

prowadzących stację kontroli pojazdów;

6) zatrudnia uprawnionych diagnostów.

 

Zgodnie z art. 551 k.c. przedsiębiorstwo jest zorganizowanym zespołem składników

niematerialnych i materialnych przeznaczonym do prowadzenia działalności gospodarczej.

Pojęcie to obejmuje także w szczególności: koncesje, licencje i zezwolenia, które należy

traktować jako składniki niematerialne takiego przedsiębiorstwa.

Dlatego też zbycie przedsiębiorstwa powinno obejmować co najmniej te składniki, które determinują funkcje spełniane przez przedsiębiorstwo (wyrok Sądu

Najwyższego z 17 października 2000 roku, I CKN 850/98, LEX Nr 50895) .

 

Powyższa norma mówi o prawach nabytych przez podstawowe stacje

kontroli pojazdów, które mimo braku statusu stacji okręgowej zachowały, na mocy powyższej normy, stanowiącej wyjątek od ogólnej zasady przyjętej w Prawie o ruchu drogowym

Stacja kontroli pojazdów czyli przedsiębiorstwo zostało zbyte wraz jego wszystkimi

dotychczasowymi uprawnieniami i nie doszło w żadnym razie do zmiany statusu SKP

A co bedzie jak właściciel umrze?- odziedziczyłem spadek po ojcu?

Poświadczenie Dyrektora TDT potwierdza jedynie, że SKP spełnia wymagania techniczne

określone w wyżej przedstawionym rozporządzeniu i nie odnosi się aspektów własnościowych.

W przypadku zmian o charakterze własnościowym nie dochodzi do zmian stanu faktycznego, dla którego zostało wydane poświadczenie. Zmienia się wtedy tylko prawny właściciel .

A co wy na to na takie podejście do tematu ::?

Przy zmianach własnościowych,dzierżawach itp . obowiazkowo powinien uczestniczyc prawnik.My(mówie o sobie) nie mamy takiej wiedzy -"co z czym sie je" w przekształcenich własnosciowych ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy umowie dzierżawy nie ma mowy o odbiorze SKP przez TDT.

Dzierżawca prowadzi SKP wg nadanych uprawnień.

Wiem bo przerabiałem . ::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Witam możliwe że pracodawca zaproponuje nam (mnie i mojemu koledze) dzierżawę stacji certyfikat do 02.2011r niby już mało ale wolałbym przejąć stację z dnia na dzień a nie z przerwą na załatwianie nowych odbiorów jeżeli możesz podziel się swoją wiedzą jak to załatwić i jaką formę działalności w naszym wypadku najlepiej założyć na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy . Dziki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam możliwe że pracodawca zaproponuje nam (mnie i mojemu koledze) dzierżawę stacji certyfikat do 02.2011r niby już mało ale wolałbym przejąć stację z dnia na dzień a nie z przerwą na załatwianie nowych odbiorów jeżeli możesz podziel się swoją wiedzą jak to załatwić i jaką formę działalności w naszym wypadku najlepiej założyć na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy . Dziki z góry.

 

zapr na prv lub podaj tam tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy sądzicie gdy zmienia się jeden z półwłaścicieli stacji czy musi być nowy odbiór stacji przez TDT gdy stary jest jeszcze ważny ::?::?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy sądzicie gdy zmienia się jeden z półwłaścicieli stacji czy musi być nowy odbiór stacji przez TDT gdy stary jest jeszcze ważny

 

Ze znanych mi przypadków wiem, że nie musi być nowego odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego fajnie by było ale na czym opierasz swoją wypowiedź

 

Na dwóch przypadkach firm w których pracowałem.

1. Współwłasciciel firmy założył nowa spółkę do której została przeniesiona SKP (była to spółka cywilna)

2.Główny udziałowca odsprzedał swoje udziały innej firmie (byla to spółka z o.O.)

W obu przypadkach nie było ponownego odbioru TDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wystarczyło tylko zgłoszenie starosty odpowiedzialnego za nadzór nad SKP i czy dowiadywał się w TDT czy to wystarczy ::?::?::? bo mi powiedziano że musze mieć nowy odbiór przez TDT. Mam też spółkę s.c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co z tym odbiorem TDT przy zmianie spólnika musi być czy nie

 

Transportowy Dozór Techniczny

Tytusa Chałubińskiego 4

00-928 Warszawa

Mazowieckie

Polska

 

Adres e-mail.: info@tdt.pl

Telefon: (22) 4902902

Fax: (22) 8302222

http://www.tdt.pl

 

A dlaczego nie zapytasz u źródła??? Wszystkie telefony w zasięgu reki padły???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i trzeba,jestem świeżo po rozmowie z TDT

 

Poproś o to na piśmie. Wyślij oficjalne zapytanie, z prośbą o podanie podstawy prawnej.

Zobaczysz jak szybko otrzymasz odpowiedź i oczywiście ... jaką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.