Skocz do zawartości

SAAB 9000 1989r. silnik 2.0?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Potrzebuje danych: masy, naciski na oś,pojemność silnika dokładną,długość szer wys,moc/obr. Mam zrobić "pierwszy zza granicy" z Holandii a jak sami wiecie w holenderskim dowodzie za wiele nie ma. Dodatkowo brak tabliczki znamionowej i brakuje mi mas i nacisków.Jeszcze właściciel upiera się że silnik ma poj 1948ccm a z moich wiadomości nie ma takiego silnika w tym aucie. Autodaty które posiadam sa za świeże. Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie SAAB 9000 rózne wersje 9000i 9000/cd 9000s -pojemność silnika na pewno 1985cm3(na podstawie autodaty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo nie masz odpowiednich dokumentów, albo sa bardzo stare, albo nie wiem co, ale ogólnie Holenderskie dowody rejestracyjne mają dość sporo danych (chyba i tak najwięcej z krajów beneluxu) - możesz umieścić tu skan to spojrzymy co tam masz. Ogólnie na holenderskim DR zazwyczaj jest masa własna i DMC oraz naciski na osie - nierzadko masa przyczepy bez i z hamulcem no ale na pewno obowiazkowo pojemność i moc silnika.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAAB 9000 2.0

 

dmc - 1940

mwł - 1355-1440

nacisk na oś 10,60 kN

dmc przyczepy z ham. 1600, bez hamulca 650 kg

pojemność 1985 ccm

moc silnika ? 110 kW ( podaj więcej szczegółow spróbuj odnaleźć oznaczenie silnika wtedy powiem może coś więcej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza tylko "papier wszystko przyjmie"(jak mawia mój kochany teść) nawet na najlepszym dowodzie holenderskim i niemieckim brifie. A nie mam tabliczki i chcem porównać dane a nie mam z czym. A Ty wierzysz we wszystko co jest napisane ::?

 

Albo nie masz odpowiednich dokumentów, albo sa bardzo stare, albo nie wiem co, ale ogólnie Holenderskie dowody rejestracyjne mają dość sporo danych (chyba i tak najwięcej z krajów beneluxu) - możesz umieścić tu skan to spojrzymy co tam masz. Ogólnie na holenderskim DR zazwyczaj jest masa własna i DMC oraz naciski na osie - nierzadko masa przyczepy bez i z hamulcem no ale na pewno obowiazkowo pojemność i moc silnika.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście - tabliczka to tabliczka, ale nie mozna tez z góry zakładać, że DR jest źle wystawiony. Na tej zasadzie to i pewnie zaświadczenie z badania będzie z błędami, bo papier wszystko przyjmie... ;)

Tak czy inaczej moja wypowiedź dotyczyła faktu, iż holenderskie DR maja sporo danych, w przeciwieństwie np. do dokumentów belgijskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomógl mi azot i Piotr punkt dam dla Piotra bo ma ich mniej. Dziekuje

 

Aha, nie wiedziałem.Całe życie człowiek się uczy. ::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.