Skocz do zawartości

BMW525 a VAT


kameleon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 98
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • kameleon

    20

  • Tomek D

    11

  • kiki

    9

  • blakop

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

to tez mnie ciekawi - jeśli pojawię się na stacji z samochodem spełniającym warunki ustawy o vat z 1 rzędem siedzeń jednak z homologacja na ciężarowy 4-osobowy, to dostanę vat 1???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznacza to, zdaniem MF, że żaden "zakichany diagnosta" nie ma prawa dokonywac klasyfikacji pojazdu.

To jak ma ten "zakichany diagnosta" wypełnić puste pola w dokumentach dotyczące podrodzaju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jakiś "zakichany mądrala" z Warszawy wymyśli coś, aby ten nie normalny stan prawny zrobić normalnym, np. w DR zrobić rubrykę podrodzaj pojazdu i aby WK wypełniały to zgodnie z homologacją, albo całkiem zrezygnować z badań typu VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całym tym bałaganie chodzi o to, aby w razie stwierdzenia przez np. NIK (najlepiej dopiero po kilku latach od ukazania się Twój post jest niezgodny z zasadami - popraw, co masz do poprawienia - inaczej dostajesz ostrzeżenie ! nych przepisów powodujących cały ten bałagan), można bylo powiedzieć : Skarb Państwa poniósł straty w wysokości......jakiejś tam - z powodu niewłaściwego wykonywania obowiązków przez OSKP. Jeśli jeszcze dołoży się do tego formułkę: "diagności poświadczali nieprawdę w celu pozyskiwania korzyści materialnych" to będziemy mieli sytuację taką jak w przypadku "przeobrażeń" samochodów osobowych w ciężarowe w końcówce lat 90-tych ubiegłego stulecia. Wówczas też Twój post jest niezgodny z zasadami - popraw, co masz do poprawienia - inaczej dostajesz ostrzeżenie ! e na stołkach ministerialnych stworzyli możliwości wzbogacenia się pewnej grupie cwaniaków, a dzisiaj odpowiedzialnością za to obciążają diagnostów. Istnieje duże prawdopodobieństwo że sytuacja się powtórzy w przypadkach pojazdów VAT 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - żyjąc w Polsce i będąc tu podatnikiem, mając takie coś na tapecie - poprosiłbym US (a może już MF - bo mogę nie być na bieżąco) o wykładnię w tej konkretnej sprawie (75 zł bodajże od pewnego czasu).

 

Papier cierpliwy jest - i cztery litery jakby zabezpieczone bardziej. Nigdy nie wiadomo kto i na jak genialny pomysł wpadnie, zeby pościągać $ z rynku.

 

A maluczkich zawsze pieski kąsały i kąsać będą ... :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Tak - była tu o tym mowa. Miałem jakiegoś LT'eka blaszaka 3 miejscowego zarejestrowanego w Niemczech jako PKW (!) więc tak tez przeszedł badanie u nas. A że ustawa o VAT mówi o pojazdach samochodowych, a nie o samochodach ciężarowych konkretnie więc przeszedł. Tzn. przeszedł SKP i WK bo skarbówka go odrzuciła... Facet zrobił fikcyjna przebudowę i robił go na cięzarowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest auto osobowe 5 miejsc (Suzuki Vitara), chodzi mi o to czy takiemu pojazdowi można wystawić takie zaświadczenie. Wynik badania oczywiście N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek - a niby jaki VAT dla tej VIATRY?

Podchodziła by pod VAT 2 bo 2 rzędy siedzeń tylko że jeśli nie ma przegrody to jak to pomierzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak gość chce Vat, to niestety przegrodę musiałby założyć... Ale mówisz, że wymiarowo by wyszedł? Tyle miejsca aż jest w Vitarce za drugim rzędem?? Nie wiedziałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymiarowo nie ma szans (nawet nie wiem czy w ogóle jakieś są), księgowa się uparła że musi być badanie z wynikiem N żeby miała podstawę do nie odpisywania vat-u. A ja miałem dylemat czy takie zaświadczenie można wystawić osobówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa - o to chodzi... Hehe - pewnie jakby mieli malucha w firmie, albo motorynkę tez y Ci kazali badać... Troszkę to już na absurd zakrawa. No ale też i o wyniku "N" trudno mówić. W końcu badanie na VAT, to ani N, ani P - po prostu stwierdzasz, czy pojazd spełnia wymagania ustawy o VAT, czy nie, nie określając jako takiego wyniku badania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOSPOL - nie czytaj jakichś tam pisemek tylko zajrzyj do ustawy. "VAT" dotyczy "pojazdów samochodowych", a nie "samochodów ciężarowych". Nawet quad może mieć odliczany VAT i stosowne badanie można wykonać. Był tu na forum nawet konkurs na ten temat. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wszystko się zgadza ale musi spełnić warunki dla VAT.

A odniśnie tego jak nazwałes (pisemka) to ono jest jak najbardziej zgodne z ustawą

o podatku VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Czy kupując auto typu van (Chrysler Voyager, Kia Carnival) z homologacją na ciężarowe i dwoma rzędami siedzeń będę mógł odliczać vat przy zakupie paliwa?

 

np przy tych autach:

 

1. Grand Voyager 4-os

 

2. Grand Voyager 7-os

 

3. KIA Carnival

 

4. Jeep

 

5. mercedes vito, 2 rzędy siedzen

 

 

Jak to jest obecnie przy zakupie auta z homologacją ciężarową (takie jak powyżej z wyjątkiem Vito) mogę odliczyć cały VAT czy 60% (max 6000)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj uwaznie to co podał kolega TOSPOL. tam jest wszystko napisane od A do Z. Plik do pobrania. :):) tam znajdziesz wszelkie informacje na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.