Skocz do zawartości

Białe klosz tylnej lampy


Jacdiag

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj przechodząc obok parkingu z pojazdami zholowanymi przez policje zauważyłem malucha, który miał białe klosze lamp tylnych Żarówka od kierunku była żólta a na pozycyjnych/stopu jakaś nakładka podobna do czerwonej Nie wiem czy to był powód zholowania ale dobry "punkt zaczepienia" do kontroli. :D Jak podchodzicie do takich "wynalazków" :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle ze nie był to powód do zholowania a najwyżej zatraymania DR a takie klosze to widziałem juz na drogach i kierunkowskaz daje światło ok ale stop i postój świeci na różowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej wiejski od tego jest człowiek myślący kim on to nie jest i obrażający każdą inność wkoło nie mający kszty samokrytyki i nie dopuszczający do myśli, że sam może być tandetny i beznadziejny. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w okolicy jezdzi duzo takich szpetnych moim zdaniem lamp alal lexus........ i co dziwne znalazłem skode 120 z białymi lampkami z tylu i co dziwne miało to czeski znaczek e......

W/g mnie nie jest to ani piekne ani funkcjonalne ale to juz jest kwestia gustu :lol: [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Hej

 

Te wszystkie wynalazki są okay, dopóki rzeczywiście mają homologację, a nie wytopiony gdzieś tam w warsztacie znaczek.

Zastanawia mnie jednakowoż tylne oświetlenie pojazdów Skoda Octavia ze starszych roczników, nie macie wrażenia, że to właśnie one świecą na różowo, mimo, iż są fabryczne?

 

Pozdrawiam

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało pali, nie jest kapryśne - niedościgniony obiekt westchnień dla niemałego grona ludzi.

I nie jest na F, jak auta niektórych forumowiczów. Admin wie coś na ten temat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Dzisiaj przechodząc obok parkingu z pojazdami zholowanymi przez policje zauważyłem malucha, który miał białe klosze lamp tylnych Żarówka od kierunku była żólta a na pozycyjnych/stopu jakaś nakładka podobna do czerwonej Nie wiem czy to był powód zholowania ale dobry "punkt zaczepienia" do kontroli. :D Jak podchodzicie do takich "wynalazków" :?:

 

Nie przesadzajmy. Historia tych kloszy siega 2000 roku, bo sam je wtedy wprowadzalem na rynek i sprzedawalem. Klosze maja wszystkie niezbedne homologcj, a przepisy mowia obarwie swiala, a nie barwie klosza. Przy zachowaniu odrobiny samodyscypliny i pilnowania zarowek spokojnie barwa swiatla spelniala niezbedne warunki, czyli keirunkowskaz byl pomaranczowy, a swiatlo mijania / stopu czerwone. Prawda jest jednak, ze zarowki czerwone byly barwione,a nie wykonane z kolorwego szkla, co po pewnym czasie uzytkowania powodowalo odpadanie farby i dazenie swiatla do swiecenia na bialo. Dlatego trzeba bylo kontrolowac zarowki i w razie potrzeby je wymieniac. Podstaw do zatrzymania DR nie bylo, o chyb, ze ktos nie pilnowal zarowek i stop swiecil niemalze na bialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a swiatlo mijania / stopu czerwone.

Pozycyjne.

Nie tylko maluch miał takie światła, cała masa audi, vw i innych, oczywiście posiadały te lampy homologacje tylko niektóre nie posiadały w sobie świateł odblaskowych tylnych i za ich brak co "jarzliwszy sierżant" zabierał DR bo oczywiście ani dla kierowcy ani dla niektórych diagnostów ich brak nie stanowił żadnego problemu. Natomiast pilnowanie barwy żarówek to już totalna abstrakcja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robi wielkie oczy jak każe mu zmienić żarówki.

Ja nie mam z tym problemu.Mamy żarówki na miejscu i odp.czlowiek po mojej ocenie ze żarowka nie nadaje sie do dalszej eksploatacji dokonuje wymiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy. Historia tych kloszy siega 2000 roku, bo sam je wtedy wprowadzalem na rynek i sprzedawalem. Klosze maja wszystkie niezbedne homologcj, a przepisy mowia obarwie swiala, a nie barwie klosza. Przy zachowaniu odrobiny samodyscypliny i pilnowania zarowek spokojnie barwa swiatla spelniala niezbedne warunki, czyli keirunkowskaz byl pomaranczowy, a swiatlo mijania / stopu czerwone. Prawda jest jednak, ze zarowki czerwone byly barwione,a nie wykonane z kolorwego szkla, co po pewnym czasie uzytkowania powodowalo odpadanie farby i dazenie swiatla do swiecenia na bialo. Dlatego trzeba bylo kontrolowac zarowki i w razie potrzeby je wymieniac. Podstaw do zatrzymania DR nie bylo, o chyb, ze ktos nie pilnowal zarowek i stop swiecil niemalze na bialo.

 

Jeżdżą takie pojazdy z białymi kloszami lamp, ale co do posiadanej przez nie homologacji to mam pewne wątpliwości, czy wszystkie ją uzyskały, bo rodzajstrumienia światła w tych lampach pozostawiał dużo do życzenia. Jakiś czas temu podczas mojej drogi do pracy często doganiałem Poloneza wyposażonego w tylne lampy z białym kloszem i stwierdzam, że światła pozucyjne w tym aucie świeciły tak mocno, że nie dało sie nocą jechać za tym samochodem w odległości mniejszej niż 100m (może było to spowodowane montażem żarówek diodowych, które miały bardzo wąski kat widzeniz).

Mimo wszystko z dużą rezerwą podczhodzę do oznaczeń homologacyjnych w takich lampach - Chińczycy na zamówienie wszystko zrobią a podrobienie znaku honologacyjnego tez nie stanowi dla nich dużego problemu.

Bez wiekszego problemu można zakupić żarówki H4 z niebieska bańką szklaną, które też posiadają znak homologacji, powstaje tylko pytanie kto i do jakich lamp te żrówki homologował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.