Skocz do zawartości

Problem z rejestracją simsona


aivon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem tego typu bo nie wiem jak zarejestrować starego simsona który leżał chyba z 10 lat w garazu i nikt go nie uzywal przez ten czas. Włascicielem jest mój były dziadek który zmarł i go nie wyrejestrował. Spadku chyba nie było - nie wiem, nie ma zadnych papierów tylko kluczyki do niego do odpalenia i blokady. Pozatym stan oceniam na "do remontu" bak w srodku zardzewiał ale pozatym wszystko ok. jak nowka;). Zalezy mi na tym by jedzic normalnie po drogach, chce nauczyc jezdzic jedna bliską mi osobę a nie ma sensu kupowac nowy jak jest w garazu jakis. Proszę o pomoc w kwestach papierkowych , moze ktos mial podobny problem.

 

Pozdraiwam

Aivon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że dziadek go nie wyrejestrował tzn nie zgłosił sprzedaży, a dowodu rejestracyjnego i tablic nie ma.

jeśli by był dowód i tablice to postanowienie z sądu o nabyciu spadku. Niektóre wydziały komunikacji wymagają jeszcze rozliczenie masy spadkowej z urzędu skarbowego. i jak chcesz go zarejestrować na siebie to umowę ze spadkobiercami po dziadku. Jeżeli nie masz dowodu rejestracyjnego to do przerejestrowania w innym urzędzie niż dziadka wymagane jest zaświadczenie. Zaświadczenie będzie wydane jeżeli właściciel zgłosi sprzedaż. To zapytaj sie czy mogą to zrobić spadkobiercy dziadka. a do tablicy można napisać zawsze oświadczenie o zaginięciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre wydziały komunikacji wymagają jeszcze rozliczenie masy spadkowej z urzędu skarbowego

 

To juz musiałby byc naprawde chory urzad jesli by tego od Ciebie wołali - możesz ich spokojnie wyśmiac jesli Ci cos takiego powiedzą.

Co do reszty to nic dodać - może tylko z wyjatkiem tego, że byc może konieczne będzie zrobienie badania na SKP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może tylko z wyjatkiem tego, że byc może konieczne będzie zrobienie badania na SKP.

Właśnie i tu jest problem (na naszym terenie). WK przysyła klienta na badanie motoroweru nie określając jakie ono ma być. Brakuje oczywiście skierowania. Domyślam się (zawsze), że chodzi o ustalenie nieznanych danych potrzebnych do rejestracji. Problem jest jednak wtedy kiedy żądam za badanie 60 zł. bo w cenniku pozycja ta wymaga skierowania od starosty. Co Wy na to ? Jaka jest procedura na Waszym terenie? Hej !!! ::hey

 

[ Dodano: 29-04-2007, 11:26 ]

Ciągle nie wychodzi mi "cytat". Berecik jak to się robi????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczasz tekst na czarno i klikasz u góry, po prawej, w poście, z którego tekst zaznaczasz - cytowanie SELEKTYWNE.

 

Potem dopisujesz to, co chcesz dopisać - już na dole strony ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczasz tekst na czarno i klikasz u góry, po prawej, w poście, z którego tekst zaznaczasz - cytowanie SELEKTYWNE.

 

Potem dopisujesz to, co chcesz dopisać - już na dole strony ...

Udało się!!!! Dziękuję. ::hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.