Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Zaloguj się, aby obserwować  
berecik

Dzwonek sypie mafię samochodową

Polecane posty

berecik

Śląscy policjanci trafili na trop największego w kraju gangu złodziei samochodów. Zatrzymany przez nich gangster przyznał, że ukradł ponad półtora tysiąca luksusowych aut. Ujawnił też nazwiska paserów oraz nazwy śląskich firm, które je kupowały.

Śląscy policjanci zatrzymali już właścicieli kilku komisów oraz szefa największego na Podbeskidziu punktu skupu części samochodowych. Wszyscy są podejrzani o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz paserstwo. Z informacji "Gazety" wynika, że wydał ich Andrzej D., ps. "Dzwonek". Mężczyzna w zamian za status tzw. małego świadka koronnego [nadzwyczajne złagodzenie kary - przyp. autora] poszedł na współpracę z prokuraturą i ujawnił całą strukturę mafii samochodowej. Od drobnych złodziei, po mechaników, którzy przebijali numery, paserów, a nawet fałszerzy dokumentów.

- "Dzwonek" przyznał się do kradzieży ponad półtora tysiąca luksusowych aut wartych kilkadziesiąt milionów złotych - mówi nasz informator. Gangster nie potrafi podać dokładnych dat kradzieży, ale pamięta miejsca i marki.

Z naszych informacji wynika, że początkowo "Dzwonek" kradł wozy na zlecenie mafii pruszkowskiej. Kiedy śląska policja rozbiła samochodowy odłam gangu, poszukiwany listem gończym gangster zaczął działać na własną rękę. To on przygarnął pod swoje skrzydła tropionego przez policję Tomasza D., najgroźniejszego śląskiego złodzieja aut. W ostatnich dwóch latach obaj mężczyźni stworzyli najbardziej niebezpieczny duet w półświatku. - Potrafili zwinąć nawet dziesięć wozów na dzień. Za każdy z nich dostawali 10 proc. jego wartości rynkowej - mówi nasz informator.

Rok temu "Dzwonek" wpadł w Gliwicach w zasadzkę urządzoną na Tomasza D. W nagrodę za swoje zeznania wyszedł jednak na wolność. Teraz śląska policja powołała ośmioosobową grupę operacyjną, której członkowie weryfikują jego rewelacje. Na razie nie złapali go na kłamstwie. - Nie będziemy komentowali tych informacji - powiedział podinspektor Andrzej Gąska, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Źródło: Gazeta Wyborcza Katowice

Tomek D
w zasadzkę urządzoną na Tomasza D

:cool:

prezes100

No Tomek wiedziałem, że jesteś dobry, ale mimo wszystko zaskoczyłeś mnie. :D

OLEK

No to "Dzwonek" usłyszy niebawem dzwony kościelne,tą impreze załatwią mu kumple gratis. :cool:

08/15

Dobrze Tomek, że nie wpadłeś. Znając Cię wiem ,że wsypałbyś nas wszystkich bez ceregieli. :cool:

Sebastian ZG
Dobrze Tomek, że nie wpadłeś

To jego nie capneli.....

że wsypałbyś nas wszystkich bez ceregieli

a ja do was pisze z Brazylii :?

Norbert Jezierski
Dobrze Tomek, że nie wpadłeś. Znając Cię wiem ,że wsypałbyś nas wszystkich bez ceregieli.

Dobrze, że nie jednak dotarł do Opalenicy - kilka ciekawych temacików tam było w końcu poruszanych.

Im mniej wiesz, tym krócej będziesz przesłuchiwany. Dotyczy to wszystkich bez wyjątku - Tomka D też :P

Tomek D
Im mniej wiesz, tym krócej będziesz przesłuchiwany.

To fakt.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.