Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Norbert Jezierski

Dz.U.2007.137.0968 (rejestracja pojazdów)

Polecane posty

Norbert Jezierski

Opublikowano nowelizację podstawowego aktu prawnego dotyczącego rejestracji pojazdów - na którym to akcie oparta jest praca wszystkich Wydziałów Komunikacji w Polsce ...

Dz.U.2007.137.0968 ogłoszony dnia 31 lipca 2007 r.

Minister Transportu - rozporządzenie z dnia 27 września 2003 r.

Szczegółowe czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzory dokumentów w tych sprawach.

Zapraszamy do pobierania !!!

http://www.norcom.com.pl/download/stacja2000/prawo/Dz.U.2007.137.0968.pdf [PDF - 1.90 MB]

prezes100

Czy coś się zmieniło?

Tomek D
Czy coś się zmieniło?

tak najłatwiej, a samemu poczytać to nie łaska?

A więc co się zmieniło?

prezes100

Na czytanie aktów prawnych cza mieć czas, a na takie rzeczy ja niestety czasu nie mam. :(

szef_irek

witam

A ja zacząłem czytać, doszedłem na stronie drugiej do rozdziału 1, PRZEPISY OGÓLNE par. 1 (cytuję) "ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o" a następnie w pkt 4 (znowu cytuję) "organie rejestrującym - rozumie się przez to odpowiednio starostę lub Wojewodę Mazowieckiego.

Czy dobrze rozumiem, że inni wojewodowie i starości nie są organami rejestrującymi? :?: czy może ze względu na późną godzinę wzrok mnie myli :shock: . Jeżeli mnie myli to dalej będę czytać jutro, może znowu coś znajdę? :o

pozdrawiam[/b]

blakop

Czy jeden post na liczniku ma oznaczać prowokację? ;)

Dla niezorientowanych - organem rejestrującym jest zasadniczo starosta (w powiatach ziemskich) lub jego odpowiednik w powiatach grodzkich (miastach na prawach powiatu) - prezydent miasta. Natomiast za organ rejestrujący uważa sie również wojewodę mazowieckiego (i tylko i wyłącznie mazowieckiego) gdyż dla niego PoRD i przepisy wykonawcze zarezerwowały rejestrację niektórych pojazdów - np.konsularnych...

Zdanie należy więc rozłożyć na dwie części: rozumie się przez to starostę - każdego (bo określenie starosta mazowiecki nie istnieje) oraz określonego (konkretnego) wojewodę - choć od strony gramatycznej rzeczywiście taka konstrukcja zdania rzeczywiście może budzić wątpliwości...

Jacdiag

a kto widział DR i PC zgodne ze wzorem z załącznika 3 i 4

blakop

A tak coś więcej? Bo nie bardzo wiem co masz na myśli z tym wzorem...

Jacdiag

coś w stylu znajdź różnice między obrazkami :D

a dokładnie rozmiar strony A6

poprzednia wersja DR miała taki rozmiar w całości a teraz (od 4 maja 2004 r Dz. U. nr 110 poz. 1169 ) podają wielkość strony

blakop

Aaaa - o to Ci chodzi, szczerze mówiąc nigdy nie zwróciłem na to uwagi.

Natomiast należy zwrócić uwagę, że omawiane przez Ciebie załączniki dotyczą innego przepisu. Wzory DR i PC są określone w zał. 3 i 4 do rozp.w sprawie rejestracji pojazdów Dz. U. 133, poz.1123 z 2002 r. z późn.zm. a nie do prezentowanego tu przepisu :)

PS - prezesie - nie zmieniło sie nic, to tylko ogłoszenie tekstu jednolitego.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.