Skocz do zawartości

Policyjny supermotor łapie piratów


berecik

Rekomendowane odpowiedzi

Od środy gorzowscy policjanci patrolują drogi na nowoczesnym motocyklu. Efekty? Zatrzymali trzech motocyklistów śmigających po Gorzowie 160 km/godz. i kierowcę mercedesa, który na krajowej "trójce" rozpędził się do 225 km/godz.Zapewnienia, że przed policyjnym supermotocyklem nie umknie żaden pirat drogowy, już w pierwszym tygodniu zostały zrealizowane.

 

Motocykl BMW, zakupiony w całości za pieniądze miasta, przyjechał do Gorzowa w środę. A już w czwartek policja mogła ogłosić pierwszy sukces. Po pościgu na krajowej "trójce" zatrzymano kierowcę mercedesa. - Jechałem za nim 225 km/godz. Ale udało się - opowiada 34-letni młodszy aspirant Marek Kondarewicz, jeden z trzech policjantów, którzy patrolują ulice na nowym motocyklu. Kondarewicz jest przyzwyczajony do jazdy na ciężkich motocyklach - prywatnie jeździ na harleyu.

 

Silnik ma moc 130 KM, a sam motor osiąga maksymalną prędkość 256 km/h. Od zera do setki przyśpiesza w 2,8 sekundy.

 

Źródło: Gazeta Wyborcza Gorzów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe jak wygląda taka akcja policjanta na motorze. Bo to że dogonić każdy pojazd może to jest oczywiste. Ale jak go na motorze zmusi do zatrzymania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak go na motorze zmusi do zatrzymania?

Wystarczy wyprzedzić ścigany pojazd, zeskoczyć z motoru, ustawić sie wzłużnie do kierunku jazdy wrażego auta i tak cyrklować głową, by ta przebijajac kratę wlotu powietrza uszkodziła chłodnicę. Po kilku ( nastu, set ) kilometrach przegrzane auto w końcu stanie. Ponieważ (jedno) życie policjanta jest w cenie dlatego warto uswiadomić im , iż ten myk nie działa w przypadku fiata 126p i zaporożca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie. Dlaczego policjant pozwolił mu się rozpędzić do takiej prędkości, a nie zatrzymał go zaraz po przekroczeniu dozwolonej na tym odcinku. Według mnie to policjanci sami lubią szybką jazdę i dzięki takim pojazdom mogą sobie poszaleć. Policja powinna zatrzymywać pojazd zaraz po popełnieniu wykroczenia a nie czekać aż gość nazbiera 30 lub więcej punktów naraz, a wten sposób to tylko stwarzają większe zagrożenie. Co innego gdy gość ucieka przed nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że policjant postępuje prawidłowo,matołka podpuścić i wtedy 30 punktów i jednego co uważa że jeżdzi szybko ale bezpiecznie mniej na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że policjant postępuje prawidłowo,matołka podpuścić i wtedy 30 punktów i jednego co uważa że jeżdzi szybko ale bezpiecznie mniej na drodze.

 

Tak tylko wtedy jak policjant bedzie go filmował i liczył punkty on może kogoś zabić lub okaleczyć dlatego uważam że powinni zatrzymywać od razu po popełnieniu pierwszego wykroczenia a nie czekać na więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prowokuj blakop, nie prowokuj :) Jak pociągnę temat to znów podniesiesz lament, że "teraz wiesz z kim masz do czynienia" i moje odpowiedzi uznasz za "karygodne" :)

 

Rękaw Twojej mamy ma jak sadzę ograniczą absorbcję Twych łez. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw sie o rękaw mojej mamy - w razie czego zawsze mogę napisać z prośbą o pomoc do Twojej ulubionej pozycji "prasowej" czyli "BRAVO" (bo teraz dopiero doszedłem, że zapewne o to Ci chodziło w tamtym poście hehe) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ja za to mogę, że jak mnie ktoś trąci, to nie pocznę, póki nie oddam ;)

 

Ale już wymyśliłem jak rozwiązać tą sprawę - złożyłem wniosek o wykluczenie Cię z forum. Jeśli nie da to skutku, będę wnioskował o samorozwiązanie forum i ponowne wybory :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LoL blakop. Jeśli podobną zasadę stosujesz na innych forach to nigdy spocząć nie możesz, bo ze skutecznym oddawaniem u Ciebie cieniutko. :)

 

Twoje przerośnięte ego po raz enty dało znać od sobie. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zróbmy tak - skutecznie będę moderować Wasze posty tak długo, aż przestaniecie na siebie warczeć.

 

W razie czego - jeśli tylko chcecie - założę dla Was specjalny WĄTEK, gdzie będziecie mogli (w rozsądnych granicach) troszkę sobie poużywać ...

 

Umowa stoi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
i tak łagodnie go potraktowali

 

Za taki numer za łagodnie zdecydowanie, nie dość że trzeźwy :) to jeszcze uciekał i to jak, jakby był pijany to co innego wtedy można zrozumieć :D:D:evil::evil::evil::evil::evil: pijany to miał powód do ucieczki a trzeźwy :lol::lol: przecież jakby się zatrzymał to dostałby 5 stówek maks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to już nic nie rozumiem - widocznie już nie ogarniam swoim umysłem - powinien iść siedzieć za spowodowanie zagrożenia życia. Mam tylko nadzieję, że naprawdę doceni to co zrobił dla niego ten Policjant :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki twardy był, jak kaczuszka :-D . Szybko przeszedł od "głupiej pały" do "proszę pana". Czy to jakiś wyjątek, czy jednak policjant też człowiek :-D . Zdecydowanie łagodnie potraktowany, ciekawe czy potrafi to docenić i faktycznie nie spotkają się więcej w podobnych okolicznościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.