Skocz do zawartości

Czujnik CO sprzężony z wentylacją

jaka
 Share

Rekomendowane odpowiedzi

Czy macie już może takie czujniki ( pewnie tak). Wiem że ten przepis dopiero wejdzie od 2010r ale podajcie kilka propozycji firm które takowe sprzedają i oczywiście instalują.

Zawsze można poprzebierać. I upewnijcie mnie w przekonaniu że chodzi tu tylko o czujnik CO a nie o czujniki gazowe na SKP. Dzieki.

A no posiadamy takowy:

Czujnik gazu-CGS-2/1 CO 1P z sygnalizacja optyczno-akustyczną, do wykrywania tlenku wegla w powietrzu.

Sposób podłaczenia -samodzielny(w/g instrukcji.)

mozna podłaczyc do wentylatora wyciągu. Posiada certyfikat GIG.

Producent- IMPEX-ELECTRONICS-Gdynia

U mnie w firmie jest:

Dwuprogowy system detekcji gazów MD-4

w sklad wchodzi DG-12 - metan DG-15 propan-butan , DG-22-EN tlenek wegla. i MD-4 moduł sterujacy . Zakupiony w firmie GAZEX Warszawa ul.Malinowskiego 5

Podaje także stronke www.gazex.pl

I upewnijcie mnie w przekonaniu że chodzi tu tylko o czujnik CO a nie o czujniki gazowe na SKP. Dzieki.

Upewniam cię w przekonaniu że chodzi o to by czujnik CO włączał wentylacje, w/g interpretacji panów z TDT nawiewną , wywiewną hali i nawiewną kanału jednocześnie.

Upewniam cię w przekonaniu że chodzi o to by czujnik CO włączał wentylacje, w/g interpretacji panów z TDT nawiewną , wywiewną hali i nawiewną kanału jednocześnie.

U nas system ten jest zamontowany.

Kilka razy bardzo dobrze zadziałał.

Dzieki mareks30 :-D

[ Dodano: 27-09-2007, 18:16 ]

Piszecie o wszystkich czujnikach na SKP mnie by interesowała sprawa czujnika CO sprzężonego z wyciągami na SKP

Czujnik gazu-CGS-2/1 CO 1P z sygnalizacja optyczno-akustyczną, do wykrywania tlenku wegla w powietrzu.

Sposób podłaczenia -samodzielny(w/g instrukcji.)

mozna podłaczyc do wentylatora wyciągu. Posiada certyfikat GIG.

Producent- IMPEX-ELECTRONICS-Gdynia

Mam taki sam. Bardzo dobrze się sprawuje - sam go podłączałem, dołożyłem jeden stycznik w skrzynce od wentylacji i gotowe :D

I upewnijcie mnie w przekonaniu że chodzi tu tylko o czujnik CO a nie o czujniki gazowe na SKP. Dzieki.

masz racje panowie w Łodzi każą by zalaczala sie rowniez wentylacja kanalu , natomiast moim zdaniem to czysty wyraz nadinterpretacji. Pamietajmy o tym ze gaz CO nie ma prawa dostac sie do kanalu. :ok

• 6 months later...

MAM PYTAŃ KO , NA JAKIEJ WYSOKOŚCI MA BYĆ ZAMONTOWANY CZUJNIK CO I W KTÓRYM MIEJSCY JEŚLI NA SKP NIE MA KANAŁUT YLKO JEST PODNOŚNIK NOŻYCOWY,BARDZO PROSZE O POMOC

DZIĘKUJE PSUJ I POZDRAWIAM

Nie chciałbym żebyś pomyślał, że sie nabijam, czy coś. Pisałem jak najbardziej poważnie, różni producenci nakazują montaż na różnych wysokościach.

I jeszcze raz proszę nie KRZYCZ

Nie chciałbym żebyś pomyślał, że sie nabijam, czy coś. Pisałem jak najbardziej poważnie, różni producenci nakazują montaż na różnych wysokościach.

Powiem więcej - ci sami producenci tego samego czujnika parę lat temu nakazywali w instrukcji montaż na wys. 30cm od podłogi a obecnie 180cm. :shock:

Reasumując montujesz czujniki zgodnie z instrukcją producenta dołączona do tegoż czujnika i zachowujesz tą instrukcje do kontroli. Koniecznie załóż kartę okresowej kontroli czujników przydaje się nie dla TDT lecz dla PIP :shock: .

• 6 months later...

Powiem więcej - ci sami producenci tego samego czujnika parę lat temu nakazywali w instrukcji montaż na wys. 30cm od podłogi a obecnie 180cm.

Zgadza sie w 100%.Wysłałem czujnik do kalibracji corocznej i.............okazało sie że ma złe wskazania .Dostałem nówke identiko jak był ,ale instrukcja mówi nie 30cm tylko od 100-180cm nad podłogą :lol:

Teraz druga sprawa .-jest to "inny" czujnik(nr.fabryczny) ,czy powinien byc zgłoszony do TDT i odbiór SKP od nowa :D:shock:;)