Skocz do zawartości

waznosc butli LPG???


skp005

Rekomendowane odpowiedzi

a że diagnoście nie chciało się tłumaczyć...

 

No właśnie a wypadało by uzasadnić swoją decyzję to klient by więcej wiedział i nie musiał tu pisać bo wszystko było by oczywiste dla niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 303
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    16

  • berecik

    14

  • S.K.P-POZNAŃ

    14

  • JANUSZ60

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

terminy były ok ale papier na zbiornik mógł nie spełniać określonych przepisami warunków a że diagnoście nie chciało się tłumaczyć...

:ok

Taka wersja też jest prawdopodobna.

Nie każdemu się chce tłumaczyć co to znaczy, że poświadczenie jest wydane na Turcję i dlaczego nie przejdzie na tym OBT jak do tej pory przecież przechodził...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
po drugie diagnosta wykonał badanie, więc powinien za nie skasować opłatę,,,

nie wiadomo czy wykonał badanie, Dział V przecież mówi że przed przystąpieniem do właściwego badania należy skontrolować ważność protokołu oraz decyzji wydanej przez TDT

10.5.a) mówi w/g mnie wyłącznie o UI za brak dokumentu a nie jego terminu ważności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

widze ze znalazlem odpowiedni temat..

A więc panowie, butla wyprodukowana 07.2003 , ważna do 07.2013 (zczytane z danych wybitych na butli).

Brak dokumentów homologacyjnych. Napisałem do firmy Stako o duplikat oraz sporządziłem stosowną opłatę. Pani odpisuje w mailu, że zbiornik stracił ważność bo mineło 10 lat od daty produkcji.

Pytanie --> Czy ta pani ma racje? czy 10 lat minie dopiero 31.07.2013r.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy 10 lat minie dopiero 31.07.2013r.?

Tak 1o lat minie dopiero 31 lipca, ale po tym dniu powinieneś ponownie zalegalizować zbiornik gazu lub wymienić go na nowy a zatem z praktycznego punktu widzenia występowanie o duplikat protokołu mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z praktycznego punktu widzenia występowanie o duplikat protokołu mija się z celem

Zgadza się. Z formalnego punktu widzenia nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli według prawa, nie ma przeszkód żeby wysłać duplikat..

 

Który Dz.U., paragraf, ustep moge zacytować w odpowiedzi do tej pani?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prędzej "dobra wola" producenta.

Nie mam pojęcia czy są §§ na duplikaty.

Można raczej dochodzić nie wywiązania się z umowy.

Za opłatą miał być duplikat (mniejsza o jego ważność), a przyszedł mail. :evil:

Ile kosztował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też być całkiem inaczej i pani w TDT-e ma rację, a mianowicie:

1. Na tabliczce butli podany jest tylko data produkcji: rok, miesiąc oraz data ważności: rok, miesiąc.

2. W poświadczeniu badania zbiornika ...rok produkcji podany jest z dokładnością do

dnia, w decyzji dopuszczającej zbiornik do eksploatacji również data podana jest z dokładnością do dnia.

3. Termin ważności upłynął po dniu w którym prośba o duplikat dotarła do TDT-u.

 

Jak w poniższym przykładzie.

STAKO.thumb.jpg.c8eac6216fb3f59cddf7c6a2e596058d.jpg

STAKO_TABLICZKA.jpg.4261225179e794d97a5f248c7b4c61be.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do firmy Stako o duplikat

 

I nawet jeśli ten duplikat dostaniesz to będziesz mógł go sobie zawiesić na gwoździu, w honorowym miejscu, tam gdzie król chodzi piechotą. Jak Ci się papier do twarzy skończy to będziesz miał rezerwę.

 

Duplikaty wydaje TDT i TYLKO TDT, a nie stako, bako, trupako. Wbij to sobie do głowy raz i na zawsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do firmy Stako o duplikat oraz sporządziłem stosowną opłatę. Pani odpisuje w mailu, że zbiornik stracił ważność bo mineło 10 lat od daty produkcji.

Pieniądze na pewno odzyskasz, a pani prawdopodobnie miała rację, bo ...

2. W poświadczeniu badania zbiornika ...rok produkcji podany jest z dokładnością do

dnia, w decyzji dopuszczającej zbiornik do eksploatacji również data podana jest z dokładnością do dnia.

 

Poza tym ,,,

 

Duplikaty wydaje TDT i TYLKO TDT

Zgadzam się, że duplikat powinien być wydany przez TDT, lecz jak wiemy wydaje je również Stako,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lecz jak wiemy wydaje je również Stako,,,

 

NIE. Stako nie wydaje duplikatu dozoru. Stako wydaje pisemko gdzie pisze, "potwierdzamy, że zbiornik o numerze przeszedł badanie..." NIE jest to duplikat i można to

sobie zawiesić na gwoździu, w honorowym miejscu, tam gdzie król chodzi piechotą. Jak Ci się papier do twarzy skończy to będziesz miał rezerwę.

 

Widzisz tam gdzieś pieczątkę i podpis inspektora TDT ????

Stako1.thumb.jpg.d3ac3e03ce4410213e8111228d4f9cbc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, jeżeli zadam głupie pytanie.

Ale...? Czyli nie akceptujemy potwierdzenia producenta o ważności zbiornika, przy OBT?

Pytam, ponieważ u mnie zawsze wszyscy powtarzali, że jeżeli zgubi ktoś protokół, to równoważne podczas badania będzie potwierdzenie producenta o ważności tegoż zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, ponieważ u mnie zawsze wszyscy powtarzali, że jeżeli zgubi ktoś protokół, to równoważne podczas badania będzie potwierdzenie producenta o ważności tegoż zbiornika.

 

Głupoty Ci gadali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu..

odpisalem i wytlumaczylem ze zbiornik jest jeszcze ważny.

 

Dzis odpisali :

 

oczywiscie wzdrukujemy taki atest jezeli Pan sobie tego zyczy

 

 

Ciekawy tylko jestem kiedy wyślą... :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu..

 

odpisalem i wytlumaczylem ze zbiornik jest jeszcze ważny.

 

Jaki problem płacisz pieniążki i dostajesz papier, a że już jest nieważny no cóż swoimi pieniędzmi możesz rozporządzać jak chcesz, nawet na dokumenty które do niczego Ci nie będą potrzebne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że możesz mieć najdroższy papier do d... .

 

Nie koniecznie, jeśli wcześniej doszło do jakiegoś zdarzenia z tym zbiornikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wcześniej doszło do jakiegoś zdarzenia z tym zbiornikiem

Chodzi Ci o to że mógł mieć robiony pośredni ? Ale właściciel chyba by o tym wiedział .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o to że mógł mieć robiony pośredni ?

Nie, chodzi zapewne o to, że mógł mieć zdarzenie w okresie ważności ale nie miał papieru na potwierdzenie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.