Skocz do zawartości

waznosc butli LPG???


skp005

Rekomendowane odpowiedzi

twierdził że chodzi wyłącznie o zbiorniki montowane we wnęce

Jeśli masz z gościem kontakt, spróbuj dojść do takich przepisów, ja rozmawiałem z działem legalizacji TDT-u, nic o tym nie wiedzą,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 303
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    16

  • berecik

    14

  • S.K.P-POZNAŃ

    14

  • JANUSZ60

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

twierdził że chodzi wyłącznie o zbiorniki montowane we wnęce

Ciekawe ,bo z tego rozporządzenia nic takiego nie wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio rozmawiałem z Panem który robi badania zbiorników po 10 latach i dowiedziałem się że są dwa rodzaje decyzji TDT z których wynika że jedne zbiorniki można poddać badaniu po 10 latach a inne są do wymiany i tak, jeśli w decyzji jest takie zdanie "Termin eksploatacji zbiornika wyznacza się na 10 lat od dnia badania" (lub podana jest konkretna data) to takie zbiorniki nie mogą być badane tylko są przeznaczone do wymiany po 10 latach, natomiast jeśli w decyzji jest napisane że termin badania wyznacza się i podana data to takie zbiorniki można poddać badaniu i dpouścić dalej do użytkowania. I jak zacząłem czytać te decyzje TDT to rzeczywiście jest tak jak mi mówił jedne mają termin eksploatacji a inne termin badania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są dwa rodzaje decyzji TDT z których wynika że jedne zbiorniki można poddać badaniu po 10 latach a inne są do wymiany

Dokładnie, i dwa rodzaje zbiorników; jedne mają przy górnej dacie symbol KE, a inne nie mają.Te, które nie mają, mogą być dopuszczone ponownie,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są dwa rodzaje decyzji TDT z których wynika że jedne zbiorniki można poddać badaniu po 10 latach a inne są do wymiany

Dokładnie, i dwa rodzaje zbiorników; jedne mają przy górnej dacie symbol KE, a inne nie mają.Te, które nie mają, mogą być dopuszczone ponownie,,,

 

Też potwierdzam to info bo mialem własnie taka sytuacje przed miesiącem.W zaleznosci od rodzaju decyzji uzaleznione jest ponowne badanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedne mają przy górnej dacie symbol KE

 

Do legalizacji mogą być dopuszczone wyłącznie butle z wybitym znakiem homologacyjnym 67R (wszystkie polskie zbiorniki LPG go posiadają), oraz nie mogą posiadać wybitego symbolu K.E. oznaczającego koniec eksploatacji zbiornika LPG.

 

http://autogaz.strzelin.net/legalizacja-zbiornikow-lpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Koledzy,Dozór na zbiornik wydano 07.07.2002 napisane ważne do 07.2012 to chyba jest oki. ponieważ obowiązuje do końca miesiąca,prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od producenta -jeden daje 07/2002 czyli do ostatniego dnia miesięca drugi np 07/07/2002 i ten drugi eliminuje bo jest do konkretnego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Koledzy,Dozór na zbiornik wydano 07.07.2002 napisane ważne do 07.2012 to chyba jest oki. ponieważ obowiązuje do końca miesiąca,prawda?

Czy spotkaliście się z terminem ważności zbiornika np do 2014 roku, bez określonego miesiąca i dnia? Czy w takim wypadku termin mija 31 grudnia 2014 roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy spotkaliście się z terminem ważności zbiornika np do 2014 roku

 

Jak do tej pory nie, zawsze był wpisany co najmniej miesiąc i rok no ale w takim przypadku jak piszesz zgodnie z KPA

 

termin mija 31 grudnia 20 14 roku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że w dokumentach.

Czyli powstaje nowa szkoła ustalania terminów, o której my jeszcze nie wiemy ?

Jeśli data produkcji to grudzień 2004- idąc na skróty można by to uznać ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam. Dzisiaj miałem dziwną [być może całkiem naturalną] sytuację na przeglądzie. Mianowicie wszystko było ok, poza homologacją zbiornika gazu. Został on wyprodukowany w lipcu 2004r. więc kończy się po 10 latach czyli w lipcu 2014r. , ale diagnosta powiedział że muszę go wymienić bo ma za krótki 'okres ważności'. Jak wróciłem do domu to tak sobie pomyślałem, że mówił że szkoda wydawać przegląd na niecały rok itd. i zacząłem się zastanawiać, czy jest jakiś przepis że zbiornik musi mieć ważną homologację jeszcze rok po wyjściu przeglądu auta, czy też Panu diagnoście wydawało się, że mamy 2014r. i ważność zbiornika się kończy za niecałe pół roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest jakiś przepis że zbiornik musi mieć ważną homologację jeszcze rok po wyjściu przeglądu auta,

 

Przepisu takiego nie ma.

Oczywiście lepiej żeby miał taką ważność, bo po pół roku można zapomnieć i jeździć już z nieważnym zbiornikiem.

Zbiornik ma mieć ważność protokołu TDT w dniu badania pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj miałem dziwną [być może całkiem naturalną] sytuację na przeglądzie. Mianowicie wszystko było ok, poza homologacją zbiornika gazu. Został on wyprodukowany w lipcu 2004r. więc kończy się po 10 latach czyli w lipcu 2014r. , ale diagnosta powiedział że muszę go wymienić bo ma za krótki 'okres ważności'. Jak wróciłem do domu to tak sobie pomyślałem, że mówił że szkoda wydawać przegląd na niecały rok itd. i zacząłem się zastanawiać, czy jest jakiś przepis że zbiornik musi mieć ważną homologację jeszcze rok po wyjściu przeglądu auta, czy też Panu diagnoście wydawało się, że mamy 2014r. i ważność zbiornika się kończy za niecałe pół roku?

 

Choćbyś miał badanie zbiornika ważne jeszcze tydzień to od diagnosty dostaniesz badanie na rok bo dozór ma byćważny w dniu badania a nie na rok do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście lepiej żeby miał taką ważność, bo po pół roku można zapomnieć i jeździć już z nieważnym zbiornikiem.
Pytanie, kto oprócz diagnosty żąda protokołu na zbiornik. A koledze Falkonetti, jakiś diagnosta chciał kita wcisnąć.
Choćbyś miał badanie zbiornika ważne jeszcze tydzień
Ba, choćby protokół był ważny do jutra to OBT przechodzi. Ale to tylko teoria :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A koledze Falkonetti, jakiś diagnosta chciał kita wcisnąć.

 

Jaki kit?

Przecież mu nie zrobił żadnego badania.

Odesłał go, żeby wymienił zbiornik.

Falkonetti nie wymienił, zrobił BT na innej stacji, to jego sprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem dziwną [być może całkiem naturalną] sytuację na przeglądzie.

Faktycznie dziwna, po pierwsze protokół na zbiornik masz ważny (prawdopodobnie) jeszcze półtora roku, po drugie diagnosta wykonał badanie, więc powinien za nie skasować opłatę,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy od razu przesądzili - rutyna czasem gubi...

 

Falkonetti napisał

poza homologacją zbiornika gazu.
co wcale nie jest równoważne z decyzją TDT zezwalającą na eksploatację. Mogło (ale wcale nie musiało) być tak, że terminy były ok ale papier na zbiornik mógł nie spełniać określonych przepisami warunków a że diagnoście nie chciało się tłumaczyć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.