Skocz do zawartości

Nissan Patrol - przeróbki ...


biniu

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry jestem tu nowy i chciał bym odświeżyć temat tepic czy nie tepic a w moim towarzystwie nazywamy to motać czy nie motać

Ale do sedna – posiadam samochód Nissan Patrol dwu drzwiowy ( krótki) zarejestrowany na 5 osób autko właściwie jeździ tylko imprezy off road – czyli górki i błotko . Do startu w takiej imprezie oczywiście potrzebny ważny dowód rejestracyjny z przeglądem

Tej zimy przymierzam się do drobnych modyfikacji autka

- ucięcie za przednimi fotelami dachu , zrobienie ścianki działowej za fotelami ( oddzielenie od przestrzeni ładunkowej ) tak w skrócie zrobienie pickupa

- za ścianką działową ( na pace ) zamontować wzmocnienia wykonane z rur ( zabezpieczające dach przed zgnieceniem – coś w rodzaju klatki – tylko w obrysie auta! )

- wymontowanie chłodnicy z przodu samochodu i zamontowanie jej na tył, w części ładunkowej

W czasie tych modyfikacji nie zamierzam naruszać ramy auta, zmiany będą dokonane tylko na nadwoziu

Dzisiaj byłem na swojej stacji – gość pierwszy raz słyszał o takich pomysłach i nie wie co zrobi jak przyjadę z takim autkiem – w okolicy jest kilka podobnych pojazdów z takimi modyfikacjami ale wiadomo…

Chciał bym chociaż spróbować zrobić to legalnie

Jakiś czas przeglądam wasze forum i nic takiego co by mi pomogło nie znalazłem – a po drugie widzę że przepisy się zmieniają

Jeśli ktoś spotkał się z takim przypadkiem może podzieli się informacjami albo kierunkiem gdzie to znaleść

 

Jak na pierwsze zabranie głosu na forum ----proszę o łagodny wymiar kary----

Dziękuje

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZMIANĘ rodzaju pojazdu, zgodnie z art. 66 ust 4 pkt 6 lit. b ustawy - Prawo o ruchu drogowym może wykonać przedsiębiorca , który prowadzi działalnośc gospodarczą w zakresie obsługi i naprawy pojazdów , o ileposiada PKD o numerach 5520A.

Wszystkie pozostałe zmiany konstrukcyjne w pojezdzie może wykonać każdy przedsiębiorca lub osoba fizyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.