Skocz do zawartości

ustalenie danych


cezary

Rekomendowane odpowiedzi

witam

dane tech brakujące w dowodzie uzupełniacie obligatoryjnie podczas badania okresowego i wystawiacie zaświadczenie, czy dokonujecie wpisu w dowodzie terminu badania. :?

 

p.s. ja obligatoryjnie uzupełniam jeżeli skończyły się miejsca w dowodzie na wpis następnego terminu badania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może odpowiem tak. Nie spotkałem sie jeszcze z przypadkiem, aby diagnosta podczas badania okresowego wystawił zaświadczenie opisujące brakujące w DR parametry techniczne.

Prawda jest taka, że zazwyczaj przez 5 lat z rzędu ten sam diagnosta, na tej samej SKP podbija DR na okresowych, a przy końcowym badaniu jak wystawia zaświadczenie bo już brak miejsca w rubryczkach wpisuje poprawne parametry, często diametralnie inne od tych które są w DR. Z jednej strony to takie podejście "pod klienta", z drugiej strony jak podejść do rzetelności poprzednich badań? Fakt faktem - uzupełnienie parametrów technicznych czy ich poprawa, to zazwyczaj wymiana DR - kto z kierowców się na to dobrowolnie zdecyduje? (koszty, czas)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie tak też i robię i co dzisiaj zjeb... od klienta - zgubił dowód, przyszedł po odpis, dostał w wk pozwolenie czasowe i skierowanie w celu uzupełnienia danych, mówię mu, że za badanie dodatkowe 60 zł a on na to to dlaczego przy poprzednim przegladzie nie uzupełniłem danych i bądź tu albo mądry albo dobry :x:mad::razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe - no na takich klientów to nie ma mocnych ;) Na pociechę powiedz mu, że jakbyś to zrobił wtedy to jeszcze dod. zapłaciłby za nowy DR w WK, a tak oszczędziłeś mu tych wydatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że za badanie dodatkowe 60 zł a on na to to dlaczego przy poprzednim przegladzie nie uzupełniłem danych i bądź tu albo mądry albo dobry :x:mad::razz:

 

To uzupełnienie wg mnie też kosztuje 60 zł ponieważ jest to też ustalenie danych tylko ,że przy badaniu okresowym( tylko bez skierowania na DBT ? i czy można wtedy pobrać opłatę). Proszę mnie poprawić jeżeli źle dedukuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jeżeli uzupełniam dane tech. przy okresowym bad. tech. gdy skończył się DR to nie pobieram

dodatkowo opłaty uważam, że diagnosta ma obowiązek poprawić lub uzupełnić dane tech. w takim przypadku, jednak jeżeli jest skierowanie to kasuję 60 zł i tak powinno być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.