Skocz do zawartości

Rejestracja auta sprowadzonego z UK


hubertus82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Podczas zakupu auta w uk dostałem od sprzedającego dokument V5C/2 oraz V5C/4... Auto ma już kierownicę po lewej stronie, badania techniczne....W WK powiedziano, że brakuje jeszcze jakichś dokumentów??? Jeżeli auto przeznaczone było na eksport to chyba część dokumentu - V5C/4 powinna być odesłana do DVLA a ja pownienem dostać resztę dowodu rejestracyjnego i nie było by problemu??? Czy może ktoś wie co zrobić z tym fantem??? Z góry dziękuję za wszelkie uwagi.

5ae1a3609d460_IMG_1774may1.JPG.a677825edbbc452f479fdb262abdf0d3.JPG

5ae1a360b25e7_paintmay.JPG.e1e1c13453573b0d161ae769564b6049.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały dokument po rozłożeniu ma format A3 i jest podzielony na kilkanaście rubryk. To co jednak masz Ty to... nic. Rzeczywiście na tej podstawie nie dokonasz rejestracji. Wszystkie potrzebne do rejestracji dane są w lewej części dokumentu, której nie masz z tego co widać (rubryki 4-7). Sprzedawca przekazał Ci niekompletny dokument. Części o których mowa nie sa potrzebne w GB do procedury wyrejestrowania więc musisz ich po prostu wymagać od sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co międzyczasie wyczytałem to dał mi dobry dokument ale traktując mnie jakobym dalej miał użytkować ten pojazd w UK. V5C/2 otrzymuje kupujący, a sprzedający odsyła resztę do DVLA, które następnie powinno przysłać mi cały dokument rejestracyjny już z moimi danymi ( nie przysłano - pewnie dlatego, że był polski adres?? ) Pewnie trzeba bedzie wystąpić do DVLA o wydanie dokumentu a następnie złożyć wniosek o eksport pojazdu na stałe do innego państwa w tym przypadku Polski :). Może miał ktoś podobny problem proszę o info, jeżeli jestem w błędzie też proszę o sprostowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko jak dlugo czekales na swoj nowy dowod. pytam bo to czasami trwa dosyc dlugo.

musisz go miec by aplikowac o V561, ktory jest dokumentem wywozowym

 

wiecej szczegolow tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej wspomniałem właśnie nie mam nowego dowodu bo mi nie przysłali :) V561 dotyczy pojazdów, które posiadały stary dokument V5, jeśli natomiast V5C to V561 jest zbędny (tak wyczytałem we wskazaym linku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no panowie ale to przeciesz jasne powinno juz by,ć dla każdego... trąbili otym głośno w mediach ... ze od 25 grudnia 2007 do rejestracji będzie potrzebny dowód rejestracyjny....

 

w wypdkach gdy ten dowód jest w kilku cześciach a ktoś będzie miał nie kompletny wymagane będzie do tego potwierdzenie z kraju ... gdzie pojazd był zarejstrowany ze pojazd może być zarejestrowany poza ich granicami kraju...

 

jest to bardzo słuszne bo do tej pory, tam auto trafiało na złom po np. stłuczkach a nasi go sprowadzali klepali i sprzedawali jako bezwypadkowe... rejestruąc na podstawie byle jakich kwitków... bo prawdziwy dowód rejestracyjny był albo zatrzymany albo poprostu go nie było bo pojazd był wyrejestrowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Panie kolego - spójrz na daty postów. A potem się wypowiadaj na temat tego kto jest doinformowany, a kto nie...

 

A decyzja SKO wcale nie musi być taka oczywista. Każde SKO może podjąć inną decyzję. Pisma ministerstwa nie są wykładnia prawa. Tym bardziej w sytuacji, kiedy to samo ministerstwo do końca 2007 roku uparcie twierdziło, że V561 dotyczy pojazdu przeznaczonego na złom i w żadnym razie nie może być podstawa do rejestracji. Dopuszczano natomiast rejestrację na podstawie V963. Dziś wykładnia ministerstwa jest dokładnie odwrotna i w tym układzie wiele WK ma w głębokim ciągle zmieniające się wynurzenia ministerstwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.