Skocz do zawartości

Samochód ciężarowy i kierownica po prawej stronie ?


berecik

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do kolegów diagnostów. Jaki samochód ciężarowy bez odstępstwa i prędkości max pow 40 km/h z kierownicą po prawej stronie może zostać zarejestrowany w kraju ?

Właśnie wczoraj przyjechała do mnie taka śmieciarka ! Jak podejść do takiego tematu ? Troszke się tu pogubiłem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd zarejestrowany przed 31 grudnia 1984 może mieć kierownice po prawej stronie. (sprawdz date pierwszej rejestracji).

A jak jest to pojazd specjalny (kod 501) (a chyba jest - oczyszczanie dróg) to może być dopuszczony. Zgodnia z par.1 pnkt 1 dziennik ustaw z 2003 nr.32. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi mieć odstępstwo

Pojazd zarejestrowany przed 31 grudnia 1984 - nie musi.

A co do smieciarki to taka do kubłów czy zamiatarka bo może coś myle. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli jest pojazdem specjalnym, ale rozwija prędkość większą niż 40 to odstępstwo powinno być. Rodzaj i przeznaczenie pojazdu nie zwalniają go z warunków technicznych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zamiatarka musi mieć odstępstwo od warunków technicznych, wiem bo przerabiałem

temat kilka razy.

Trzeba uważać przy wypełnianiu zaświadczeń by wszystko było prawidłowo wpisane,

bo coś nie tak i odrzucą papiery i klient, może być nieco zły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdziwniejsze jest, że ten pojazd zarejestrowany został 3 lata temu :D

Do berecika przyjechał już na okresowe ...

W DR nie ma żadnego wpisu z odstępstwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie cos nie tak- ja widziałem juz takie chyba 2 sztuki -mercedesa pomaranczowe....Bez przesady ale firmy sprzatajace czy gminy nie po to kupiły takie auta bo tansze "angliki" tylko z wiadomo z jakich wzgledow.... jakos jezdzą bo widziałem na naszych tablicach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"angliki"

Te auta nie są sprowadzana z angli

 

no wiem -sa robione z premedytacja w europie i wyobrazie sobie ze w całej europie to jezdzi bo Mercedes niewypuscił paru sztuk tylko na Polske....Wiec co z tym? moze jakis papier od producenta ,specjalny czy jak? ktos je porejestrował jako nowe i wtedy UK miał przeciez tylko papiery od producenta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś to w końcu zarejestrował - w dużej liczbie WK. To znaczy, że mogą.

Tylko - na jakiej podstawie i czego żądać na okresowym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że jest to pojazd specjaline do tego przystosowany, homologacje miał wystawioną z kierownica po prawej stronie ze względu na przezanczenie i to na europe, jest tak specjalnie zrobione aby kierowca lepiej mógł obserwować doroge podczas wykonywania swojej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te auta nie są sprowadzana z angli

 

Tylko skąd ? I czy mogą być tak zarejestrowane ?

Miałem na pierwszym dwie zamiatarki sprowadzone z niemiec.

Jeśli auto ma wystawione odstępstwo to po zmianie właściciela traci ono ważność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że jest to pojazd [...]

OK - ale kierownica po prawej i 90 km/h to nadal odstępstwo od polskich warunków technicznych - więc ew. homologacja homologacją ale w DR taka adnotacja - z tego, co wiem - znaleźć się musi. Niby na jakiej podstawie dostanie P do DR przy OBTP ? Oświadczenia kierowcy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczalnie WK przy pierwszej rejestracji nie zwróciła uwagi na położenie kierownicy w opisie homologacji.

Skoro przy BT diagnosta stwierdził taki fakt , oraz stwierdził że w DR brak jakichkolwiek adnotacji , to powinien dać N , a do uwag wpisać - w związku z położeniem kierownicy po prawej stronie , brak w DR jakichkolwiek odnotowań lub odstępstw . [ bo przecież mogło się zdarzyć , że ktoś ich nie wpisał ]. Sprawa wyjaśnienia należy wówczas do WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczalnie WK przy pierwszej rejestracji nie zwróciła uwagi na położenie kierownicy w opisie homologacji.

Skoro przy BT diagnosta stwierdził taki fakt , oraz stwierdził że w DR brak jakichkolwiek adnotacji , to powinien dać N , a do uwag wpisać - w związku z położeniem kierownicy po prawej stronie , brak w DR jakichkolwiek odnotowań lub odstępstw . [ bo przecież mogło się zdarzyć , że ktoś ich nie wpisał ]. Sprawa wyjaśnienia należy wówczas do WK.

 

Panowie -WK napewno sie niepomylił np 30 razy czy 50(niewiem ile tego jest w całej Polsce) ale to ciekawa sprawa bo jakos dali tablice...wszystko wskazuje ze odpowiednia homologacja była...Swoją droga nienalezy sie podniecac tak tymi anglikami i czy aby niesprowadzony z Angli bo np w Gliwicach robia tez angielskie wersje, Fiaty tez u nas robią ....Za to Hondy na UE sa z Angli ::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie -WK napewno sie niepomylił np 30 razy czy 50(niewiem ile tego jest w całej Polsce) ale to ciekawa sprawa bo jakos dali tablice.

Jak dasz N , to się wszystkiego dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - ale kierownica po prawej i 90 km/h to nadal odstępstwo od polskich warunków technicznych - więc ew. homologacja homologacją ale w DR taka adnotacja - z tego, co wiem - znaleźć się musi.

Dla pojazdów do robót miejskich z kierownicą po prawej stronie wystarczy ograniczenie w ruchu z dopuszczeniem jazdy do 40 km/h .

Wtedy jest wszystko zgodne z przepisami bez dokonywania jakichkolwiek przeróbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.