Skocz do zawartości
Czy płacisz za terminale płatnicze 2x więcej niż musisz? ×

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Mam pytanie o nr VIN na karoserii w Citoenie C4. W ASO Citroena powiedzieli mi, że producent w tym jednym modelu nie wybija VIN na karoserii. C4 pierwsze badanie sprowadzony z zagranicy, poradźcie co w takiej sytuacji zrobić.

Napisano

Tabliczkę znalazłem. Z innymi Citroenami nie ma problemu, chodzi głównie o C4.

Napisano

Numer VIN jest tak jak przedstawia instrukcja. Niestety musisz się bardzo mocno wysilać żeby go dojrzeć :razz: Ukryli go dosyć porządnie :evil: . Zdejmij osłonę zbiorniczka wyrównawczego. Na pewno tam jest. :-D

Napisano
W ASO Citroena powiedzieli mi, że producent w tym jednym modelu nie wybija VIN na karoserii.

 

Dobrzy fachowcy tam chyba pracują ??? :evil:

"Społeczeństwo postanowiło kiedyś mieć Policję, aby pilnowała przestrzegania prawa, ustanowionego umysłami przedstawicieli tego społeczeństwa. Postanowiło mieć także diagnostów, którzy będą kontrolować pojazdy poruszające się po drogach, aby społeczeństwu było bezpiecznie. Teraz społeczeństwo ma problem kiedy Policjant karze mandatem za łamanie prawa, albo diagnosta nie chce dopuścić niesprawnego pojazdu. Bo prawa powinni przestrzegać inni a w stosunku do MNIE powinno wystarczyć jedynie moje ustne zapewnienie, że jestem wzorowym przedstawicielem tego społeczeństwa. Ci, którzy chcą wykonywać swe obowiązki tak jak NAKAZUJE prawo nie mają lekkiego życia....." - by abcs

Napisano
Dobrzy fachowcy tam chyba pracują ???

 

Spędziłem kilka lat życia w autoryzowanych serwisach i szczerze mówiąc nie przypominam sobie sytuacji zeby komukolwiek kiedykolwiek był potrzebny do czegokolwiek VIN odczytany z nadwozia :)

Napisano

Jeśli nie mają SKP to im VIN niepotrzebny. Jednakże jako ASO powinni wiedzieć gdzie jest nabity. Co jak co ale oni powinni wiedzieć.

Napisano

My kilka lat temu mielismy ASO samochodów Lublin i przy przeglądzie po 1000 - 1500 km tzw. OTD każdorazowo sprawdzalismy VIN choćby po to aby porównać poprawność zapisu w ksiązce gwarancyjnej więc wydaje mi się, że powinni wiedzieć .

Napisano
Jednakże jako ASO powinni wiedzieć gdzie jest nabity. Co jak co ale oni powinni wiedzieć.

Na logikę tak tylko... po pierwsze nie jest to im potrzebne, po drugie bardzo czesto tych informacj poprostu nie ma w dokumentacji techniczne :) wiem bo nieraz szukałem :)

My kilka lat temu mielismy ASO samochodów Lublin i przy przeglądzie po 1000 - 1500 km tzw. OTD każdorazowo sprawdzalismy VIN choćby po to aby porównać poprawność zapisu w ksiązce gwarancyjnej więc wydaje mi się, że powinni wiedzieć .

 

Po 1500 km to juz po herbacie :) problem był jak sie wydało smaochód nie ten co trzeba :):):)

Tyle ze na potrzeby ASO wystarcza visible vin, którego w Lublinie nie było :)

Napisano

Na forum jest przedstawiciel Citroena, ale o zgrozo zapomnieli hasła do forum i jest odtwarzane. Dam im znać :D

Pozdrawiam,

Bogusław Maćkowski

 

Wszystkie wypowiedzi mają charakter prywatny i nie mogą być traktowane jako opinia prawna lub urzędowa. Nie wyrażam zgody na kopiowanie i publikowanie moich wypowiedzi na innych forach, nośnikach, publikacjach itp.

[scroll]Wypełnij ANKIETĘ skąd jesteś ! ! !. [/scroll]

Napisano

Numer VIN w C4 - znajduje się pod osłoną zbiorniczka wyrównawczego. Osłonę musisz zdemontowaci

 

Pozdrawiam Darek

Napisano

Odpowiedź padła ze strony SKP CITROENA-Exmot.

Pozdrawiam,

Bogusław Maćkowski

 

Wszystkie wypowiedzi mają charakter prywatny i nie mogą być traktowane jako opinia prawna lub urzędowa. Nie wyrażam zgody na kopiowanie i publikowanie moich wypowiedzi na innych forach, nośnikach, publikacjach itp.

[scroll]Wypełnij ANKIETĘ skąd jesteś ! ! !. [/scroll]

Napisano
My kilka lat temu mielismy ASO samochodów Lublin i przy przeglądzie po 1000 - 1500 km tzw. OTD każdorazowo sprawdzalismy VIN choćby po to aby porównać poprawność zapisu w ksiązce gwarancyjnej więc wydaje mi się, że powinni wiedzieć .

 

Serwis sprawdza z tabliczką znamionową - łatwiej ją znaleźć :-)

  • 2 months later...
  • 5 years later...
Napisano

CITROEN C4 PICASSO z 2010 jest nabity na prawym słupku koło górnego zawiasu drzwi :-o

Napisano

to ja widziałem ale w świeżym renault scenic,pzdr

Napisano
CITROEN C4 PICASSO z 2010 jest nabity na prawym słupku koło górnego zawiasu drzwi :-o

 

Miejsce numeru ,które podajesz znajduje się ale w Citroenie ale C3 Picasso ,a pole numerowe C4 Picasso jest na wzmocnieniu przedniego amortyzatora strona prawa.

Napisano
a pole numerowe C4 Picasso jest na wzmocnieniu przedniego amortyzatora strona prawa.

pod wiązką elektryczną bo ona przykrywa pole numerowe :D

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.