Skocz do zawartości

Pisma WK do SKP


S.K.P-POZNAŃ

Rekomendowane odpowiedzi

Jest gdzies w Polsce WK i wysyła pismo do SKP na swoim terenie .(Nie WK Poznań)-całe szczeście :)

Czy te wytyczne sa w zgodzie z PoRD?

A jak nie to jak sie zachować?

Umieszczam fragment:

Ja nie wykonam badania na podstawie karty pojazdu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest to logiczne i zgodne z prawem.

Tak jak w powyżej opisanym przypadku ja też odsyłam klienta po ksiązkę pojazdu lub

odpis potwierdzający (ksero potwierdzone dowodu) zarejestrowanie tego pojazdu.

W inny sposób nie jestem w stanie stwierdzić czy to o tych numerach rejestracyjnych jest tym właśnie pojazdem. Wyjątek jest taki że już wcześniej był u mnie i mam go w swoim rejestrze. Jestem optymistą i myślę ze ten problem rozwiąże CEPIK jak zacznie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w powyżej opisanym przypadku ja też odsyłam klienta po ksiązkę pojazdu

Na podstawie jakich dokumentów robisz okresowe zgodnie z PoRD??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest to logiczne i zgodne z prawem.

 

Przeoczyłem w przepisach zapis sankcjonujący kserokopię dowodu jako wiarygodny dokument, na podstawie którego mogę wykonać BT. Podpowiedź prosze gdzie on jest. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest to logiczne i zgodne z prawem.

 

A jeśli klientowi zostanie zatrzymany DR na innej stacji za usterki i podjedzie do Ciebie z kartą i powie że zgubił dowód to tez wykonasz badanie?

 

Sorry winnetou, ale tylko DR lub pokwitowanie z policji lub pozwolenie czasowe. Miałem kilka przypadków, raz zagubiony DR, raz anulowany DR w ciągniku (czasowo wyrejestrowany), klika razy zagubione pokwitowania i zawsze odsyłałem do WK i przyjeżdżali z PC-etką i próbnymi blachami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodne z prawem

Z którym... bo ja przepisu takiego doszukać się nie mogę.

A szukałem już w związku z artykułem "prowokacją" Auto-Świata gdzie pare stacji przyjęło auto na badania na podstawie ..... O.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem potwierdzone ksero dowodu rejestracyjnego przez organ rejestrujący ten pojazd jest wystarczającym dowodem -bo wiem że ten dowód jest w wdziale komunikacji jezeli og kserują a nie na innej stacji zatrzymany za usterki.

Wystarczy pomyśleć jaki sposób WK zrobiłby ksero jak by ten dowód by nie był u nich

tylko na innej stacji zatrzymany za usterki. A jak dowód zatrzyma organ kontrolujący to kopia pokwitowania idzie łącznie z dowodem do organu rejestrującego dany pojazd.

Pytam a wjaki inny sposób mozna dokonać indentyfikacji pojazdu nie posiadając jego dokumentów rejestracyjnych? ( wiarygodnych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a powiedz mi jak indentyfikujesz pojazd bez zadnych dokumentów

- podaj mi podstawy prawne na jakiej zasadzie to robisz jak nie masz żadnych dokumentów od tego pojazdu.

- Chyba lepiej miec potwierdzone ksero niż nic...i szukać dziury w całym...

Pozdrawiam....i życz spokojnego i podgodnego wekkendu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli klientowi zostanie zatrzymany DR na innej stacji za usterki i podjedzie do Ciebie z kartą i powie że zgubił dowód to tez wykonasz badanie?

Myślę , że na podstawie karty pojazdu można zidentyfikować dany pojazd ,bo przecież po to się ją wystawia , a do uwag wystarczy wpisać - wg oświadczenia właściciela zagubiono DR lub pokwitowanie policji .

Ważne jest , aby odnotować to w uwagach.

Miałem przypadek z pokwitowaniem. Klient podał mi coś innego , co odnotowałem w uwagach , ale nie przeszło mu to w WK .Odesłano go z powrotem celem uzupełnienia .

Zresztą , gdyby doszło do jakiegoś mataczenia przez właściciela , to i tak zajmie się tym WK .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie żadnych skierowań nie dają chyba im się po prostu nie chce jeśli mam zagubiony dow robi.e bad. na podst. karty poj. a jeśli nie ma karty poj. to dzwonię do wk. a tam po prostu potwierdzają ustnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOSPOL napisał/a:

zgodne z prawem

 

Z którym... bo ja przepisu takiego doszukać się nie mogę.

Musze poszukać ale z tego co pamiętam- rejestracji pojazdu dokonuje się na podstawie dowodu rejestracyjnego, pozwolenia czasowego itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestracji dokonuje się na podstawie dowodu rejestracyjnego. Zapis o możliwości przedłożenia PC zamiast DR jest dopiero w projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapis o możliwości przedłożenia PC zamiast DR jest dopiero w projekcie.

Chodzi o to że klient powinien przedstawić dokument pojazdu na podstawie którego mozna dokonać rejestracji i określić jakie badanie mamy wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokument pojazdu na podstawie którego mozna dokonać rejestracji

Schodzimy na boczne tory-mamy wyjasnić na podstawie jakich dokumentów można zrobić

badanie okresowe?

 

[ Dodano: 04-02-2008, 11:47 ]

I zamieszczam fragment innego pisma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.