Skocz do zawartości

badanie- klient nie ma dr


cezary

Rekomendowane odpowiedzi

Art. 72.1 ma ogólnikowy charakter i stosowanie tylko jego treści prowadzi do paradoksu. Po pierwsze, zwróć uwagę, że jest tam zapis "jeśli jest wymagane", po drugie należy sprawdzić warunki i tryb rejestracji czasowej w przepisach szczegółowych - instrukcja mówi tylko o konieczności zdania dotychczasowych tablic i DR na taką okoliczność (§2.5.)- nie mówi o konieczności okazania badania, dowodu własności, homologacji i innych dok. o których mowa w ogólnej treści tego przepisu. Sam zapis nie sugeruje również w żadnym stopniu, aby chodziło o szczególny zakres czy rodzaj badań. Jest tam ogólnie słowo "badania techniczne" lub "naprawy". Mało tego - jest tam wyraźnie odniesienie do ust. 4 - a więc do pierwszego badania pojazdu sprowadzonego z zagranicy np. Nie widzę więc podstaw ku temu, aby wykluczyć również badania okresowe.

wolf - skierowanie z WK owszem - mogłoby być wydane - czemu nie. Tylko nie zmienia to faktu, że poruszanie sie wyłącznie z tym dokumentem na drodze (dojazd do SKP) nie jest unormowany prawnie. Z wyjątkiem podkładki do badania dla Was skierowanie nie załatwia więc sprawy dojazdu na stację bez DR.

 

[ Dodano: 04-02-2008, 22:52 ]

Panie Bogusławie - art. 72.4 - nie 74.4. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    11

  • Bogusław Maćkowski

    6

  • rurek777

    5

  • S.K.P-POZNAŃ

    4

Dobra prościej. Czy w karcie pojazdu są dane techniczne pojazdu i identyfikacyjne takie jak:

1) numer rejestracyjny,

2) numer VIN,

3) mas pojazdu tj.:, DMC, MMC ciągnionej przyczepy, ładowność. (popr)

4) naciski na oś,

5) rodzaj pojazdu,

6) zmiany tych parametrów,

 

teraz ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha - no co jak co, ale nie spodziewałem się, że akurat Pan napisze na tym forum stwierdzenie, że "może akurat udało mu sie dojechać"... Panie Bogusławie - no wie Pan co... ;) ;) ;)

 

[ Dodano: 04-02-2008, 22:55 ]

odnośnie pkt 3 - tylko DMC jest w KP. Zestawu i masy nie przewidziano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Bogusławie - art. 72.4 - nie 74.4. ;)
Dziękuje.

 

Panie Bogusławie - no wie Pan co... ;) ;) ;)
Samo życie, wielu woli oszczędzić parędziesiąt złotych na tablice czasowe czerwone nie myśląc o skutkach jak akurat dojdzie do kolizji i później próby odzyskania odszkodowania z polisy.

 

Osobiście jeżdżę z ważnym badaniem technicznym tylko ludzie chwalą się, że udało się dojechać bez kontroli policji i wypadku.

 

Wiem wiem nie powinienem tego pochwalać. :sad:

 

PS. Dodam: zdaniem diagnostów spod Warszawy identyfikacje pojazdu można przeprowadzić w oparciu o polisę OC pojazdu. Można to przeczytać w komentarzu Auto Świata jak poszczególne stacje przeprowadzały badania i również to, że identyfikowały pojazd mimo, iż nie posiadał żadnego dokumentu do identyfikacji. http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=4687

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu mozemy sobie dewagowac,a tu mi klient przyjechal i mowi:

chce DR bo mam zaswiadczenie z waznym badaniem(dr zatrzymany u nas )

Badanie zrobione na podstawie naszego zaswiadczenia z wynikiem negatywnym.

W uwagach napisano:

"DR zatrzymano na SKP......

Badanie wykonano na podstawie zaswiadczenia."

 

niestety po DR musiał sie udac do WK.

Odnośnie tresci która jest generowana przez program w przypadku zatrzymania DR w "UWAGACH" -klient zrozumiał że może badanie przeprowadzić w innej stacji :"W innej stacji ,albo po upływie terminu...................."

 

I jak pomyslał tak zrobił-pełnopłatne na innej na podstawie naszego zaswiadczenia. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No dobra ale czy nie mozna zrobic typowego badania technicznego (okresowego) na zyczenie klienta???.Robisz okresowe, wystawiwiasz zaswiadczenie o wykonanym przeglądzie wpisując w uwagach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale czy nie mozna zrobic typowego badania technicznego (okresowego) na zyczenie klienta???.

Można , ale pojazd musisz zidentyfikować , a do tego potrzebny jest wiarygodny dokument taki jak DR czy pozwolenie czasowe , ewentualnie karta pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
A co zrobisz jak ten DR ma Policja a on chce go odzyskać robiąć OBT

Policja jak zatrzymuje DR , to wydaje pokwitowanie , które wystarcza do zrobienia badania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zrobisz jak ten DR ma Policja a on chce go odzyskać robiąć OBT

Policja jak zatrzymuje DR , to wydaje pokwitowanie , które wystarcza do zrobienia badania

A skad masz wiedzieć czy klient nie próbuje oszczędzić na badaniu pokolizyjnym lub nie robi jakiś innych kombinacji?

Jak robisz badanie to musisz mieć jakiś dokument identyfikujący pojazd - choćby po to, żeby wpisać "coś" do rejestru badań - przeciez nie wpiszesz: Badanie na życzenie, bez dokumentów. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koledzy podchodzicie do badania gdy klient przyjeżdża na badanie z zaświadczeniem o zatrzymaniu DR jako dowód w prowadzonym śledztwie? Zaświadczenie format A4, wydała sekcja PG a nie drogówka, karty pojazdu nie miał wydanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postępuję podobnie jak Psuj.

 

Ostatnimi czasy przymknęli w okolicy diagnostów. Stację wcześniej filmowała policja. Wszystkim tym którzy mieli podbite dowody na niej, a nie wjechali na stacje policja zatrzymała DR wystawiając zaświadczenia. Nie ma tam mowy o jakimkolwiek skierowaniu na BT. Tak wiec takowego wykonać nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tam mowy o jakimkolwiek skierowaniu na BT. Tak wiec takowego wykonać nie mogę.

Dokładnie na pokwitowaniu policjanta z PG nie ma mowy o skierowaniu na badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o pozycji: "sporządzenie opini na wniosek właściciela pojazdu " -zakres badania itp. :?

 

[ Dodano: 26-04-2008, 23:27 ]

A skad masz wiedzieć czy klient nie próbuje oszczędzić na badaniu pokolizyjnym lub nie robi jakiś innych kombinacji?

Prawdopodobnie wykonałbym badanie +pokolizyjne .W przypadku kombinacji klient sam zrezygnuje.Miałem takiego i zrezygnował /BT+1.15+4.2/ :)

 

[ Dodano: 26-04-2008, 23:35 ]

No dobra ale czy nie mozna zrobic typowego badania technicznego (okresowego) na zyczenie klienta???.Robisz okresowe, wystawiwiasz zaswiadczenie o wykonanym przeglądzie wpisując w uwagach

W/g mnie klient na własne życzenie może robić badanie pojazdu codziennie w zakresie badania okresowego /jego kasa jego życzenie/ bo chce jeżdzić bezpiecznie i raczej my tego nie możemy mu zabronić a odnośnie adnotacji w dowodzie rejestracyjnym to już inna historia. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Wczoraj miałem do czynienia z sytuacją jak w temacie. Pani przyjechała prosto z WK i chce zrobić badanie techniczne. Dowodu rejestracyjnego brak, jakichkolwiek zaświadczeń, skierowań, itp z WK brak. Klientka była w WK po wtórnik ale pan w okienku powiedział, że na początku miesiąca skończyło się badanie techniczne i wysłał klientkę na SKP :shock:. Klientka wyjaśniła o co jej chodzi, ja :shock: łapię za telefon i dzwonię do WK wyjaśnić sytuację. Oni mnie przepraszają ale nie wiedzą co zrobić w takiej sytuacji :shock: . Ustaliliśmy jakie zaświadczenie mają napisać , Boże dzięki Ci za to forum, i sprawa się wyjaśniła. O tym, że klientka na mnie się wyżyła to nawet nie będę wspominał. Już zapomniałem :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysłał klientkę na SKP :shock:

Wysyłanie klienta z WK do SKP na "gębę" jest chyba standardem nie tylko u Ciebie, kiedyś w podobnej sytuacji wykonałem telefon do WK i pani była bardzo zbulwersowana jak śmiem prosić o jakieś "kwity"-oczywiście wyszło na to, że jestem bardzo dociekliwy i w ogóle i klient skorzystał z innej SKP bo pani żadnej "podkładki" z urzędu dać nie chciała... :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłanie klienta z WK do SKP na "gębę" jest chyba standardem nie tylko u Ciebie, kiedyś w podobnej sytuacji wykonałem telefon do WK i pani była bardzo zbulwersowana jak śmiem prosić o jakieś "kwity"-oczywiście wyszło na to, że jestem bardzo dociekliwy i w ogóle i klient skorzystał z innej SKP bo pani żadnej "podkładki" z urzędu dać nie chciała...

U mnie niestety to tez standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz nie pamietam kiedy dostałem jakies skierowanie z Wk co do badania. jak zawsze przychodzi klient i prosze zrobic badanie lub ustalenia parametrów itp. Słowa kolegi sa tu jak najbardziej na miejscu

U mnie niestety to tez standard.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz nie pamietam kiedy dostałem jakies skierowanie z Wk

 

To u nas jest porządek ,jak zawsze w pyrlandii... :mrgreen: Miałem takie skierowanie ,klient się spieszył i skana nie zdążyłem zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.